www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Motivi i ogranicenja investicija
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 5:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve zavisi u sta bih investirao...ako bih naprimjer na zivotno osiguranje onda bi mi naravno bili motivi zarada od mogucih povreda ili slicno ali i sam utisak sigurnosti koji ti pruza....

Ili pak ako bih investirao u odredjeno preduzece onda motiv bi mi bio razvoj istog a ne direktno zarada....postoji investiranje u dionice gdje bi mi za motiv iskljucivo bilo preuzimanje vlasnistva odredjene firme ili postizanje veceg procenta vlasnistva....



_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 8:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:

Ili pak ako bih investirao u odredjeno preduzece onda motiv bi mi bio razvoj istog a ne direktno zarada....

postoji investiranje u dionice gdje bi mi za motiv iskljucivo bilo preuzimanje vlasnistva odredjene firme ili postizanje veceg procenta vlasnistva....


Zasto bi voleo da to preduzece se razvija?

Zasto bi hteo da preuzimas ili da postizes veci procent vlasnistva?

Ne moras da odgovoris ovde na forum ali samo hocu da te izazivam Wink
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 13, 2008 1:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da se vratim i ja na temu.
Prochali ste o "mirovinskim" fondovima, da.
Sada piatm ja sledece. Znate li shta se deilo sa britanskim "mirovinskim" fondovima?
Pretpostavljam da znate. Po meni je ovaj neoliberalni kapitalizam "zeznut", da se tako izrazim. Pretvara neshto "dobro" u "loshe" da se izrazim "prostim" rechima. Da krenem postotak "administrativnih troshkova u "drzhavnom" mirovinskom/penzijskom fondu je oko 3 do 5 % od uplacenog novca. Kod privatnih je najmanje 50 %, jer svako hoce da zaradi. Prvi onaj koji "proda" takvo osiguranje, druo "shefovi", potom i akcionari itd...
Dakle, slazhem se sa Vlada_R
Zarada i samo zarada. Nikakvo rodoljublje/domoljublje itd.
E sad, shto su u izvesnim drushtvenim uredjenjima poklekli pred tim "kapitalizmom" i dozvolili da im lobisti pishu zakone, odredbe i sl... istovremeno prichajuci da ce konkurencija da "ozhivi" posao.. to je druga pricha. Hvala i vama. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 13, 2008 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baraba je napisao/la sledeće:
Po meni je ovaj neoliberalni kapitalizam "zeznut", da se tako izrazim.
Zarada i samo zarada. Nikakvo rodoljublje/domoljublje itd.


Podpisem! Wink
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 14, 2008 5:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na svaki dinar koji ulozim u nesto ocekujem dva da se vrate Smile Zasto bih inache ulagao? Kupujem akcije - direktno da bih imao veci udeo u preduzecu - veci udeo u preduzecu znaci i vecu zaradu Smile

Naravno ono dinar na dinar je uprosceno Smile Povecanjem svote ulozenog novca povecava se moj profit - eto osnovnog motiva mojih investiranja Very Happy

Prepreke? Preko granice ne znam - ovde novac nema prepreke Smile
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 14, 2008 10:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Normalno.....zarada.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Motivi i ogranicenja investicija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon