www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li cilj opravdava sredstva???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 05, 2006 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E ovo pitanje ne moze da ima jednostran i jednostavan odgovor. Jer sve ovisi o situaciji. Ako je taj cilj usmjeren prema necem plamenitom(sta god to znacilo), onda su sva srdestva dopustena. Cak i poneko oduzimanje zivota, iako nitko nema pravo na to, ali cilj opravdava sredstvo. Isus je takodjer dao zivot da spasi sve ljude, (iako sam ateista koristim se tim cinjenicama), pa dakle i u Bibliji cilj opravdava sredstvo. Ali treba razaznati pravi cilj od Don Quihotovskog pokusaja. Jer boriti se sa vjetrenjacama je apsurno u danasnje vrijeme.
Pri tom koristiti sva sredstva je grijeh! U nekim granicama normale i ja sam koristila sva sredstva da bi dosla do onoga sto zelim, i ne smatram se zato manje vrijednom osobom ili bez morala. Naprotiv! Smatram se osobom koja ce uspjeti u zivotu bas zato sto zna doci do svog cilja... Wink



_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
mnmn
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Maj 2006
Poruke: 166

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 14, 2006 5:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa mislim da Ne!

edit by miskopisko:Po ko zna koji put molim clanove da ne daju tako kratke i jednostavne odgovore tipa da,ne,mozda...i slicne jer ce takvi biti pobrisani.Ovo je forum gde pricamo a ne test kviz sa 2 ponudjena odgovora.Ostavljam ovaj post da bi konacno neke stvari shvatili a za sva dalja uputstva procitajte
Pravilnik
 
Dr_Feelgood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Nov 2006
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja kao veliki Makijavelista mislim da je ova njegova deviza ispravna. Zasto da ne? Svaki cilj opravdava svoje sredstvo.
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 18, 2006 4:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne, nikada. svijet je danas ovakav kakav je radi vjerovanja da cilj opravdava sredstva. danas rijetko ko drzi do svojih morala (ako ih uopste i ima!).

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
lukamuzika
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Dec 2004
Poruke: 107
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 18, 2006 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da opravdava...

pa opravdava naravno,mora se doci do necega a ako izbegavas sva sredstva ne znam kako mislis doci do tog cilja...



[Edit by Gertruda: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
NekiLudi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2006
Poruke: 55

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 18, 2006 3:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa cilj..ovisi koji cilj i kakva sredstva koristis..ali po meni ne opravdava
 
TweexY
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2006
Poruke: 116

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja cesto govorim tu recenicu kad pokusavam da se "izvadim" ali u sebi znam da to nije tacno...
 
Milena Carica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 11 Avg 2005
Poruke: 676
Mesto: Cik pogodi?! :-)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 2:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikako. To sto je to recenica Makijavelija, koje je ziveo u mnogo drugacijem sistemu pa i vremenu, ne treba shvatiti doslovno.
Kako moze necije ubistvo opradati cilj?
Ili nanosenje teskih telesnih povreda, psihickog bola, patnje, opravdati cilj?

_________________
Mozes da kupis:
postelju ali ne i san,
sat ali ne i vreme,
lek ali ne i zdravlje,
seks ali ne i ljubav.
Para vrti, ali sreca moze vise!!
Gde ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere vec pakuje!
 
Def Leppard
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Maj 2007
Poruke: 215
Mesto: Over the hills and far away

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 10, 2007 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedino u slucajevima kada nemas drugog izbora....

_________________
Memento Mori
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 20, 2008 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, moj cilj opravdava sredstva koja sam ja spreman da upotrebim - uvek i svugde. E sada, što mi uvek tudje ciljeve stavljamo uvek veoma niže ispod naših i time ih činimo beznačajnim...to je već druga priča.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li cilj opravdava sredstva??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon