www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sloboda i religija – kontradikcija ili ne?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 1:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mi imamo sasvim pogresnu predstavu o slobodi. Ako nemamo mogucnost da biramo svog vodju, smatramo da nam je sloboda uskracena. Confused
E sad, ja ne verujem da vecina Kineza, Kubanaca ili Saudijaca misli da im je sloboda uskracena time sto nemaju visepartijski sistem. Mislim da se Kubanci osecaju najslobodnije od svih nacija sveta. Oni pevaju na ulicama, osmeh im je uvek na licima, voze automobile stare preko 50 godina; zive, zabavljaju se i uzivaju u zivotu.
Englezi: posao, kuca, drugi posao, treci posao, cetvrti posao, krevet. Moras da radis vise poslova. Drugacije ne mozes da prezivis. Ne smes da vozis auto star 50 godina. Ne smes da pevas na ulici. Nemas osmeh na licu jer te kapitalizam stegao sa svih strana da jedva dises. Ali zato imas pravo da glasas za premijera od koga ionako nista ne zavisi. I ko tu nema slobodu?


Sad sto se tice religije. Ja ne bih rekao da su komunisticke zemlje ateisticke, jer je i komunizam religija isto kao sto je pokret nesvrstanih bio pakt, tako da se za Kinu i Kubu ne moze reci da su ateisticke. Sto se tice Engleske i ostalih razvijenih zemalja, tamo ljudi uglavnom veruju u novac. On je za njih religija. Banka im je crkva, ček sveća, a reklama ikona.



_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jerotije, nisam ni mislio (jedino) na političku slobodu (izbore i te spike).

Mislio sam na slobodu kao mnogo kompleksniji pojam...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni jednu od tvrdnjih ne mogu prihvatiti kao tacne,jer religija ne određuje stepen slobode i obratno.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 05, 2008 2:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Jerotije, nisam ni mislio (jedino) na političku slobodu (izbore i te spike).

Mislio sam na slobodu kao mnogo kompleksniji pojam...


Pa ja pricam o svakoj slobodi. I kad dobro razmislim, Kubanci su daleko slobodniji narod od bilo kog coveka koji zivi u kapitalistickoj drzavi.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 05, 2008 7:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
Jerotije, nisam ni mislio (jedino) na političku slobodu (izbore i te spike).

Mislio sam na slobodu kao mnogo kompleksniji pojam...


Pa ja pricam o svakoj slobodi. I kad dobro razmislim, Kubanci su daleko slobodniji narod od bilo kog coveka koji zivi u kapitalistickoj drzavi.
Zašto onda toliki Kubanci riskiraju živote i bježe ka Floridi, nekad i po olujnom moru?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 06, 2008 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Zašto onda toliki Kubanci riskiraju živote i bježe ka Floridi, nekad i po olujnom moru?

Verovatno zbog novca, ali to je vec neka druga prica. Ovde je pitanje slobode, a ne novca. Znas i sam da bi mnogi ljudi prodali sve za saku dolara. A ima i nas koji bismo radije pobegli u Kubu nego na Floridu. Wink

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 11:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Mi imamo sasvim pogresnu predstavu o slobodi. Ako nemamo mogucnost da biramo svog vodju, smatramo da nam je sloboda uskracena. Confused
E sad, ja ne verujem da vecina Kineza, Kubanaca ili Saudijaca misli da im je sloboda uskracena time sto nemaju visepartijski sistem. Mislim da se Kubanci osecaju najslobodnije od svih nacija sveta. Oni pevaju na ulicama, osmeh im je uvek na licima, voze automobile stare preko 50 godina; zive, zabavljaju se i uzivaju u zivotu.
Englezi: posao, kuca, drugi posao, treci posao, cetvrti posao, krevet. Moras da radis vise poslova. Drugacije ne mozes da prezivis. Ne smes da vozis auto star 50 godina. Ne smes da pevas na ulici. Nemas osmeh na licu jer te kapitalizam stegao sa svih strana da jedva dises. Ali zato imas pravo da glasas za premijera od koga ionako nista ne zavisi. I ko tu nema slobodu?


Kubanci mozda nisu obvanjivani od strane kapitalista ali oni su na slican nacin obmanjivani od strane komunista. Njima nije uskracena samo politicka sloboda, uskracene su im i slobode govora i dr... A to shto se osecaju najslobodnije - i Amerikanci misle da su najpametniji na svetu pa?

A sht ose religija i sloboda tice - religija sama po sebi ogranicava ljude, razlika je samo u tome gde je granica postavljena od toga da li su slobode ugrozene ili pozitivno postavljene.

"Sloboda jeste za sve, ali nije za svakoga" slozio bih se i sa ovim. Mnogi ljudi ne znaju da se zadovolje sa onim shto imaju pa traze uvek vishe i bolje a previshe slobode znao itekako da bude loshe.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:


Kubanci mozda nisu obmanjivani od strane kapitalista ali oni su na slican nacin obmanjivani od strane komunista. Njima nije uskracena samo politicka sloboda, uskracene su im i slobode govora i dr... A to shto se osecaju najslobodnije - i Amerikanci misle da su najpametniji na svetu pa?


Slobode govora??? Na sta mislis? Apsolutna sloboda govora ne postoji nigde. Vidis i sam da su mnogi mrtvi, osudjeni ili im se jos uvek sudi zbog verbalnog delikta. To sto je za jedne sloboda, za druge je ropstvo. Evo uzmi za primer mobilni telefon. Ti imas slobodu da ga koristis, dok neki drugi nemaju. A je l' bi ti mogao normalno da zivis bez njega? Tesko. Znaci, ti si rob, a mislis da si slobodan.

Dovoljno je pogledati izraz lica. Kubanci su skoro uvek nasmejani, dok kod Amera osmeha nema.

Kazu, slika govori kao 1000 reci. Wink



_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 8:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, ne razumesh...Tamo reci bilo shta u javnosti shto se protivi Kubanskoj politici ili javno propagiraj Americki rezim i bicesh xpresnim postupkom osudjen zbog drzavne izdaje...Bar je bilo tako Wink



Vec skoro mesec dana stanje na racunu mi je isto - 0,39 dinara Laughing Laughing Da, mogao bih bez mobilnih telefona.

A sada...jednom sam te neosnovano optuzio da generalizujesh (i izvinio se zbog toga Wink ) ali sada je sasvim osnovano Wink Razz

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Sloboda i religija – kontradikcija ili ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon