www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

pokazite svoja stopala
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
*zečica*
-fatalna zavodnica-
-fatalna zavodnica-



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 11485
Mesto: tamo gdje ljubav počinje

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 2:25 pm    Naslov poruke: pokazite svoja stopala Na vrh strane Na dno strane

Ako se još niste odvažili na otvorene cipele, sandale ili natikače, možda vas u tome sprečavaju zapuštena stopala?
Nemojte da vam to bude prepreka u pokazivanju trendy ljetne obuće, dovoljno je odvojiti sat vremena za odlazak pedikeru ili se posvetiti njezi stopala kod kuće.

Pravilna pedikura uklonit će sve tragove teške, zatvorene obuće: žuljeve, tvrde pete, urasle nokte, ali spriječit će i neugodan miris, znojenje, gljivična oboljenja...

# Svaka njega stopala počinje kupkom.

No, prije nego što stopala uronite u ugodno mlaku vodu, dodajte u nju nekoliko kapi pjene za tuširanje ili, prema bakinom receptu, malo morske soli kako bi koža omekšala.

Za omekšavanje možete dodati žličicu maslinova ili bademova ulja ili već gotovu otopinu za kupku. Nakon 10 do 15 minuta, koliko je potrebno stopala držati u kupki, prihvatite se uklanjanja zadebljane i ispucale kože na petama.

# Kamenom plovućcem ili strugalicom masirajte gruba, otvrdnula područja stopala.

# Posebnu pažnju posvetite noktima, koje očistite sapunom i četkicom.

# Kako biste uredili kožicu oko noktiju, umasirajte specijalnu kremu za kožicu i uz pomoć štapića od vate ili narančinog drvca polako pogurajte kožicu prema korijenu nokta. Stopala dobro osušite, pogotovo između prstiju.

# Lakiraju se tek lijepo oblikovani nokti. Zato najprije ravno odrežite nokte, a potom ih oblikujte turpijicom povlačeći je izvana prema unutra, kako biste blago zaoblili kuteve nokta. Birajte rašpice od kartona, odnosno posebno finog brusnog papira. Grubljim stranom oblikujte nokat, finijom ga polirajte.

# Razdvojite nožne prste spužvastim odvajačem ili vatom te pažljivo nanosite lak od korijena prema vrhu nokta.

# Kad se lak osuši, utrljajte hranjivu kremu za stopala.

Nahranite kožu
Prilikom pedikure temeljito ostružite grubu kožu s pete, no dobro je i svaki put prilikom tuširanja strugalicom ili plovućcem ukloniti zadebljanja. Nakon toga obavezno umasirajte hranjivu kremu s visokim udjelom masnoće kako bi koža omekšala.
Dobro je ponekad napraviti i piling stopala kako bi hranjive tvari iz kreme što dublje prodrle u kožu. Imate li posebno suhu kožu, utrljajte kremu prije spavanja i navucite pamučne čarape, tako će koža tijekom noći bolje upiti hranjive sastojke iz kreme.

Protiv znojenja
Klasična pedikura katkad ne pomaže kod znojenja, loše cirkulacije, gljivica, uraslih noktiju i drugih neprijatelja lijepih i zdravih stopala, stoga je potrebna posebna njega. Ako vam se noge jako znoje i vonjaju, i za to ima lijeka.
Koristite sprejeve za stopala, balzame i kupke koje sadrže aktivne tvari što sprečavaju razvoj bakterija i nastanak neugodnog mirisa.

Savjeti dermatologa
# Obavezno dva puta dnevno perite stopala preparatima koji sprečavaju prekomjerno znojenje, a nakon pranja koristite puder za stopala.
# Zaboravite zatvorenu obuću od materijala koji ne dišu i sintetičke čarape, a ako često nosite sportsku obuću, pokušajte što kraće biti u tenisicama i redovito ih perite.
Nosite prozračnu, udobnu obuću od prirodnih materijala, kože, platna. Naravno, to vrijedi i za sandale. Obuću temeljito prozračite i nakon pranja ostavite da se dobro osuši.
# U cipele možete staviti malo pudera ili prije no što ih obujete, stopala poprskajte sprejem za revitalizaciju koji dezodorira i osvježava.
# Ako se unatoč tim mjerama i dalje prekomjerno znojite, obratite se dermatologu.
# Ako su vam stopala uvijek hladna i znojna, imate lošu cirkulaciju. Kako biste je poboljšali, dobro je jednom tjedno pažljivo izmasirati stopala.
Nakon kupke masirajte stopala počevši od vrha prstiju, preko stopala do gležnjeva i sve do lista.
Jagodicama prstiju masirajte vanjske rubove stopala, a potom svaki nožni prst posebno, koristeći posebno ulje za masažu ili hidratantnu kremu.



_________________
*lutka s naslovne strane*
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

idem na pedikir i sredjivanje stopala svake nedelje... Mr. Green

_________________

~ Banetova Žena ~
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 12:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam vjerna prirodnim pripravcima, med, maslinovo ulje, morska sol i sl
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 27, 2007 6:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bar jednom nedeljno sredjujem svoja stopala,i idem na pedikir cesto,leti posebno

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
bubaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Feb 2007
Poruke: 95

luxembourg.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 27, 2007 9:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj kad ovako citam vase komentare... ide mi se na pedikir Very Happy
 
*zečica*
-fatalna zavodnica-
-fatalna zavodnica-



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 11485
Mesto: tamo gdje ljubav počinje

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

možeš to uraditi i sama..stvarno nije problem...a vide se rezultati

_________________
*lutka s naslovne strane*
 
ZAGREBCANKA
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 22 Feb 2007
Poruke: 32
Mesto: ZAGREB

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 06, 2007 6:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni to netreba ja imam lijepa stopala

_________________
...hocu na tvoje rame da naslonim glavu, sa tvojom crnom kosom da pomješam plavu...
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 06, 2007 6:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

~brza~ je napisao/la sledeće:
ja sam vjerna prirodnim pripravcima, med, maslinovo ulje, morska sol i sl


takodjer, sreditii se nije po zelji nego neshto namenjo opc'em uzitku.
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 07, 2007 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Domaći med ful omekšava nokte i kožicu, nema bolje od toga
 
sandrica83
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2007
Poruke: 99

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 19, 2007 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pedikeri to urade najbolje,a i nije skupo
 
čekalica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 14 Nov 2007
Poruke: 121
Mesto: Zemun

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 26, 2007 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam ovo ozbiljno shvatila:

_________________
Čekaj me i ja ću sigurno doći...samo me čekaj dugo...
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 16, 2008 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neman ja problema s ovim. I priko zime moji noktici na nogicama su IN Mr. Green

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> pokazite svoja stopala Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon