www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Moje misli, moje reci, moja dela
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 6:02 pm    Naslov poruke: Moje misli, moje reci, moja dela Na vrh strane Na dno strane

Srpski fudbal - MFTOC



Uh .. evo sedim i razmisljam o ovom nasem fudbalu i dosao sam do zakljucka da ga uporedim sa titulom koju Amerikanci daju njihovim igracima, MVP sto mu se na engleskom kaze Most Valuable Player ili na nasem najkorisniji igrac te sezone..

Al ja ne bih bio, ja .. da to ne promenim i odlucio sam da ovaj nas fudbal nazovem MFTOC ( Most Failed Team Of the Century ) sto bi na nasem znacilo tim koji je najvise propao u ovom veku.. a da vidim da li ce neko da mi kaze da nisam u pravu ..

Ajd sad cu ja to fino da vam iskazem kroz par faktora pa da vidite da sam u pravu.

1. Dobro se secam kao dete, koje jos nije znalo ni kako se pravilno ide u WC kad sam gledao nasu reprezentaciju na SP u Italiji 1990-e godine. 30.6.1990 .. mi svi u kuci se skupili .. igraju nasi i muce Argentince sa Maradonom koji su par dana pre toga pobedili jednu veliku silu, Brazilce, poslali ih kuci da se suncaju na plazama dok su nasi sa Pixijeva dva gola pobedili Spance i poslali Zubizaretu sa suzama kvasi put od Verone do Spanije. Nece lopta u gol kao da je znala da ce ovo biti zadnja utakmica naseg velikog tima. Dodjose i penali .. svima srce u petama .. Piksi, koji nas je doveo do tog 1/4 finala promasuje prvi penal .. Shocked jao majko nece valjad odma i to bez muke da prodju .. pogodise prosinecki i dejo a maradona i troglio promasise .. uh .. dobro je .. sve je u redu .. kad eto Brnovica .. tras .. promasi .. bolje receno Gojkochea odbrani .. jao majko .. Shocked drzte se bre .. Dezoti pogodi i dolazi Faruk Hadzibegic na penal tacku .. ja mislim da je onih 5 minuta njegovog dolaska bilo kao 5 godina koje smo cekali da se opet vratimo u kvalifikacije .. Hadzibegic sut i .... nista .. Crying or Very sad Crying or Very sad .. ja mislim da je se tada celom svetu, racunajuci i 38,971-og gledaoca na tribinama stadiona Artemio Franchi zaustavilo srce na jedan momenat i ne sumnjajuci da je ovo bio zadnji momenat Socijalisticke Federativne Republike Jugoslavije na fudbalskim prvenstvima.

Prvi tim:
[1] Tomislav IVKOVIC
[3] Predrag SPASIC
[4] Zoran VULIC
[5] Faruk HADZIBEGIC
[6] Davor JOZIC
[7] Dragoljub BRNOVIC
[8] Safet SUSIC
[10] Dragan STOJKOVIC
[11] Zlatko VUJOVIC
[15] Robert PROSINECKI
[16] Refik SABANADZOVIC
Rezerve:
[12] Fahrudin OMEROVIC
[22] Dragoje LEKOVIC
[2] Vujadin STANOJKOVIC
[9] Darko PANCEV
[13] Srecko KATANEC
[14] Alen BOKSIC
[17] Robert JARNI
[18] Mirsad BALJIC
[19] Dejan SAVICEVIC
[20] Davor SUKER
[21] Andrej PANADIC

....... 17 godina kasnije ...



Utakmica protiv Kazakstana za koji da nije bilo Borata ne bih nikad ni cuo .. Srbija gubi 2-1 i s time zvanicno odma na pocetku kvalifikacija stvara sebi rupu koju nije mogla nikako da skrpi do kraja kvalifikacija ..

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Argentina vs. Kazakstan .. uh .. da li uopste uporedjujem ova dva tima ..

Sta da vam kazem osim .. bruka i sramota ... da smo dosli do toga da zavisimo od jednih poljaka i od jednih portugalaca .. a nije to bilo tako davno u " zemlji seljaka na brdovitom balkanu " ... zar ne Question



_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 6:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Momci, imate posebnu temu za razgovor o sportu. Ovo je za kolumne. Very Happy
Sad sam obrisao jedno brat-bratu 20 poruka. Razvezli ste od SP 1990. do Kulina bana i Karingtona, a ova tema je o ličnim razmišljanjima. Savetujem vam da odete u "Sport" pošto znam kako mogu da se razviju priče o fudbalu. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı


Poslednja prepravka: coco_bill datum Ned Dec 23, 2007 7:05 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Moje misli, moje reci, moja dela Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon