www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Abudža
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 26, 2008 5:30 am    Naslov poruke: Abudža Na vrh strane Na dno strane

Abudža (Abuja) je glavni grad Nigerije. Grad ima 178.462 stanovnika (2006). Nalazi se blizu ušća reke Benue u Niger, u regionu savana sa umerenom klimom.

Da ne bi favorizovali nijednu od tri glavne etničke grupe 1976. donešena je odluka da se glavni grad prebaci iz Lagosa, kojim je dominirao narod Joruba, u neutralan region. Nacrtavši ukrštene linije „H“ na karti Nigerije, bivši šef države Muritala Mohamed je došao do slabo naseljene zone povoljne za razvoj. Tako je formiran Federalni distrikt Nigerije, površine 7.315 km², u kome je izgrađena Abudža.

Radovi su započeti tek 1981. Parlament je prebačen 1987, i Abudža je postao glavni grad 1991. Ime je dobio po jednom selu udaljenom 50 kilometra od grada.

Abudža je podeljena u četri distrikta: Centralni distrikt, distrikt Garki, distrikt Vuse i distrikt Maitama.

Izvor:
Wikipedia



_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Abudža Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon