www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hrabar je onaj koji pobedi sebe
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 4:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:

"hrabar je onaj koji pobedi sebe" mi je nekako usko vezano sa upoznavanjem samog sebe...
sto nije ni malo lako... shvatanje sebe, svojih potreba...
uzimati sebe zdravo za gotovo... meni nije nacin zivljenja...


Waauu...uravo ono sto sam mislio al' nesam mogao da "definisem". Prvi, i ustvari najveci korak na tom putu je upravo ovaj citirani deo ali...Mozda dobijete jednu bitku ali rat se nikada nece zavrshiti Wink



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 4:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zar treba izjednačiti 'upoznati' i 'pobediti' Question Rolling Eyes

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 4:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Prvi, i ustvari najveci korak" ko shto rekoh, Shvatiti i obuzdati...Ali ne obuzdati kao prosto sputavati i kontrolisati(ogranicavati) vec...e sad ovo ne mogu da objasnim recima Embarassed Very Happy

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 6:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Zar treba izjednačiti 'upoznati' i 'pobediti' Question Rolling Eyes


covek je vec odgovorio Arrow
Alexns je napisao/la sledeće:
Mozda dobijete jednu bitku ali rat se nikada nece zavrshiti Wink


primera radi.... kada kod sebe nadjes kariku koja preti da pokida lanac... i zasigurno znas da je neophodno da se ta karika zameni, ojaca... i krenes sa koracima da se to i desi... poceo si jednu bitku...

nije potrebo da krivis sebe... niti da sebe kategorises kao nesto sto ne valja...
potrebno je da nesto ucinis da se vise tako ne osecas... trebas da se promenis...
i to je rat... sam sebi najveci neprijatelj!
he Smile "Doktor Dzekil i gospodin Hajd" ... zvuci li poznato?
Svako u sebi ima po jednog Hajda Mr. Green

E sada ovo ima apsolutno smila Arrow "Hrabar je onaj koji pobedi sebe"
Ostavi ili pobedi zver u sebi... ako si nemocan... uradi sto je i doktor Dzekil...

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Biti svoj ne znači uzimati zdravo za gotovo. Biti svoj znači biti originalan i jedinstven, dosledan sebi.

Pobediti svoje mane i time unaprediti sebe je jedini kontext u kome ja vidim da misao iz naslova ima smisla.

Inače, ići protiv sebe, truditi se da nadjačaš sebe samoga, boriti se protiv svog ega, emocionalnog / umnog Ja, izgubiti identitet...čemu vodi? Čemu sputavati ono što jesmo? Zarad čega? Ili koga? Rolling Eyes

Samo ako raširiš krila osetiš visine Smile


"Biti svoj" svakako znaci biti dosledan sebi, originalnost, jedinstven... svako je jedinstven i originalan na svoj nacin... neko vise, neko manje... "Biti svoj" moze da ima i negativnu konotaciju...a "Hrabar je onaj koji pobedi sebe" tesko da moze negativno da se protumaci...

A ne ici protiv sebe? ... ima li to veze sa onim "takav sam kakav sam"?
Ne vidim da se ispitivanjem samog sebe ikako gubi identitet... naprotiv... definise se i jaca... ego? napumpan ego... se ispumpava padom sa visina...
Samo za sebe, ides protiv sebe... zbog drugog, ne... samo za sebe... mada ce neko i imati koristi od toga... neko bitan... ali to nema veze sa temom...
samim tim... "Biti svoj i dosledan sebi"...sputava li se covek koristeci te fraze?

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onda se ovo geslo svodi na samokontrolu.

Ako samokontrolišeš loše navike, mane, negativnosti - onda se slažem da to jeste ne samo hrabro, već i korisno. Međutim, ako ideš protiv sebe i time sebi patnju nanosiš, kočiš se i sputavaš, 'želim, ali...ne, ipak ne', a srce pri tom hoće da iskoči...ma, dajte...čemu život ako je moja pobeda mojih želja poraz Rolling Eyes Question Exclamation

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 9:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volela bih da mogu da pobedim svoju emotivnost,tj. da je malo smanjim.
Da pobedim svoju tugu...da pobedim svoju agresivnost.
Protiv sebe definitivno treba ici samo kada se mora...ja protiv sebe nisam isla da bih sacuvala svoj ponos i sada se jako kajem zbog toga...

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Onda se ovo geslo svodi na samokontrolu.

Ako samokontrolišeš loše navike, mane, negativnosti - onda se slažem da to jeste ne samo hrabro, već i korisno. Međutim, ako ideš protiv sebe i time sebi patnju nanosiš, kočiš se i sputavaš, 'želim, ali...ne, ipak ne', a srce pri tom hoće da iskoči...


Vec rekoH: "...Shvatiti i obuzdati...Ali ne obuzdati kao prosto sputavati i kontrolisati(ogranicavati)..." Razz

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
čemu život ako je moja pobeda mojih želja poraz


Hmm, ovo je pitanje koje mnogi dijabeticari postave sebi prolazeci pored poslasticarnice. Wink Ponekad morash necega i da se odreknesh zbog necega visheg. Necesh mi valjda reci da cesh se pre odreci zivota nego da se odreknesh jedne loshe navike?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Necesh mi valjda reci da cesh se pre odreci zivota nego da se odreknesh jedne loshe navike?


Neću ti reći Razz Ponoviću:
Citat:
Ako samokontrolišeš loše navike, mane, negativnosti - onda se slažem da to jeste ne samo hrabro, već i korisno.


Samo kažem da ako (u)gušimo svoje želje od kojih smo, valjda, satkani - koja je svrha našeg bivstvovanja? Ne želim (a i ne umem) da pobedim svoje želje, svoja htenja, one me čine živom Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Samo kažem da ako (u)gušimo svoje želje od kojih smo, valjda, satkani - koja je svrha našeg bivstvovanja? Ne želim (a i ne umem) da pobedim svoje želje, svoja htenja, one me čine živom Smile


stakani jesmo od svojih zelja i to tako treba da ostane Smile
ali sta je sa zeljom za "usavrsavanjem"?
svasta nesto zelimo Smile ... jesmo li se kada zapitali da li je to dobro po nas (da ne ukljucujem da bi zelja trebala da se odnosi i na to da ostvarivanjem iste nekom drugom ne stetimo)?
ako se nismo nikada zapitali da li je svaka zelja dobra po nas... nismo se bas bavili istrazivanjem sebe samog...
nemoguce da je svaka zelja po default-u dobra Confused
ne slazem se da nas zelje cine zivim... vise zivim po ubedjenju da nas rezultati tih zelja cine veoma zivim...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Hrabar je onaj koji pobedi sebe Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon