www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Strah
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 12, 2007 1:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hrabri ljudi osećaju najviše straha, ali imaju želju, volju, i čine sve da ga prevaziđu Smile


_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
ELEKTRUM
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 13 Maj 2007
Poruke: 6
Mesto: Smederevo

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 13, 2007 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Strah te blokira i neda ti da ides dalje.Moras se suociti sa njim,bukvalno ga ubiti.Znaju to oni koji su bili na dnu.

_________________
"...i tako udjoh u porusen svet
da tragam
za vizionarskom druzbom ljubavi-tvoj glas.
Trenutak je u vetru(neznam kuda zavitlan)
al'brzo napustam svaki
ocajnicki izbor."
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 15, 2007 7:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treba gledati malu decu kako uce o nekim stvarima...
Kao mali nemamo razvijenu svest ni o cemu... Sve nas intersuje. Mnogo smo radoznali.

Recimo vatra... posmatras je kako gori... interesantna ti je sama njena pojava... nemas nikakav osecaj prema njoj... niti znas sta je... Pruzis ruku i opeces se... sta ce prvo da ti se razvije... strah... kasnije zbog tog straha naucis nesto o toj vatri... naucis sve njene osobine... naucis da je kontrolises... i vremenom prestanes da se plasis vatre... postane ti neophodna...
Strah je koristan... rzavija svest o nekim stvarima. Ali ne treba dugo da se zadrzava u coveku.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 16, 2007 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Strah je inhibitor da uradis ono sto zaista zelis.

Ja `gajim` veeeliki strah od struje Confused al ne zelim staviti prst u uticnicu Razz

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
-*-Diva-*-
~mali djavolak~
~mali djavolak~



Godine: 33

Datum registracije: 10 Okt 2006
Poruke: 5070
Mesto: *~najlepse na svetu~*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 11:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moze da bude i dobar i los.. los jer nas nekad sputava da uradimo nesto.. a dobar jer se ponekad ljudi suoce sa tim strahom, sto je super jer mozes da steknes vise samopouzdanja, da znas da si nesto postigao, da te to ne sputava vise, i da mozes da nastavis sa zivotom.
 
Ilija@Nis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 16 Jun 2007
Poruke: 124

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 24, 2007 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo jedne proste vezbe za resavanje od straha.Prvo morate shvatiti da je strah od neke stvari po pravilu tezi nego ta stvar. Na primer, plasite se jer neko hoce da vas bije. Samo treba da uvidite da je strah od tuce mnogo bolniji (gubitak samopouzdanja, izbegavanje druzenja, izbegavanje odredjene ulice itd.), nego dva ili tri samara, pa cak i pesnice koje bi ste dobili.Kada to shvatite, samo recite sebi pa kad sam prosao ovo sto je teze, zasto bih imao problem sa laksim delom.
Pali u 99% slucajeva.

_________________
"Ali znaj, cuces plac uvek kada uzmes mac, jedino ljubav sme s nule da pokrene sve"
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 4:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
Mislim da strah ne treba pokazivati, ali ga treba imati u sebi. Jer kad drugima pokazes cega te strah, tj. koja je tvoja slaba tocka, mnogi ce iskoristi tu priliku. Treba imati opet odredjenu dozu samopouzdanja, i najbitnije - NASTUP pred drugim ljudima. Jer mene je ipak najvise strah ljudi koji se niceg ne boje. Dakle - takva se zelim pokazati i pred drugima. Kao neustrasiva. Dok s druge strane, kad sam uz svoje najdraze osobe, onda sam nekako lomljiva i njezna. Jer znam da njima mogu da pokazem svoj strah...
Ali strah je jako pozitivan, jer kad ga s vremenom prijedjemo, onda steknemo odredjeno iskustvo. I dobijamo samopouzdanje da preskocimo slijedeci strah. Smile I tako cijeli zivot zivimo u strahu i ucenju kako da ga savladamo. Wink


Upotpunosti se slazem sa tobom jer i ja sam nekako ovako slicna tebi.Evo jedan zanimljiv tekst s jednoga bloga o strahu procitajte obavezno 8)



O strahu
Smrt, zmije, zemljotresi, paukovi, munje, slomljena srca, bankroti, gubici bližnjega... Svatko se boji nečega. Ako se i pojavi netko tko tvrdi da nema straha od ničega, ili laže ili nije lucidan. Čak i ako je to i istina, to mu i nije neka velika prednost. Jer strah ima ulogu kontrolnog mehanizma. Strah je mreža za spašavanje od situacija s kojima se čovjek ne može nositi.

Postoje razni oblici i snage strahova. Jedan od najjačih oblika straha je fobija. Primjerice, ljudi koji imaju fobije od visine, zatvorenog prostora ili primjerice bacila, te svoje fobije doživljavaju veoma ozbiljno. Uopće nije bitno da mi realno znamo da se nikome ništa neće desiti ukoliko ga 10-15 minuta zatvorimo u ormar. Čovjeka koji se boji zatvorenog prostora time možete dovesti u veoma opasno stanje.
Samo je jedan oblik straha (prema mojim saznanjima) snažniji od fobije i to je panika.

Panika je strah koji je potpuno izmakao kontroli. Panika je ono što čovjeka natjera da pregazi trudnicu, probijajući se prema izlazu prenakrcanog disco kluba u požaru. I to usprkos tome da realno postoje veće šanse da se spasi ukoliko se smiri i razborito se ponaša. Panika je ono što natjera vojnika da usred rovovske bitke izađe na čistinu između dvije vatre, sjedne na pod i počne nekontrolirano plakati dozivajući majku. Mislim da je početak panike kod pojedinog čovjeka zapravo ultimativni znak za krah snage volje. Volja je jedna od sila suprotstavljenih strahu. Može se je okarakterizirati i kao hrabrost ili odvažnost, ali bit je ista – suprotstavljanje strahu.

Stoga, kao i sve drugo u prirodi, strah obilježavaju dvije suprotstavljene sile. Djeluju na suprotnu stranu i međusobno se neutraliziraju. Točka u kojoj se pritisci tih dviju sila neutraliziraju, je ujedno i točka funkcioniranja pojedinca. Ovisno o tome gdje je ravnoteža nastala imamo hrabrije ili prestrašenije ljude.

Već sam naglasio da nas strahovi spašavaju. Zamislite da nema strahova pa odjednom svi počnu imati porive za trčanjem po krovovima zgrada ili prolazak zavoja kližući bokom na relijaški način. Zasigurno tada zemlja ne bi imala 6 miljardi ljudi. No strah nas često i sputava. Ukoliko strah nadvlada volju, čovjek nije sposoban za napredak. Da strah vlada svima, nikada ne bi bilo odvažnih za istraživačka putovanja, poduzetničke pothvate, prilaženje privlačnoj osobi, vožnju nepoznatim gradom, suprotstavljanje nasilnicima... Svaki čovjek nalazi neki svoj način za upravljanje strahom (ne znam da li već postoji termin «fear management», ali ako ne, upravo ga uvodim). Svatko ocjenjuje protiv kojih se strahova njemu isplati boriti.

Trenutno se mogu sjetiti tri načina za upravljanje strahom: prisilom (ne imanjem izbora), znanjem (rutinom) i snažnom voljom. Naravno, oni se uvijek isprepliću, ali pretpostavimo da jedan dominira. Svrstao sam prisilu kao način za borbe protiv straha jer sam se sjetio svojih ročničkih dana. Morao sam sam, u mraku, hodati kroz gustu šumu oko pola kilometra do svoje stražarske postaje koja je bila izdvojena (izvan ograde vojarne). Razvodnik straže me nije pratio. Kad sam stigao na postaju, provodio sam tamo sam dva sata uz zvižduke vjetra. I nakon toga se istim putem vraćao. Možda vam to ne izgleda zastrašujuće. Meni je bilo. Ali nisam imao izbora. Morao sam otići gore i stajati tamo. I zato sam to i činio. Kad bi me netko onda bio poslao da to svojevoljno učinim, rekao bih mu da je lud. Ipak, s vremenom sam naviknuo na stazu, prestao sam se osvrtati na svako šuškanje (a bilo ga je) i strah je počeo jenjavati. To je bila borba protiv straha rutinom. Isto kao što se iskusniji vozači ne boje vožnje auta kao početnici.

Sve ovo pišem jer želim naglasiti svoju impresioniranost trećim načinom za borbu protiv straha, a to je snagom volje. Pritom, molim da se razlikuje borba protiv straha snagom volje od ljudske gluposti. Primjerice, mladić koji vozi motocikl po zadnjem kotaču kroz ferkventnu pješačku zonu, ili koji sa starim golfom leti kroz zavoje i ulijeće u škare, zapravo nije hrabar, nego glup. On ne raspolaže voljom za suzbijanjem straha, nego ne razmišlja o posljedicama, pa ih se ni ne boji. Volja kao sredstvo za suzbijanje straha je nešto sasvim drugačije. To je ono u čovjeku što mu omogućava najveće dosege. Ono što ga čini drugačijim od mirne i pasivne većine. On zna da ukoliko se strahovi obistine, neće biti dobro. Svjestan je toga. Nastoji naći način da taj rizik smanji. Nastoji postići da opasnost od ostvarenja tog rizika ne pogađa druge. Preostali rizik jednostavno preuzima i nosi se s njim. Jer on zna da je ostvarenje cilja vrijedno riskiranja. Ili, kako bi to rekli Ferengiji u svojim svetim Pravilima stjecanja (Rules Of Aquisition): «The riskier the road, the greater the profit».

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 16, 2007 1:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hrabrost nije odsustvo straha vec odlucnost da se ide dalje uprkos strahu...onoga trenutka kada svoje strahove upoznamo, oni postaju nasa snaga...dokle god od njih zaziremo nasa su slabost Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
*Fairy bitch*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 66
Mesto: zemlja snova

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 7:47 pm    Naslov poruke: Re: Strah Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Što mislite da li je strah naša slabost ili naša snaga?


strahom pokazujemo naše slabosti, ali nas on i jača... kao osećanje, strah je pozitivan, jer dokazuje da smo i mi samo ljudi od krvi i mesa. zamislite da nema straha... svet bi bio dosadan Exclamation
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 7:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

strah je naša slabost a suočenje sa strahovima i pobjeda straha velika je snaga i vrlina

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

strah ne postoji...strah je u nasoj podsvijesti i greska je dopustiti da prevlada nama..jer moze uticati na neke nama veoma vazne odluke koje moramo donijeti uzivotu..tesko je suociti se sa tim jos teze pobijediti ga..ali kao sto kaze kissy "pobjeda straha velika je snaga i vrlina"

_________________

--_make love not war_--
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Strah Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon