www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dogovoreni brak
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
sandricicak
*mama 2 andjela*
*mama 2 andjela*



Godine: 36

Datum registracije: 22 Okt 2006
Poruke: 7174
Mesto: pod sjajem ruzicastih zvezda

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 21, 2007 4:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da su to glupa starinska"verovanja"!nikad ne bih pristala na tako nesto,da ja budem nesrecna zato sto to nekome nesto znaci!ma nema sanse! Evil or Very Mad


_________________
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 03, 2008 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

raznih tipova ugovorenih brakova ima...
zbog papira... da platim ili da mi se plati zbog neke koristi Rolling Eyes ... hm... trgovina... ok, platis neku uslugu... ovo cak bih i mogao da prihvatim samo ako se radi o nekom bas opravdanom cilju, ali nikada ne bih uradio... niti platio niti dozvolio da mi se plati...

a one varijante... matori ugovorili neki brak po rodjenju deteta... kao sto rece neko ranije... u zatvor... to mi se ne razlikuje od trgovine ljudima... zena/muskarac prodali svoje dete ili dogovorili sa nekim drugim klanom... ma koji god da je razlog ne odobravam...

one varijante pod pretnjom... bez komentara... mada to i nije ugovoreno nego prisiljeno...

i ona varijanta ... nasli se dvoje pa da ne budu sami... ili polozili nekakvu zakletvu pre 100 godina da kada se sve planete suncevog sistema poklope u jednu ravan da ce se uzeti... to mi je slucaj za psihijatra... fenomen za proucavanje...
nikakav razlog, bez ikakvih ciljeva... cisto onako... poznaju se dobro/povrsno, nema nikakve hemije, ljubavi, nicega... mogu da zive jedno bez drugog... nista ne postoji izmedju njih a oni se uzeli... dogovorili se, niko nikog prisilio... Rolling Eyes
ima takvih slucajeva Neutral ... mozda to rade da bi imali skim kafu da popiju ujutru Rolling Eyes
nije mi jasno Neutral

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 04, 2008 12:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dogovor kucu gradi, tako i ovo. Smatram da je ne mestu dogovor, pa i za brachnu zajednicu.
update: Dogovor izmedju zhenika i neveste.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!


Poslednja prepravka: Baraba datum Pon Feb 04, 2008 12:14 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 04, 2008 12:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Dogovor kucu gradi, tako i ovo. Smatram da je ne mestu dogovor, pa i za brachnu zajednicu.
update: Dogovor izmedju zhenika i neveste.


smatras da svaki brak treba da se dogovori? ono po principu... das oglas... pa ako se neko javi na taj oglas sa slicnim interesovanjem... dogovorite se ko ce i sta da radi u zajednici?
nesto tako?
______________________________________________________

zar "brak" ne treba da bude nesto sto se podrazumeva kada dvoje ljudi na pravi nacin ukrste svoje zivote?
da bi stupili u brak, sta se dogovaraju?

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 04, 2008 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikad ne bih ni ja pristao na to.. tu nema ljubavi,tu nema nicega.. mozda se ponekada desi neka simpatija ali nesto dublje ne... nikad na dobro ne izadje niti je ikad izaslo. uvijek je bilo nekih problema

_________________

--_make love not war_--
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2008 8:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, ne, pogrešan je izbor reči. Nije ovo DOgovoreni brak, već Ugovoreni.

Brak zbog papira je poput poslovnog ugovora i, ako je kome neophodno, samo napred Wink

ALI, ugovoreni brak po bilo kakvoj 2. osnovi Arrow Rolling Eyes

Našim bi bakama i prabakama i trebalo oprostiti, žene nisu znale za bolje...

@Baraba

Citat:
Dogovor izmedju zhenika i neveste.


Oprosti, kolega, poštujem tvoje mišljenje, ali...kamo ti je srce? Rolling Eyes

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2008 8:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1. Ne, ne mislim u tom smeru.
2. Ostalo na jugu u toplim krajevima.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2008 8:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^^
Mislis da je bezosecajnost potrebna za takav dogovor? Ravnodusnost ili nesto drugo?
Ovde se govori o "vanklasicnom" braku.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2008 8:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, bezosecajnost, u bukvalnom smislu, ne postoji. Vishe ravnodushnost. Mada, i to je za filozofiranje. Smatram da se dogovorom sve mozhe - ukratko. Upoznash se pre 14 godina, dogovorish se da ako bla, bla,... onda... bla, bla,..., dash rech. Potom dodje dan kad treba da se odrzhi data rech i gotovo. Very Happy Eto, do(u)govorenog braka. Very Happy

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2008 9:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^^ Imas iskustva?
Ono o cemu mi razglabamo a ti imas odgovor... Dao si rec... i to je jedini razlog?

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Dogovoreni brak Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon