www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

~ Cudesna izlecenja ~
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 4:21 pm    Naslov poruke: ~ Cudesna izlecenja ~ Na vrh strane Na dno strane

NEOBJASNJIVA IZLECENJA

Cak i skolska medicina sve cesce govori o cudima.Sportisti traze isceljitelj da ih izlece.Ucijelom svijetu ima izlecenja za koje nema naucnih objesnjenja.To je uvijek bilo tako i tako ce biti u ubuduce...


Isceljitelj protiv volje ??

Cetrdesetodvogodisnja bugarska novinarka Krasimira Dimova nije imala veze sa natcunim stvarima kao sto su spiritiza ili cudotvorna izlecenja.Studirala je u Drezdenu i Sofiji germanistiku i komprativnu knjizevnost i radila u redakciji velikih dnevnih novina u Sofiji.
Oktobra 1989. godine htjela je da renovira svoje kupatilo i pri tom ju je protresla struja.Novinarka je pala u nesvijest.Kada je ponovo dosla k sebi,bila je u bolnici.Lekar ju je pregledao i ona je opazila da mu je desna ruka bandazirana.Iz znatizelje,pitala je sta mu je.Ima je upalu tetiva.Puna saosjecanja,stavilamu je ruku na zavoj.Lekar je kasnije rekao: "Trgnuo sam se jer sam osjetio jako peckanje.A zatim su bolovi nestali.Potpuno." Bio je to pocetak karijere koju gospodja Dimova uopste nije planirala.Karijera isceljiteljke.Sama nije znala kako je dosla do te moci.Njene ruke su izgleda postale nezavisne od ne.Nisu vise dozvoljavale da se njima upravlja ali su lijecile...
Izeceni suy opisivali stavljanje dlana kao peckanje struje,toplotu ili hladnocu ili laganu bol.Bolest bi gotovo uvijek poslije toga nestala.Jednazena specijalista za sudsku medicinu pratili su djelatnost "slucajne isceliteljke" koja je,izmedju ostalog,lecila poremecaje vida,mokrenje u krevetu,slabljenje misica,pa cak i RAK. Lekarsko drustvo je istrazilo 146 slucajeva i u ekspertizi od 8. maja zakljucilo da je cudotvorna isceliteljka postizala gotovo uvijek pozitivno djelovanje. "ni kod jednog pacijenta nije utvrdjeno pogorsanje stanja",pise u ekspertizi, "Aamo kod dvoje bolesnika lecenje je ostalo bez pozitivnog rezultata."
Pod nadzorom lekarskog drustva,gospodja Dimova je juna 1990. godine lecila pacijente u vojnoj bolnici. Bili su to pacijenti sa teskim hronicnim bolestima.Stavla je ruke na njih. Zavrsna medicinska presuda potvrdila je gospodji Dimov da je sve pacijente uticala pozitivno. Njene dijagnoze o velicini i polozaju tumora kod bolesnika bile su izuzetno tacne.
Ljekarsko drustvo je donijelo sluzbeni zakljucak da "postoje veliki izgledi da se ostvari saradnja izedju sluzbene medicine i gospodje Dimove." Bugarska drzava dodelila joj je sluzbenu dozvolu da svoju djelatnost obavlja u svakoj javnoj zdravstvenoj ustanovi u Bugarskoj. Jos se nikad nije dogodilo da postoji "cudotvorna isceljiteljka" sa drzavnom dozvolom.


Isceljenje vjerom..ili nesto drugo ??

Ima iscjeljenja koja Crkva sluzbeno priznaje kao cuda.I normalno je da zaista dolazi do iscjeljenja kod kojih je cudo jedino objasnjenje.Ta takozvana iscjeljenja vjerom pretpostavljaju religioznost i cvrstu nadu ljudi da ce biti izlijeceni.
Takav je slucaj Vitorija Miselija iz Milana koji je imao zlocudnu kancerogenu izraslinu na lijevoj polovini karlice.Ljekari mu vise nisu davali nadu.
Mladic je tada odlucio da ide na hodocasce u Lurd. Njegovo stanje je bilo beznadezno.Bedrena kost mu se odvojila od obolelog dijela karlice i Miseli je sve do vrha noznih prstiju bio u gipsanom oklopu.
Njegovi pratioci su ga odveli u Lurd,do izvora, i uronili ga u vodu.
Dogodilo se nesto nevjerovatno.Njegovo stanje se odmah popravilo.
Nepodnosljivi bolovi su postajali iz dana u dan sve slabiji.Odjednom mu se vratio apetit.Zatim je imao osjecaj da su mu se karlica i bedro opet spojili.Osjetio se izlijecenim i otisao je kuci.
Ljekari su u pocetku bili skepticni i ostavili su ga da i dalje nosi gips.Ali suprotno ocekivanjima,mladi vojnik je vec poslije mjesec dana mogao da hoda.Rendgenski snimci su pokazali da se gancerogeno tkivo zaista povuklo i da se kost karlice zaista regenerisala.Poslije pet godina,rak je potpuno nestao..

Mnogo hiljada bolesnika putuje u Lurd ili na druga mjesta jer se nadaju da ce biti izlijeceni.Neki od njih su ozdravili.No,nema ih mnogo.
Pre nego sto se Katolicka crkva izjasni da je spremna da neko ozdravljenje proglasi cudom,ono mora barem tri puta da bude provjereno medicinski i jednom sa crkvene strane (koliko me pamet dobro sluzi Rolling Eyes ).
Pretpostavka je daje bolest potpuno i zauvijek nestala.Do sada su 72 izlijecenja priznata kao CUDA..

Iscijeljenje munjom

Amerikancu Edvinu Robinsonu moglo je da pomogne samo cudo..Pedesetotrogodisnjem vozacu na duge putanje,tako je tesko stradao da je ostao slijep i postao gotovo potpuno nijem..Svi napori ljekara bili su uzaludni.
Morao je da se pomiri sa sudbinom.Tada je nastupilo cudo kojem se on ipak u dubini duse nadao..
Jednog kisnog dana u junu 1980.godine zabrinuo se zbog svog omiljenog pjevca Toa za kojeg je pretpostavljao da se nalazi u blizini garaze njegove kuce.Uzeo je svoj slijepacki stap i jaki slusni aparat i otisao ispred vrata..
Tu ga je udarila munja.Srusio se bezz svijeti na pod. Kada se poslije nekoliko minuta osvijetio,mogao je ponovo da vidi i cuje Exclamation Slusni aparat je bio potpuno unisten a topola ispod koje ga je pogodio grom je izgorela.
Cudo je imalo i nastavak.Tacno mjesec dana poslije udara groma ponovo je pocela da mu raste kosa.. "Moja zena je odusevljena",radovao se. "Najzad,35 godina sam bio celav."



_________________

--_make love not war_--
 
granger_
Banovan!

Wanted!
<b>Wanted!</b>



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jan 2007
Poruke: 8473

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 11:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se Lurda tice...vjerujem...prvi se izlecio,koliko ja znam, jedan slepac..

a sto se te novinarke tice..ne vjerujem...znam jednu takvu osobu...cak previse dobro...i ne podnosim je..a ljudi mu vjeruj...dolaze da se lijece kod njega Rolling Eyes

_________________

...zauvijek tvoja...

**kissy&granger forever**
 
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 27, 2008 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svako ima slobodu da vjeruje ili ne vjeruje u nesto...
ovaj slucaj sa novinarkom je ostao zvanicno zapisan..
i sada se mogu naci na netu neki tekstovi o njenim cudotvornim izlijecenjima...

_________________

--_make love not war_--
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> ~ Cudesna izlecenja ~ Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon