www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šota -- za ili protiv ?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 16, 2008 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cerisilo je napisao/la sledeće:
uvek za!


Zašto ''za''?



_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
miljanica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Dec 2007
Poruke: 11
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 12:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada za, uvek protiv!

Cak i ako ta pesma predstavlja stare albanske obicaje, sigurno su i ti obicaji morali odnegde da poteknu, a njihov izvor moze verovatno da bude i sota galica.
 
miljanica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Dec 2007
Poruke: 11
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 12, 2008 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo bas sam skoro bila kouma na jednoj svadbi i zabranila sam muzici da sviraju sotu.
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

miljanica je napisao/la sledeće:
Evo bas sam skoro bila kouma na jednoj svadbi i zabranila sam muzici da sviraju sotu.



Zašto ne? Rolling Eyes

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
Ptolemej
uvatija te, anđele
<b>uvatija te, anđele</b>





Datum registracije: 09 Feb 2008
Poruke: 12662
Mesto: Negdi na balkanu ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 6:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nije to baš za mene,al ako vidim da je atmosfera,naravno da sam za Smile

_________________
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 7:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam ništa protiv ...
 
Ledu_Kristijan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Maj 2007
Poruke: 20
Mesto: zrenjanin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 8:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za, zasto bih bio protiv...
 
Quentin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Sep 2008
Poruke: 24

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 9:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni ne smeta. Kao sto kazes pravljena je u bratstvu i jedinstvu, pa nije bilo nacionalnih misli u njoj



[Edit: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]

_________________
HRKLJUS
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada, nikada i nikada...Od mene jedno najvece moguce NE za sotu. Kad god sam bio na nekoj svadbi i kad bih cuo da sota krece, obavezno bih izasao i ne bih se vise ni vracao na svadbu. Postoji previse razloga zasto ovu "igru" prezirem iz dna duse...

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@miljanica

Kao prvo i prvo .. sram tebe bilo .. kao neko ko je iz područja Niša si tu pesmu, siguran sam, čula milion puta i siguran sam da ti je, kao i svakom ' južnjaku ' srce zaigralo uz nju osim ako nisi neki metalac ili neki ljubimac nekog totalno drugog žanra muzike.

Sad će tebi nešto Boki da kaže ovako kao neko ko se bavi folklorom već 10 godina .. SVAKI put kad se zaigra šota .. Boki je prvi na stolu .. a uz Bokija još koja lepa seka kojoj se vrcka uz tu pesmu .. a znaš što .. zato što je Šota južnjačka ikona muzike i to će ti većina južnjaka sa ovog foruma i bilo gde reći .. a to je već rekla i potvrdila Annabel .. a sad .. CENZURISANO!!!! NEMA POLITIKEi .. prema tome .. zamolio bih te onako .. lično .. da bes prema ' ljudima iz fotelje ' ne prenosiš na muziku i pesme ..

a sad ..samo za moje južnjake ... udri !!!! jašaaaaaa



Šota je bila .. i ostaće


edit by skorpijica: ovakve prozivke sledeci put cu kaznjavati, a politicki deo obrisan!!!!

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 19, 2008 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky, jbg ti zivis u Kanadi aj dodji u neke napacene delove srbije i zasviraj sotu pa da vidimo kako ces se provesti. Ja ovo govorim zato sto je meni istoriju predavala kosovska albanka koja je jos kao dete se preselila u srbiju. I na jednom casu nam je objasnila sta je sota i kakvo je radovanje kod albanaca kada krene sota. Uz sotu su obavezni uzvici "kolji srbe" i tako to, ali naravno sve na albanskom. Oni znaju kako je nastala sota i sta ona predstavlja, sto se ne moze reci za mnogobrojne srbe koji i dalje zive u zabludi da je sota neko veselo miroljubivo kolce...Zato sledeci put pre nego uzivate u zvucima sote malo razmislite o tome kako je ona nastala, kada je ona nastala, i sta ona predstavlja...

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 19, 2008 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imenjače .. lepo je raptor napisao .. a ja ću sad da ti prepišem .. pa ti mi kaži da li nisam u pravu ..

Citat:
Jednostavno, podaci o Šoti Galici su isuviše škrti da bi se iznosili takvi detalji kao što ih navode ovi istoričari. Takvih detalja jednostavno nema nego je to silogizam, klasičan silogizam koji su oni izvukli na osnovu nekog sklapanja kockica. Svaki istoričar sanja o tome da on iznese neki podatak koji do tada niko nije znao.
Postoji jedna njena slika, ali ne i neki detalj više... Da, ta žena je bila ljubavnica Šabana Poluže i išla je sa njim u akcije, Kosmet je oblast gde se znalo ko je šta radio i ko je okrvavio ruke. Medjutim, otkud posle toliko godna taj novi detalj: igrala je pred njim igru koja je identična današnjoj Šoti?


.. znaci ti podaci da se u pesmi kaze " kolji srbe " jos nisu ni dokazani ni tačni .. mogu i ja reći nešto u vezi bilo koje pesme i šta sad .. to treba da bude tačno ? daj nemoj da budemo smešni ..

... a to da samo zato što sam u Kanadi i da ne znam šta se dešava po Srbiji .. samo da te podsetim ... bio sam u Bosni dok je bio rat .. a isto tako bio u Ćupriji dok je bilo bombradovanje .. tako da .. ne bih o tome ali bih te zamolio ljudski da tu temu ne diraš jer .. nisam baš da se vraćam u prošlost .. idem dalje ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Šota -- za ili protiv ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon