www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li je....
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 30, 2008 9:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@filicka ... veoma ineresantno razmisljanje... i jos interesantnije da neko tvojih godina tako razmislja Smile

... samo se ne slazem da mudrost potice iskljucivo od bola... time bila ogranicena... a mudrost treba da bude veoma svestrana i slobodna... i pozitivne i negativne emocije su ukljucene (ako smo vec kod emocija)...

ako "mudrost" posmatramo kao neki cin, etiketu, stepen ljudskog napredka ili sta god... nikada necemo videti tu etiketu na sebi, niti postoji nacin da se zaluzi, kupi... je l bi iko mogao da kaze za sebe da je mudar?
moje misljenje je da ne moze... nikada...
sta sve cini mudrog coveka? ne znam...

mudrost sigurno nije urodjena... i nije obavezna...tj. mozes proziveti zivot a da ne budes M od mudar...
verovatno da je potreban odredjen stepen inteligencije da bi covek mogao da bude mudar... i veoma slozeno zivotno ucenje Confused

"Potreban je mudar čovek da bi prepoznao mudroga."



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

♥ QueeN ♥ je napisao/la sledeće:
Citat:
Bas naprotiv, ja mislim da znanje i mudrost nisu povezani i ne moraju da idu jedno uz drugo.
Mudrost je urodjena......i to ne moze biti svako. Mozda se znanjem samo vremenom nadogradi.


Inteligencija je urođena, a mudrost se stiče kroz životno iskustvo. Mudar čovek obiluje osobinama poput razumnosti i snalažljivosti. Znanje nije ekvivalentno mudrsti. Toliko.



potpuno si u pravu ali ja mislim da moze biti i obrnuto,ponekad,u retkim slucajevima.



Ohanzee je napisao/la sledeće:
@filicka ... veoma ineresantno razmisljanje... i jos interesantnije da neko tvojih godina tako razmislja Smile

... samo se ne slazem da mudrost potice iskljucivo od bola... time bila ogranicena... a mudrost treba da bude veoma svestrana i slobodna... i pozitivne i negativne emocije su ukljucene (ako smo vec kod emocija)...

ako "mudrost" posmatramo kao neki cin, etiketu, stepen ljudskog napredka ili sta god... nikada necemo videti tu etiketu na sebi, niti postoji nacin da se zaluzi, kupi... je l bi iko mogao da kaze za sebe da je mudar?
moje misljenje je da ne moze... nikada...
sta sve cini mudrog coveka? ne znam...

mudrost sigurno nije urodjena... i nije obavezna...tj. mozes proziveti zivot a da ne budes M od mudar...
verovatno da je potreban odredjen stepen inteligencije da bi covek mogao da bude mudar... i veoma slozeno zivotno ucenje Confused

"Potreban je mudar čovek da bi prepoznao mudroga."



zahvaljujem se ako je ovo bio kompliment.

jasno mi je zasto se ne slazes,ali ja to tako dozivljavam Smile

i nema veze sto poneko ili svi ne razumeju.



ako "mudrost" posmatramo kao neki cin, etiketu, stepen ljudskog napredka ili sta god... nikada necemo videti tu etiketu na sebi, niti postoji nacin da se zaluzi, kupi... je l bi iko mogao da kaze za sebe da je mudar?
moje misljenje je da ne moze... nikada...
sta sve cini mudrog coveka? ne znam...


tacno.

neoborivo i tacno.



[Edit: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li je.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon