www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

USB
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
laki-Topola
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 68

Datum registracije: 06 Maj 2007
Poruke: 2

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 28, 2008 7:39 am    Naslov poruke: USB Na vrh strane Na dno strane

Treba da radim maturski rad.
Vec sam odradio projekat iz programiranja tako da mi je jedan maturski rad vec gotov.
Ali razmisljam o nekom softver hardver resenju.
Naime razmisljao sam o hardware-u koji ce da radi sledece:
Znaci imamo jedan USB konektor koji povezujemo sa racunarom, a onda imamo uredjaj koji ce da omoguci korisniku 4-8 dodatnih USB uredjaja, naravno nece moci da se radi sa svima u isto vreme, ali ipak da bude multitask uredjaj.
Ja sam programer u c-u i c++-u, ali ne znam pravljenje drajver kao i programiranje vezano za hardware, mada ce mi verovatno trebati neki drugi programski jezik za ovaj projekat.
Znaci sad moje pitanje je: da li iko zna gde mogu da nadjem kodove/tutorijale vezano za ovaj projekat.
I jos : gde bih mogao naci hardware potreban za ovaj projekat po povoljnoj ceni.
Znaci trebace mi:
2-4-8 usb portova(2.0 ili 3.0)...
Jos nesto, al to cu da izmuvam iz skole:)
I dalje ne znam sta ce mi trebati, tako da ako neko ima ideju sta ce mi tacno trebati, neka mi napise.
Firme verujem se ne smeju reklamirati na ovom forumu, tako da ako neko ima link neke firme za prodaju hardware-a nek mi posalje na pm.
Po mogucstvu neka firma blizu Kragujevca.

Hvala unapred.


 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 29, 2008 12:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ti to hocesh da napravish neshto kao software-sko hardware-ski usb hub?
Ne kapiram chemu tako neshto...
Ako hocesh neshto kao obichan hub da pravish, ne treba da pishesh nikakve drivere...
To se sve radi generichki.
Treba ti jedan usb hub kontroler, i josh par stvarchica.
Ja sam koristio Texas Instruments TUSB2046.
On je USB 1.1, ali meni i nije trebalo bishe, poshto sam ovo budzio na neku igrachkicu... Smile
Ako mislish da samo direkno vishe uredjaja vezujesh na usb, a da software-om sve razdvajash, to nema shanse...
Meshace ti se signali...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
laki-Topola
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 68

Datum registracije: 06 Maj 2007
Poruke: 2

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 29, 2008 2:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znas sta sam razmisljao.
Nabacim 4 usb prikljucaka i napravim kontroler koji ce da kontrolise protok podataka.
Znaci imam jedan na kucistu, onda napravim uredjaj koji ce da omoguci da se povezu 3+1 uredjaj.

P.S. Odustao sam, smor mi raditi Wink
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 30, 2008 8:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za to ti ne treba nikakav software.
Samo hardware.
Mozesh da kupish hub, ako ti treba.
Koshtaju oko 6-7e. Smile

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> USB Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon