www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Karlovac
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
wizard50
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 67

Datum registracije: 31 Dec 2007
Poruke: 110
Mesto: karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 10, 2008 3:31 pm    Naslov poruke: Karlovac Na vrh strane Na dno strane

Grad Karlovac smjestio se u srcu Hrvatske na mjestu gdje se dotiču nizinski i gorski dijelovi, na sutoku četiri rijeke - Korane, Kupe, Mrežnice i Dobre. Nalazi se 55 km jugozapadno od Zagreba i smješten je na 112 m nadmorske visine. Današnje gradsko područje Karlovca zauzima površinu od 402 km2, a sa svojih cca. 60.000 stanovnika spada u srednje velike hrvatske gradove. Klima u Karlovcu je umjereno-kontinentalna sa vrućim ljetima i hladnim zimama sa snijegom.
Karlovac je križište najvažnijih prometnica koje povezuju primorsku i panonsku Hrvatsku.
Kroz Karlovac prolazi suvremena autocesta koja povezuje Srednju Europu i podunavske zemlje s Jadranskim morem.Grad Karlovac svojim idealnim položajem na raskrižju puteva pogodan je za kraći odmor na proputovanju, ali i kao atraktivna destinacija za odmor i zabavu.
Posjetite nas i uživajte u zelenim dolinama karlovačke četiri rijeke, ili pak u bogatoj gastronomskoj ponudi naših restorana. Prošećite stoljetnim drvoredima našeg zelenog grada ili doživite vožnju starim fijakerom uz zvuke promenadnih koncerata.







_________________
Popijte napitak za sreću !
 
maja105
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 18 Feb 2008
Poruke: 11
Mesto: SRBIJA

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 10, 2008 12:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Wizard50, fascinirao si me svojom slikom. Probudio u meni sjećanje na moje djetinjstvo i mlade dane. Upravo u Karlovcu sam provodila svoje školsko ferje, u njemu se prvi puta zaljubila. U njemu imam familiju.
Nadam se da ću ovo ljeto kad budem na godišnjem odmoru doći kod tetke i da ponovo posjetim Karlovac.
U sećanju mi je ostalo da smo se kupali na rijeci Korani kod nekog hotela, dal se još uvijek tu kupa, sećam se slapa.
Baš mi je drago da se netko našao iz Karlovca da se javi.
Puno pozdrava šalje ti Maja 105.

_________________
živim život
 
maja105
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 18 Feb 2008
Poruke: 11
Mesto: SRBIJA

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

wizard50 gde si. Što se ne javiš, imam toliko toga da te pitam iz Karlovca. Embarassed Embarassed

_________________
živim život
 
wizard50
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 67

Datum registracije: 31 Dec 2007
Poruke: 110
Mesto: karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 10, 2008 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

maja105 je napisao/la sledeće:
wizard50 gde si. Što se ne javiš, imam toliko toga da te pitam iz Karlovca. Embarassed Embarassed


Lijep pozdrav "maja105" !

Zbog nekih obaveza sam izostao sa foruma, ali eto, nikad nije kasno za nastavak, naročito ako treba govoriti o svojem gradu.Pokušati ću odgovoriti na sva tvoja pitanja i za početak da ti kažem, da je kupalište na slapu još uvijek popularno,kao i prije.


_________________
Popijte napitak za sreću !
 
maja105
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 18 Feb 2008
Poruke: 11
Mesto: SRBIJA

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 10:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ali eto, nikad nije kasno za nastavak[B]



O Wizard50, nemaš pojma kolko mi je drago da si se javio.
Tebi još lepši pozdrav.
Opiši mi ga molim te, dal se nešto izmenilo. Uvek smo šetali po Korzu, pa onom dugačkom ulicom, neznam više kako se zove, ali ide prema Korani. Ima li promena, novih zgrada,ima li života, rade li kina.
Stvarno mi je drago da si se javio, kad sam ugledala tvoju poruku da si se javio srce mi se razdragalo. Pozdrav.Javi se.

_________________
živim život
 
wizard50
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 67

Datum registracije: 31 Dec 2007
Poruke: 110
Mesto: karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 20, 2008 9:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lijep pozdrav "maja105"!
Ima toliko novih događaja i promjena u odnosu na prije petnaestak godina, da ćemo pisati na rate.
Kao prvo, Radićeva ulica - korzo, je ponešto izmjenjena, ali očekuje se ove godine početak velikih radova i potpune rekonstrukcije po nacrtima iz prošlih vremena.Hotel "Korana" na slapu je uništen u ratu i devastiran i zbog neriješenih imovinsko - pravnih problema stoji zapušten.Rješenje je na pomolu, koliko sam čuo i navodno su i projekti gotovi, te mislim da radovi počinju u ljeto ove godine.Grad Karlovac nije za prepoznati, za one koji nisu duže vrijeme boravili u njemu i vjeruj da ćeš se jako iznenaditi.Obnovljeno je puno fasada, održavanje okoliša je na sasvim drugoj razini, puno bolje nego nekada.Karlovac je danas pravi Europski grad.
Izgrađeno je nekoliko trgovačkih centara, na tržnici "Kaufland", na mjestu propale tvornice cipela "Kraš" na Dubovcu izgrađen je "Lidl", na Baniji "Mercator", u naselju Luščić "Billa" i puno novi manjih trgovina.Izgrađeno je nekoliko hotela: na ulazu u Karlovac sa autoceste, na staroj Korani hotel sa pet zvjezdica i "Karlstadt" sa pet zvjezdica na korzu uz "Croatia" osiguranje.
Potpuno je uređen "Zorin dom" i sada izgleda super.Cijeli korzo od "Zorin doma", sa Banijom je obnovljen.Kino je uređeno, ali s obzirom na informatičku tehnologiju, malo je posjetitelja.
Eto da središ dojmove pa nastavljamo!


Sportska dvorana, slap i hotel "Korana" ..................................... Zorin dom


Hoteli...

_________________
Popijte napitak za sreću !
 
maja105
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 18 Feb 2008
Poruke: 11
Mesto: SRBIJA

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 22, 2008 10:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dragi Wizard, dakle ja Karlovac nebi prepoznala., ali mislim da nakon par časova bi ipak moja sećanja proradila.
Fotografije su predivne, vidim Karlovac je veoma lep, čist i evropski grad, a Zorin dom je obnovljen, već 90-tih je bio zapušten. Pa ovih drugih hotela tada nije bilo. Stvarno lepo obnovljen. Veoma mi je teško palo kad sam slušala tih godina o Karlovcu. Moja majka je rođena u Karlovcu, moji koreni su od tuda, tako da mi je Karlovac priraso srcu. Na moju žalost roditelji su mi pred deset godina oboleli i umrli. Sada živim sama. Eto, uz bolesničke krevete oba roditelja provela sam najlepši dio svog životnog veka. Ovde se jako teško živi.
Moja plata iznosi, da ti je lakše shvatiti 150 eura, ne radi u svojoj struki.
Mogu da ti kažem da sam mnogo puta razmišljala da dođem da živim u Karlovcu, ovo ovde prodam, deda mi je ostavio u blizini Karlovca kuću. Samo neznam kako je za poso. Nije mi lepo ovdje. U Karlovcu mi je familija koju volim i ona mene poštuje.Dal mi o tome možeš nešto reći. Završila sam višu prometnu.Molim te za savet,tetka me nagovara, ali ja ne mogu da se odlučim.

_________________
živim život
 
wizard50
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 67

Datum registracije: 31 Dec 2007
Poruke: 110
Mesto: karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 24, 2008 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bok "maja105"!
Drago mi je da te mogu podsjetiti na prošla vremena i da si zbog toga sretna.
Pretpostavljam da se čuješ sa svojim rođacima, koji ti isto tako opisuju stanje u gradu i da su ti potvrdili ovo o čemu ti pišem.Što se tiče ekonomske situacije u Hrvatskoj, a time i u Karlovcu, generalno gledajući doslovno je svakim danom sve bolja.Na pragu smo ulaska u EU, što je potaklo sve političke snage na jedan drugačiji pristup problemima u društvu, u odnosu na prijašnja politička prepucavanja.Po meni, jedno od najvećih poboljšanja je donošenje, i to danonoćno, novih zakona prilagođenih EU, koji nas same tjeraju na drugačija ražmišljanja, a samim time i na promjene, koje su vidljive na svakom koraku.
Da ovo nebi ispale političke parole, pretpostavljam da na internetu pratiš razinu plaća kod nas i vidiš da je prosjek oko 5000 kuna ili oko 700 eura.Karlovačku privredu nose privatne tvrtke i novi zalet će dati novootvorena gospodarska zona na Logorištu na mjestu bivše vojarne.Tu se očekuje otvaranje puno novih radnih mjesta i po mojem mišljenju u gradu će za nekoliko godina nedostajati radne snage, pogotovu stručne.Otvaraju se novi odjeli na Veleučilištu, koje ove godine broji oko 2000 studenata na različitim smjerovima, a nastava se održava po Bolonji.Koliko znam za inženjere prometa ne nedostaje posla u struci, jer je puno prijevozničkih, građevinskih i tvrtki koje posjeduju mehanizaciju i vozila, s obzirom na graditeljsvo koje je u zamahu.I sam radim u jednoj građevinskoj firmi sa 500 zaposlenih i imamo 5 inženjera prometa, koji vode brigu o tristotinjak vozila i strojeva.
Eto, mislim da se imaš čemu nadati, a jasno da je odluka samo tvoja.U zadnjih nekoliko godina puno je ljudi došlo, ili se vratilo u Karlovac i mislim da nisu požalili, pogotovo mladi, kojima sigurno grad pruža bolju budućnost.
Pozz!

1.Stari dio 2.Šanac 3.Kupalište 4.Radićeva

_________________
Popijte napitak za sreću !
 
maja105
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 18 Feb 2008
Poruke: 11
Mesto: SRBIJA

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 2:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dragi Wizard, kad ugledam tvoj post srce mi zaigra. Stvarno je taj tvoj, a u mome srccu i moj Karlovac predivan. Da puno čujem o njemu od tetke, ali bojim se da ona samo priča tako da me privuče do sebe. Ipak kad mi to prepriča netko drugi više verujem.
Tebi verujem, imam osećaj da sam u tebi stekla velikog prijatelja, kao da se znamo dugo leta.
Očito si ti veoma dobra osoba i znaš da budeš prijatelj.

_________________
živim život
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Molila bih clanove da u se u temi drze samo informacija o gradu, a privatne stvari da prebace na privatne poruke, jer tome ovde nije mesto. Hvala na razumevanju

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Karlovac Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon