www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vile i vilenjaci
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
woolf99
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 288

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 10:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gertruda je napisao/la sledeće:
woolf99 je napisao/la sledeće:
Slična priča je vezna i za nost "bliznakinje" blizu Resavice.


Most pod nazivom "Dve sestre". Ja sam oz Resavice i cula sam razne price o tom mostu i nije bas da ne verujem, sve je moguce.


Za Resavski kraj su vezane mnoge priče. Neke od njih nisu naivne. Priča o čoveku kog poznajem (ne bi da ga imenujem). Zbog prirode posla vraćao se stalno noću kući (oko 12 - 1) jedne večeri auto mu je stao baš na mosutu. ugasio se iz čita mira. Dečko se usrao. Tad su počeli "zvukovi". Ako si iz tog kraja znaš kakav je tamo mrak. Na kolima ni svetla ne rade. Tad se seti on da nogom napravi imaginarni krug oko sebe, skine krst sa lančića i poče da šapuće oče naš" posle 5 min sve je prestalo. auto proradio a on nikad više nije prolazio tuda noću !!!



_________________
Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednom prilikom dva decka su se vracala iz Cuprije preko klisure. Kako su se priblizavali mostu kola su pocela da zanose u stranu kao da ih nesto ogromno vuce. Kola su tako zanosila sve dok nisu stigli u Senjski Rudnik. Isto od tada nisu isli nocu tim putem.

_________________
 
dejmat
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 16 Jan 2007
Poruke: 93
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

citao sam nesto.mada vecina ekranizacija o ovome je smesna
 
cupakabra
*the dancing girl*
<b>*the dancing girl*</b>





Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 1763
Mesto: taaaaamo daleeeeko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam, nekako ne verujem u to. mada, ja iskreno mislim da ce ova 2007. godina biti zapamcena po necemu.....

_________________



ne placi zato sto se zavrsilo, smej se jer se dogodilo!
CuPaKaBrA
 
kerfija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Mar 2007
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 03, 2007 9:25 am    Naslov poruke: misterii Na vrh strane Na dno strane

Jas veruvam a mene ne mi se slucilo tuku na mojata svekrva .Vo kukata vo koja zivele imalo umreno mlada zena so bebe i taa koga odela v klozet vo dvorot videla mlada zena kako nisa dete i placelo i zenata koga ja videle se stcala ponejze i taa svikala po majkai i zenata isceznala so deteto.I togas i rekle na svekvami deka vo taa kuka imalo umreno mlada zena so dete.Ima cudni pojavi sto ne mozeme da gi objasnime.

Prevod: Ja verujem, a nije se meni dogodilo vec mojoj tasti. U kuci u kojoj su ziveli su mladu zenu sa bebom i ona kad je isla u WC u dvoristu videla je mladu zenu kako ljulja bebu i place, a ta zena kad je to videla, potrcala je i pozvala majku, ali zena sa bebom je nestala. I tada su rekli mojoj tasti da je u toj kuci umrla mlada zena sa bebom. Ima cudnih pojava koje ne mozemo da objasnimo.

[Edit by Coco Bill: Trebalo mi je malo duze dok nisam preveo. Mogao sam i da obrisem, ali steta za pricu]
 
cekiboy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 05 Jul 2006
Poruke: 25

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 15, 2007 12:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je od jedne devojke keva pricala kako je, dok su ziveli u staroj kuci, nisu imali WC, a ona bila trudna (ne znam da li trudnoca ima bas neke veze s tim, ali ajde), kako je krenula do poljskog WC-a i videla neke zene u belom kako hodaju oko oraha, nekih 20m nize. I onda je zvala muza, i on kaze da je video to isto, i da su ih gledali oko 10-ak minuta, i cim je svanulo, nestale su...
Ali odatle je ocigledno da su ih gledali celu noc, ne 10 minuta....

Uglavnom, zena kaze da je istina, kune se u decu, pa verovatno i jeste istina....

Doduse, ja sam imao jedno iskustvo, ali bio sam bas fino pijan, tako da sam se verovatno samo istripovao, tako da necu o tome...

_________________
bog te pita koja je to brzina....
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 16, 2007 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svejedno ceki aj ispricaj da vidimo sta je bilo Smile

_________________
 
.::CipiRipi::.
divlja macka
divlja macka



Godine: 45

Datum registracije: 26 Maj 2007
Poruke: 1567
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje....

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 16, 2007 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je moja baka isto pricala da dok ona bila devojka isto bile vile i da je to ziva istina jer su se pojavile njenom ocu!
Nemogu bas svega da se setim tacno ali uglavnom je on se vracao iz Sapca u selo ali sa kocijama tada nije bilo auta kod njih i uglavnom da je bilo isto ponoc i da je odjednom u daljini ugledao devojke u belom obucene i kako igraju kolo:On ih je malo vremena posmatrao a onda se okrenuo i odjednom su se pojavile dve vile ispred njega jedna je bila manja i punija a jedna je bila visoka i tanka!Uglavnom tu su pocele da ga vuku sjedne na drugu stranu i rekle su mu da vise nesme ni slucajno da pogleda u vile dok kolo igraju i da nesme nikom da prica sta je video!Znaci moj pradeda je uplasen otisao kuci i nikom ni rec tada nije rekao.On od necega bolovao sad neznam od cega uglavnom je pao u krevet i bio skoro na samrti,kad je odjednom jedna od tih vila njemu stala ispred kreveta i samo ga pomilovala i okrenula se i otisla prema kapiji i odjednom nestala!
On je nakon toga ozdravio ko da nije imao nista!!

Ja bas neverujem u neke takve stvari ali mozda samo zbog toga sto se plasim.
A moja baka je jako pobozljiva i njoj verujem jer neverujem da bi mi pricala neke lazi!

_________________
 
hana1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 25 Jul 2007
Poruke: 17

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 26, 2007 11:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vile me asociraju na lijepe stvari i skrivene snove...
inace nisam sujeverna i ne vjerujem u postojanje vilenjaka... Rolling Eyes
 
goran.b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Avg 2007
Poruke: 105

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

woolf99 je napisao/la sledeće:

Za Resavski kraj su vezane mnoge priče. Neke od njih nisu naivne. Priča o čoveku kog poznajem (ne bi da ga imenujem). Zbog prirode posla vraćao se stalno noću kući (oko 12 - 1) jedne večeri auto mu je stao baš na mosutu. ugasio se iz čita mira. Dečko se usrao. Tad su počeli "zvukovi". Ako si iz tog kraja znaš kakav je tamo mrak. Na kolima ni svetla ne rade. Tad se seti on da nogom napravi imaginarni krug oko sebe, skine krst sa lančića i poče da šapuće oče naš" posle 5 min sve je prestalo. auto proradio a on nikad više nije prolazio tuda noću !!!


Price su sve dobre a pogotovo ova od wolf99. Interesantno mi je citati o ovim stvarima.
Zanimljivo mi je mnogo i to koliko se natprirodnih stvari desava po svim tim selima, mislim da postoji linija izmedju objasnjivog i neobjasnjivog, i verujem ovim pricama.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 21, 2008 4:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rusalke

Najkraće rečeno to su vodene vile. Predanja govore da su ova bića nastala od utopljenih devojaka. Međutim, najobavešteniji tvrde da je to zabluda nastala najverovatnije zbog njihove bliske veze sa vodenjacima. Rusalke žive sa vodenjacima i nastanjuju spaljene dvorove njihovih kraljeva, a ponekad žive i same u jezerima i manjim rekama gde vodenjaka i nema. Za razliku od njih, rusalke nemaju konjske noge i uši već su po pravilu vrlo lepe, sa dugim riđim kosama. Uvek su bez ikakve odeće iako se ponekad kite samo vodenim biljem. Za razliku od njih, vile retko idu nage. One imaju svoju kraljicu i ona ih doziva trubom. Njena je moć ipak potčinjenja kralju vodenjaka. Rusalke, kao i vodenjaci, nisu dobronamerne prema ljudima i dave ih, ali, za razliku od vodenjaka, ne koriste lance i okove i ne diraju životinje. Naročito vole da dave devojke i žene. Povremeno izlaze iz vode na obalu i tu igraju i pevaju. U takvim prilikama treba ih se obavezno kloniti jer su tada najopasnije. Pesme koje pevaju na svom zaboravljenom jeziku divne su i onaj ko ih čuje ne može, a da im se ne priključi. Međutim, one koji pevaju rusalke posle toga oneme, kažnjavajući ih tako za ulaženje u posed vodenih vila.
Još teža kazna čeka onoga ko vidi rusalke kako igraju. Pošto vole igru, one u noćima kada ima mesečine izlaze na obalu i cupkaju neku vrstu vrlo složenog kola. Na mestima gde igraju posle njih trava i biljke rastu mnogo bujnije, nešto zbog same igre i pesme, a nešto zbog vode koja kaplje sa njihove kose i tela. Za tu vodu se tvrdi da ima čarobnu moć. Namernik koji bi video kolo rusalki, dobio bi napad igranja i ne bi mogao sâm da se zaustavi. Nekada bi rusalke pri odlasku oslobodile čoveka od prisilnog igranja, ali najčešće bi ga ostavile da umre igrajući. Poznat je slučaj kaluđera iz Ohrida, iz XIV veka koji je noću, na jednom šumskom proplanku, čuo divnu pesmu. Nije odoleo da se ne prišunja i vidi ko to tako lepo peva. Pritajen iza žbuna video je lepe mlade devojke, potpuno gole, kako igraju, dok je sa njih kapala voda. Kaluđer (zvao se Dimitrije) bio je uplašen, ali i zadivljen. Ubrzo su njegove noge počele same da igraju. Rusalke su ga opazile, smejale se i ubrzo otišle ostavljajući jadnog kaluđera da igra. Dimitrije je igrao i padao. Sreća je htela da se prilikom jednog pada prihvatio za pelin-travu i napast igranja je prestala. Tako je kaluđer Dimitrije slučajno otkrio ono što su mnogi pre njega znali: da je pelin jedna od najstarijih zaštita protiv rusalki.
Osim pelina univerzalno i zaštitno sredstvo protiv ovih bića je beli luk. No, pelin je mnogo sigurnije, bar što se tiče rusalki i treba ga uvek imati sa sobom ako se noću ide šumom ili pored vode.
Posebno su opasne u toku jedne nedelje u godini. To je rusalna ili "zelena" nedelja i obično je u rano leto. Tada one izlaze iz vode i cele nedelje se zadržavaju na suvom, uglavnom u šumi. Za vreme te nedelje ljudi nisu ulazili u šumu bez velike potrebe. Ako bi baš morali (noseći pelin) ne bi se zadržavali ni spavali pod drvećem.
Tokom ove nedelje Rusalke danju obično spavaju po drveću. Ako bi ih neko probudio postajale bi nemilosrdne. Obično bi onoga koga uhvate golicale do smrti. Te nedelje žene ne smeju ništa da rade i ništa posebno da započnu. Sve što bi se te nedelje radilo loše bi se završilo, naročito približavanje vodi.
One nisu uzimale učešće u vodenjačkim osvajanjima i ratovima, pa su ih i porazi mimoišli. Ima ih još u velikom broju u malim rekama, jezerima i barama. Velike reke izbegavaju zbog prljavštine. Teško se navikavaju na zagađene reke i povlače se sve dublje u šume u, na žalost, uzaludnoj nadi da će naći čistu vodu. Neke rusalke su viđene žalosno opalih kosa kako iz zagađene Drine beže u šumu. Rusalke, istina, nisu naklonjene čoveku, ali nije li njihovo pravo na reke ipak veće nego ljudsko? Ako ništa drugo, nastaljivale su ih mnogo pre nas.

Šumska majka

Bića koja su u raznim delovima Balkana nazivali šumskim majkama nisu u stvari ništa drugo nego usamljene i ostarele vile koje su iz različitih razloga napustile vilinsko društvo i prepustile se samotnom lutanju šumom. Izgleda da su ove šumske majke bile vile koje su, zbog radoznalosti ili želje za većom moći eksperimentisale sa lekovima i magičnim travama, pa čak i sa onima koje su vilama zabranjene. To ih je istina učinilo moćnima, ali su izgubile vilinsku sposobnost da ne stare. Zbog toga se šumska majka, naoko obično lepa žena, sa velikim bujnim grudima, mogla javiti i kao ružna starica sa velikim, opasnim zubima. Šumske majke su, za razliku od vila uvek išle potpuno gole, a čak i više od vila imale su sposobnost da zavole smrtnike. Najčešće imaju crnu kosu i duge nokte. Zbog svojih čarobnih moći mogu se pretvarati u razne životinje, što obično vile nikada ne čine.
Tajanstvena je i moćna trava šumske majke koja onima koji je nađu daje neobične sposobnosti. Ta se trava može naći uz potoke u proleće, pre nego što kukavica zakuka. Traže je samo žene pošto im ona obezbeđuje radost i leči nerotkinje. Kada je traže ne smeju da govore, a pre traženja moraju da izbegavaju dodir sa muškarcima. Od ove trave šumske majke umeju da naprave moćan, ali opasan napitak koji ih je, zbog svojih crnih moći i udaljio od ostalih vila. Nije poznato koja je biljka u pitanju, neki nagađaju da je to jedna retka vrsta čička, koji samo strpljivi i umereni nalaze, a ubrati ga i koristiti mogu samo oni koji ispunjavaju uslove magične čistote.
Šumske majke, kao i mnoge druge šumske vile, pa i više od njih, pomažu trudnim ženama, ali ako njihova tamna strana prevagne onda hoće da ih napadnu. Umele su da leče bolesnu decu, ali su znale da budu pakosne. Terale bi bebe da plaču, ali su mogle i da se zabave sa njima i umire ih pa su se majke često prepirale sa šumskim majkama i dogovarale oko umirivanja dece.
I ova, kao i ostala vilinska bića, odavno su na Balkanu. One su deo velikog vilinskog naroda koji je nekada naseljavao celu Zemlju. Iako mogu da ostare, šumske majke retko umiru pa ih ima još u našim šumama. Ipak, nikada ih nije bilo mnogo pošto ih je ostali vilinski živalj popreko gledao pa se retko koja vila usuđivala da krene zabranjenim stazama i postane šumska majka. I dan-danas, žive u naročito lepim delovima šume. No, šumska majka je često opasna i s njom treba biti vrlo oprezan.

[iz "Politikinog zabavnika" #1869/1987; rubrika "Ale i bauci"]

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Vile i vilenjaci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon