www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Micro-Dermabrasion
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Tandzi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Avg 2006
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 4:19 am    Naslov poruke: Micro-Dermabrasion Na vrh strane Na dno strane

Da li je tretman bolan? Koliko traje oporavak? Da li trajno otklanja acne marks? Molim sve one koji imaju znanje i iskustvo o ovom tretmanu da napisu. Hvala.

 
genius25
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 43

Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 908

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 6:27 pm    Naslov poruke: micro Na vrh strane Na dno strane

za ljepotu treba trpit nista nije bezbolno

_________________
...Da sam žirafa i da mi netko kaže da sam zmija,ja bih ipak znao da sam ŽIRAFA.....
 
genius25
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 43

Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 908

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 6:28 pm    Naslov poruke: micro Na vrh strane Na dno strane

trebas otici u kozmeticki salon sve ce ti objasniti bolno je najvise kad te lupe po dzepu

_________________
...Da sam žirafa i da mi netko kaže da sam zmija,ja bih ipak znao da sam ŽIRAFA.....
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 8:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koga zanima, evo nasla sam nesto o tom postupku.

Definicija
Dermoabrazija je postupak kojim se skida površinski sloj stanica kože kako bi se uklonili ili ublažili ožiljci od akni, hiperpigmentacije, bore, drugi ožiljci ili čak i tetovaže. Može se koristiti u kombinaciji s drugim metodama liječenja za te i druge poremećaje, kao što je npr. rinofima.

Mikrodermoabrazija
Mikrodermoabrazija je manje agresivan oblik liječenja kod kojeg se stanice kože skidaju nekativnim česticama ili "pijeskom" koji se spreja prema koži i ponovno usisava. Ovom se metodom liječe keratoze, blaga hiperpigmentacija, kirurški ožiljci, akne ožiljci. Primjenjuje se kod blažih poremećaja te kod osoba koje si ne mogu priuštiti duži period oporavka koji zahtjeva dermoabrazija.

Kontraindikacije
Dermoabrazija nije preporučljiva osobama s tamnijom kožom jer obično uzrokuje gubitak boje ili bljeđu pigmentaciju u tretiranom području. Također ni osobama koje imaju proširene kapilare, teške hiperpigmentacije ili otvorene rane, sklone su razvoju keloida, hiper ili hipopigmentaciji ili ne reagiraju dobro na opekline ili rane.
Osobama sklonim razvoju herpesa na licu mogu se nakon dermoabrazije pojaviti mjehuri i raširiti na cijelo lice i dovesti do teških i trajnih ožiljaka. Zbog toga je prije ovog postupka potrebno savjetovanje s liječnikom i eventualno preventivno uzimanje tableta aciklovir.
Dermoabraziju ne smiju raditi ni osobe sa slijedećim stanjima:
- nedijagnosticirane promjene
- nedavno izbijanje herpesa
- kondilomi
- aktivne gnojne akne
- aktivna rozacea
- nestabilni dijabetes
- autoimune sistemske bolesti
Za ovaj tretman treba biti mentalno i emocionalno stabilna osoba jer je za cijeljenje potrebno vremena i strpljenja.

Postupak
Prije dermoabrazije preporučljivo je prestati pušiti kroz što duži period jer pušenje usporava mehanizam cijeljenja. Laboratorijskim testovima otkrit će se eventualni poremećaji koji bi priječili postupak. Liječnik može preporučiti mazanje područja kremom koja sadrži vitamin A tijekom dva tjedna prije zahvata.
Dermoabrazija obično traje 15-120 minuta. Provodi malim alatom koji se drži u ruci. Na kraju sprave nalazi se metalni kotač s grubom površinom. Kad se sprava uključi kotač se počne brzo okretati. Liječnik zatim nježno prisloni kotač uz kožu i uklanja površinske stanice. Prije početka u kožu se injicira lokalni anestetik, često se daje i sedativ, a ponekad se napravi u općoj anesteziji. Nakon što je završen površina koće izgleda kao opeklina od sunca ili plitka otvorena rana i blago je osjetljiva. Na površinu kože stavlja se lokalni antibiotik. Neki liječnici stavljaju posebni pokrov, umjetnu kožu, koja će štititi ogoljenu kožu.
Ovako napravljena rana cijeli tijekom nekoliko tjedana.
Nakon dermoabrazije potrebno je nekoliko sati pričekati u ordinaciji kako bi se otklonila mogućnost ranih komplikacija, a nakon toga se može otići.

Oporavak
Nakon dermoabrazije potrebno je spavati na dva jastuka jer prvih 7-14 dana glava treba biti podignuta. Oteklina obično opada nakon prva tri dana, a postupno prolaze i eventualne modrice. Uobičajena su pojava crvenilo i sekrecija tekućine iz rana. Liječnik daje upute o uporabi gel maski i obloga tijekom prvih 48 sati. Također propisuje antibiotike i analgetike. Redovno treba mjeriti tjelesnu temperaturu jer njen porast je znak infekcije. Trajanje oporavka kože ovisi o dubini abrazije, ali traje najmanje 1-2 tjedna. Liječnik skida zavoje nakon petog dana ili drugačije, ovisno o potrebi. Kraste se ne smiju skidati; otpadaju same nakon desetak dana.
Nakon dermoabrazije se obavezno trebaju koristiti kreme za sunčanje sa visokim zaštitnim faktorom. Kremu je potrebno nanijeti svako jutro kroz tri slijedeća mjeseca.
Kada koža zaraste izgleda svježe i mlađe. Može biti ružičaste boje što potraje i nekoliko mjeseci. Nakon dva tjedna, ili nakon što više nema krasti, crvenila i sekrecije tekućine, može se nanijeti kozmetički proizvod na lice. Ipak, o tome je potrebno prethodno se savjetovati s liječnikom.

Komplikacije
Komplikacije nisu česte, ali se mogu dogoditi. Ne postoji nikakva garancija da će postupak ispasti baš onako kako to želimo. Moguće su:
- alergija na anestetik
- krvarenje
- infekcija
- ožiljci
- mjehuri
- milia (male bijele točkice po koži)
- promjene boje kože
- psihičke promjene
- nezadovoljstvo rezultatom
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 12:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@babily......

nisam sigurna da je ovo sto si ti opisala ono o cemu se radi u ovoj temi..... Wink

ja sam imala micro-dermabrasion pre nekih par meseci.......cista znatizelja......to nije komplikovano kao to sto si ti opisala niti je bolno.......radi se iz vise tretmana, i za mene su rezultati bili vredni ovog tretmana..... Mr. Green

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 4:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve gore navedene stvari su u sustini napisane, da bi ljudi koji procitaju stvorili opsti utisak o cemu se tu zapravo radi i sta je to odprilike....
Znaci to je samo onako uopsteno, nije nista skroz konkretno o tom postupku.
Da se razumemo, sve sto je napisano je tacno...ali to naravno ne mora da znaci da svuda rade isto.
Postoji vise nacina primene dermoabrazije. Wink

P.s: Znaci zelim da napomenem da se postupak dermoabarzije ne radi samo na taj nacin kao sto je gore navedeno... Wink
 
mimy
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 313

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

radila sam 3 tretmana.nije bolan,traje oko 20 min,malo grebucka,al nista strasno,kao malo jaci piling...jedan tretman je 3000 kod mene u gradu,celo lice.primetila sam da mi je lice mekse i dobilo je zdraviju boju.inace ne mogu ti reci dal pomaze kod akni,jer sam ja radila da otklonim fleke i dosta mi je pomoglo.primetila sam razliku vec posle prvog tretmana.
i babili brkala si pojmove,malo si pisala o dermoabraziji malo o mikrodermoabraziji,npr kontraindikacije si pisala za dermoabraziju,a to rade lekari i to je uklanjanje sloja koze,zato je moguce krvarenje i ostalo.
mikrodermoabrazija je skroz siguran nacin,ne postoji mogucnost alergija jer to nije hemijski vec mehanicki proces,ne koriste se nikakvi preparati,samo kristalima grebuckaju po kozi.malo budes crven sat,dva i to je to...nista strasno. Wink

_________________
B & M
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> Micro-Dermabrasion Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon