www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~
::  
Autor Poruka
boombica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Feb 2007
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 20, 2007 2:25 pm    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Pomagajte, iz Luxemburga sam, ovdje nema BIH Ambasade, a sa najblizom je nemoguce uci u kontakt putem telefona kao i emaila, zaprepasten sam koliko je tesko dobiti telefonsku vezu. Naime, prvo treba reci ime koga trazite, zatimreci ko ste, i na kraju koji je vas problem da biste na kraju ove proceure izgubili kontakt i tako svaki put dok konacno dobijete kontakt. U mom slucaju sluzbenica mi je rekla da sam telefonirao vise puta sto joj se izgleda nije mnogo svidjelo .Pitam se kako drugacije da uradim kad zovem iz Luksemuburga. Da dodam kako je za ostale koji ne vladaju dovljno francuskim ili nekim drugim jezikom. Zaista ovo nisam do sada vidio u zivotu.

Skupljam dokumentaciju za ispis iz BiH drzavljanstva, imam ovaj spisak, zanima me jel potpun, te kolka je cijena takse drzavi Bosni i Hercegovini, otisao bi onda licno to uradit kad se ovi nece da jave nit mogu doc do njih.


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 1:04 pm    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Neces moci licno jer to dugo traje da se zavrsi i onda ti i pasos poniste ako nisi jos stekao drzavljanstvo Luxemburga kako ces se vratit ? najbolje ti je angazirat advokata u Bosni i Hercegovini da ti to zavrsi a da ne moras ici u Bosnu i Hercegovinu ! pogledaj na netu, svi mnogo hvale kao najbolje za oblast drzavljanstva BiH: advokatsku firmu Prnjavorac imas kod njih na web stranici www.advokat-prnjavorac.com pise da se tim specijalno bave od 1995 godine a pored toga njih preporucuju sva strana tijela registovana u Bosni i Hercegovini, strane Ambasade Konulati, oni garantuju za njih na najvisem nivou: www.advokat-prnjavorac.com/drzavljanstvo.html

Vidi:

"Procedura ispisa iz bosanskog državljanstva
"Advokatska kancelarija Prnjavorac se od 1995 godine specijalizirano bavi svim postupcima oko državljanstva Bosne i Hercegovine, ispis iz državljanstva BiH pred Ministarstvom civilnih poslova BiH, ili sticanje državljanstva Bosne i Hercegovine. U postupku ispisa iz BiH državljanstva, cijelu proceduru obavljamo bez prisustva nasega klijenta u Bosni i Hercegovini - za proceduru nisu potrebni važeći pasoš Bosne i Hercegovine i lična karta BIH" Zastupamo klijente i u slućaju nezakonitog gubitka državljanstva Bosne i Hercegovine."
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 11, 2007 4:43 pm    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Evo spiska dokumentacije i to

POSTUPAK ISPISA IZ BOSANSKOG DRŽAVLJANSTVA


Osoba koja želi da se ispiše iz knjige državljana Bosne i Hercegovine, daje izjavu o ispis iz bosanskog državljanstva lično ili putem punomoćnika na pripremljenom obrascu kod Ministarstva civilnih poslova i komunikacija Bosne i Hercegovine ili u diplomatsko konzularnim predstavništvima Bosne i Hercegovine u inozemstvu (DKP).

Uz Izjavu o ispisu od državljanstva Bosne i Hercegovine obavezno se prilaže:

1. Dokaz o posjedovanju državljanstva druge države (uvjerenje o državljanstvu), ili dokaz da mu je zagarantirano sticanje državljanstva druge države (garancija za sticanje državljanstva);
2. Prijava boravka u inozemstvu;
3. Izvod iz Matične knjige rođenih u Bosni i Hercegovini – rodni list;
4. Uvjerenje o državljanstvu Bosne i Hercegovine;
5. Vjenčani list (za lica koja su u braku); ** Dokumenti pod 3.,4. i 5. ne smiju biti stariji od šest mjeseci.
6. Presudu o razvodu braka (za lica čiji je brak prestao razvodom);
7. Ovjerenu kopiju pasoša BiH ili uvjerenje o neposjedovanju istog;
8. Važeću ličnu kartu izdatu u BiH, ili uvjerenje o njenom neposjedovanju;
9. Money Order na potreban iznos, prema važećem Cjenovniku konzularnih usluga na ime primaoca - Embassy of Bosnia and Herzegovina. Način uplate pojašnjava se prilikom davanja izjave o ispisu od državljanstva BiH.

U postupku odricanja od državljanstva BiH za malodobnu djecu, pored izjave o odricanju, potrebna je i izjava o saglasnosti oba roditelja za odricanje, a ako su djeca starija od 14 godina i njihova izjava o saglasnosti za prestanak državljanstva BiH odricanjem.
Ove izjave daju se potpisivanjem na zapisnik kod nadležnog organa ili se prilažu ovjerene izjave uz zahtjev za odricanje.
Ako je drugi roditelj stranac, za njega se prilaže uvjerenje o državljanstvu druge države, a ako je drugi roditelj umro, za njega se prilaže izvod iz matične knjige umrlih.

Posebne napomene:

• Sva lica koja se odriču državljanstva BiH moraju imati određen jedinstveni matični broj (JMB)
• Kod lica koja su mijenjala prezime, zaključenjem braka ili na drugi način, vjenčano, odnosno na drugi način promijenjeno prezime, mora biti upisano u rodnom listu i u uvjerenju o državljanstvu BiH.

Prema članu 16. Zakona o državljanstvu Bosne i Hercegovine, državljanstvo BiH može prestati:
a) po sili zakona,
b) odricanjem,
c) otpustom,
d) oduzimanjem,
e) medunarodnim sporazumom.

S tim u vezi, u članu 19. Pomenutog Zakona precizirano je da “1. Gradanin koji je napunio 18
godina, koji živi u inostranstvu i ima državljanstvo druge države, ili mu je zagarantovano sticanje državljanstva druge države, ima pravo da se odrekne BiH državljanstva.”
Odluke o sticanju ili prestanku državljanstva BiH u ovom slučaju donosi Ministarstvo civilnih poslova BiH (član 30. Zakona).

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
EllenaPaparizou
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 10 Okt 2005
Poruke: 34
Mesto: Serbia,Ellada

greece.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 12, 2007 10:58 am    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Auuuuuu pa taksa do nedavno bila 1.700 DM jao pa nisu normalni, evo prosle godine se smanjila duplo

DUPLO JEFTINIJI ISPIS IZ DRŽAVLJANSTVA BOSNE I HERCEGOVINE

Umjesto dosadašnjih 1.700 KM, nova cijena administrativne takse za ispis iz državljanstva BiH 800 KM. Nema podataka o tome koliko je državljana Bosne i Hercegovine uzelo državljanstvo SAD-a, Australije, Kanade, Velike

Državljani Bosne i Hercegovine koji se odluče za državljanstvo neke druge države ubuduće će ispis iz državljanstva BiH plaćati umjesto dosadašnji 1.700 KM, koštaće 800 KM.

Kako nam je rekao pomoćnik ministra civilnih poslova BiH, odluka o pojeftinjenu važi od 3. oktobra, a donijeta je na prijedlog jednog poslanika u Skupštini Bosne i Hercegovine, nakon čestih žalbi građana BiH na visoku cijenu takse za proceduru ispisa iz državljanstva BiH.

“Od kako se vodi registar o odricanju od bh. državljanstva ispis iz državljanstva BiH uzelo je oko 20.000 građana BiH. Najviše njih, oko polovine, uzelo je državljanstvo Austrije, zatm su državljani SR Njemačke, a ostali nekih drugih zemalja poput Norveške, Danske, Kanade, Finske. Ovaj broj ne obuhvata one državljane BiH koji su uzeli državljanstva neke druge zemlje koje po svom zakonu nisu od naših građana tražile obavezan ispis iz bosanskog državljanstva, tako da je broj Bosanaca i Hercegovaca koji su uzeli neko drugo državljanstvo, znatno veći, te mi nemamo te podatke. jer nam, primjera radi SAD-e i još neke zemlje ne daju podatke, zbog svog zakona o zaštiti privatnosti građana. Nama je stalo da sa što više zemalja potpišemo ugovore o dvojnom državljanstvu kako ne bi izgubili veliki broj državljana BiH. Na tome trenutno najviše radimo sa vlastima Slovenije, Češke, Italije i Hrvatske. Mi nismo nikad nikome oduzeli državljanstvo Bosne i Hercegovine zato što je postao državljanin neke druge zemlje, ako njene vlasti nisu tražile rješenje o ispisu iz BiH državljanstva ili ako se građanin sam nije ispisao iz državljanstva Bosne i Hercegovine. Jednostavno, mi za to nemamo tehnoloških mogućnosti. Najveći broj onih koji više nisu naši državljani već duže vremena živi i radi u pomenutim zemljama, a u svojim izjavama prilikom ispisa iz bh. državljanstva, uglavnom ističu da im novi pasoši donose veće beneficije”, pomoćnik Ministarstva civilnih poslova BiH, specijalno za “Oslobodjenje”.

OSLOBODJENJE, 20.septembar.2006.

_________________
εσύ με ζεις και με πεθαίνεις
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 14, 2007 12:37 am    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Auuuuuu, kako li se drzava odluci da smanji taksu, garant je nesto drugo u pitanju

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 14, 2007 2:34 am    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

U ovom intervju iz 2005g sa ovim advokatom koji je gore spomenut vec je bila najavljeno snizenje takse i to za 50%.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 11:24 pm    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

joj taksa im je strasna bila, moras pola godine u BiH radit da je zaradis i platis drzavi

I ja gledam da gdje zapalim iz BiH, samo nas ove vize blokiraju ne mozes nigdje.
 
Vucinic88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Jun 2007
Poruke: 169
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 24, 2007 7:57 pm    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Imam pitanje a tice se državljanstva BiH, ja sam roden u Podgorici, ali su mi roditelji rodeni u Bosni i Hercegovini, ne znam da li sam negdje mozda upisan u drzavljanstvo BiH, ali ako nisam da li imam sanse da dobijem drzavlnanstvo Bosne i Hercegovine ?

_________________
***tezak je ovaj zivot***
 
maLena_puLa
[.montenegrina.]
<b>[.montenegrina.]</b>



Godine: 30

Datum registracije: 22 Dec 2005
Poruke: 7118
Mesto: Dje Ibar bistro teče / Pula

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 18, 2008 7:53 pm    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Imam pitanje a tice se državljanstva BiH, ja sam roden u Podgorici, ali su mi roditelji rodeni u Bosni i Hercegovini, ne znam da li sam negdje mozda upisan u drzavljanstvo BiH, ali ako nisam da li imam sanse da dobijem drzavlnanstvo Bosne i Hercegovine ?

Ne kuzim se najbolje u pravo, pogledaj ovo mislim da je tvoj slucaj pod 1. PORIJEKLOM
STICANJE DRŽAVLJANSTVA BIH

Državljanstvo Bosne i Hercegovine stiče se:

1. porijeklom;
2. rođenjem na teritoriji BiH;
3. usvajanjem;
4. putem naturalizacije;
5. putem međunarodnog sporazuma (olakšanom naturalizacijom).

1. Porijeklom stiče državljanstvo Bosne i Hercegovine dijete:
• čija su oba roditelja bili državljani Bosne i Hercegovine u vrijeme rođenja djeteta, bez obzira na mjesto njegovog
rođenja;
• čiji je jedan roditelj bio državljanin Bosne i Hercegovine u vrijeme rođenja djeteta i dijete je rođeno na teritoriji BiH;
• čiji je jedan roditelj bio državljanin BiH u vrijeme djetetovog rođenja, a dijete je rođeno u inostranstvu, ako bi ono inače bilo bez državljanstva;
• rođeno u inostranstvu, a čiji je jedan roditelj bio državljanin BiH u vrijeme djetetovog rođenja, pod uslovom da do vremena kada napuni 23 godine:
• bude registrovano u svrhu evidentiranja BiH državljana kod kompetentnih vlasti u BiH u zemlji ili inostranstvu;
• ima stalno mjesto boravka na teritoriji Bosne i Hercegovine.

2. Sticanje državljanstva rođenjem na teritoriji Bosne i Hercegovine
• Državljanstvo Bosne i Hercegovine biće dodijeljeno djetetu koje je rođeno ili nađeno na teritoriji Bosne i Hercegovine i čija su oba roditelja nepoznata ili nepoznatog državljanstva ili bez državljanstva, ili ako je dijete bez državljanstva.

• Pod ovim uslovima dijete će izgubiti državljanstvo Bosne i Hercegovine ako do dobi od 14 godina to dijete putem porijekla dobije državljanstvo druge države.

3. Usvojena djeca
• Dijete mlađe od 18 godina koje je u potpunosti usvojio državljanin Bosne i Hercegovine stiče državljanstvo Bosne i Hercegovine.

4. Sticanje državljanstva naturalizacijom

Stranac koji je podnio zahtjev za sticanje državljanstva Bosne i Hercegovine može steći državljanstvo naturalizacijom ako ispunjava slijedece uslove:
• da je napunio 18 godina starosti;
• da ima prijavljeno stalno mjesto boravka na teritoriji BiH najmanje 8 godina prije podnošenja zahtjeva;
• da poznaje jedan od jezika ustavotvornih naroda Bosne i
Hercegovine;
• da mu nije izrečena mjera bezbjednosti protjerivanja stranaca iz zemlje ili zaštitna mjera udaljivanja stranaca sa teritorije Bosne
i Hercegovine i da je ova odluka još uvijek na snazi;
• da nije osuđivan na izdržavanje kazne za krivična djela sa predomišljajem na duže od tri godine u periodu od 8 godina od
podnošenja zahtjeva;
• da se odreknu ili na neki drugi način izgube svoje ranije državljanstvo nakon sticanja BiH državljanstva, osim ako je to
omoguceno bilateralnim sporazumom izmedu BiH i te države koji je odobrila Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine.

5. Sticanje državljanstva olakšanom naturalizacijom

Bračni drug BiH državljanina - stranac, može steći državljanstvo BiH pod slijedecim uslovima:

• da je brak trajao najmanje pet godina prije podnošenja zahtjeva i da još uvijek traje u momentu podnošenja zahtjeva;

• da se odrekne ili na neki drugi način izgubi svoje ranije državljanstvo nakon sticanja BiH državljanstva, osim ako to nije drugačije riješeno bilateralnim sporazumom izmedu Bosne i Hercegovine i te države koji je odobrila Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine.
• da ima stalno mjesto boravka najmanje u posljednje tri godine na teritoriji BiH.

Dijete može steći državljanstvo BiH pod slijedecim uslovima:

• Dijete mlađe od 18 godina čiji je jedan roditelj stekao državljanstvo Bosne i Hercegovine ima pravo da dobije državljanstvo BiH naturalizacijom ako stalno boravi na teritoriji BiH.
• Roditelj koji ima državljanstvo BiH može tražiti sticanje državljanstva BiH u ime maloljetnog djeteta. Ako je dijete starije
od 14 godina, zahtijeva se njegov pristanak.
Emigranti, prva i druga generacija potomaka emigranata koji su se vratili u Bosnu i Hercegovinu mogu steći državljanstvo BiH pod slijedecim uslovima:
• da je napunio 18 godina starosti;
• da poznaje jedan od jezika ustavotvornih naroda Bosne i Hercegovine;
• da mu nije izrečena mjera bezbjednosti protjerivanja stranaca
iz zemlje ili zaštitna mjera udaljivanja stranaca sa teritorije Bosne i Hercegovine i da je ova odluka još uvijek na snazi;
• da nije osuđivan na izdržavanje kazne za krivična djela sa
predomišljajem na duže od tri godine u periodu od 8 godina od podnošenja zahtjeva;
Bračni drug emigranta koji se vrato u Bosnu i Hercegovinu ima pravo na sticanje državljanstva BiH ukoliko:
• je brak trajao najmanje pet godina prije podnošenja zahtjeva i da još uvijek traje u momentu podnošenja zahtjeva;
• se odrekne ili na neki drugi način izgubi svoje ranije državljanstvo nakon sticanja BiH državljanstva, osim ako to nije drugačije riješeno bilateralnim sporazumom.
Naročiti slučajevi:
Ako se u pojedinačnim slučajevima naturalizacija lica smatra od naročite koristi za Bosnu i Hercegovinu, lice može steći državljanstvo BiH pod slijedećim uslovima:

• da poznaje jedan od jezika ustavotvornih naroda BiH;
• da mu nije izrečena mjera bezbjednosti protjerivanja stranaca iz zemlje ili zaštitna mjera udaljivanja stranaca sa teritorije BiH od
strane organa čiji je legalitet uspostavljen Ustavom i da je ova
odluka još uvijek na snazi;
• da nije osuđivan na izdržavanje kazne za krivična djela sa predomišljajem na duže od tri godine u periodu od 8 godina od podnošenja zahtjeva;
Napomena: U svim slučajevima zakon propisuje gubitak ranijeg državljanstva licima koja stiču BiH državljanstvo, takvim licima ce biti dozvoljeno da i dalje zadrže državljanstvo ranije države gdje god je to omogućeno bilateralnim sporazumom izmedu B i H i te države koji je odobrila Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine.

_________________
Kakav smo mi to narod kad je gubav jedina riječ koja se rimuje sa ljubav ?
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 21, 2008 9:58 am    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Gdje se moze provjerit da li neko ima ili nema državljanstvo Bosne i Hercegovine
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 9:55 pm    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Mislim u Opstini u Bosni i Hercegovini.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 2:15 am    Naslov poruke: Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Na vrh strane Na dno strane

Da u Opstni, ja sam 3-4 Opstine morao zvati, jer ne postoji jedinstven registar Opstina da npr na jednom mjestu imas sve podatke, nego moras zvati od Opstine do Opstine, od mjesnog ureda do mjesnog ureda, tako sam kreno redom, i onda isao prema mjestu gdje je mama upisana, tu nisam bio, pa sam se onda pronasao u mjestu gdje je otac bio upisan u Bosni i Hercegovini.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> Ispis iz bosanskog drzavljanstva - cijena Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon