www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hans Zimmer
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~
::  
Autor Poruka
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 24, 2008 8:36 pm    Naslov poruke: Hans Zimmer Na vrh strane Na dno strane

Rodjen u Vrankvurtu...Vrankvurtu na majni...Devica u 'oroskopu(12.septembar 1957).

Achtung, achtung... Embarassed Embarassed Uns...zwei...drei... Embarassed Embarassed

Filmska umetnost je oblast šou bizinisa, gde se iz dana u dan pojavljuje nove face.
Glumaca , reditelja, scenarista, kostimografa je toliko da ih više i ne možemo popamtiti.
Glumaca, posebno. Stiče se utisak da godišnje izbace po 2 vagona novih mladih talenata.Samo se štancuju: visokih , niskih , debeljuškastih, onih sa djozlucima, lepuškastih (ovih poslednjih je najviše). Svačiji ukus mora biti zadovoljen, hiperprodukcija je to. To je jedan zatvoren krug u koji se teško ulazi, što je i razumljivo, jer je velika količina novca u pitanju, tako da svaki ozbiljniji igrač ima svoj klan i grupu saradnika koju ne menja tek tako. Tu više nije bitan i presudan talenat koliko lojalnost odredjenoj grupi ljudi koja vam je omogućila da uzmete svoj deo kolača.
Filmska muzika je grana kinematografije gde je najmanji priliv talentovanih. U poslednjih 15-ak godina se vrti par faca i pravo je iznenadjenje kad se pojavi novo ime. Posebno je teško Evropljanima da uspeju na tom polju, jer moraju biti bar dva puta talentovaniji od Amera i pristati na honorar koji je isto toliko puta manji od onog koji bi dobile njihove američke kolege.
Ennio Morricone(kralj filmske muzike) je najbolje osetio na svojoj koži to. Ništa bolje iskustvo nije imao ni grčki kompozitor Vangelis.Taj isti Morricone nikada nije dobio Oscara za najbolu filmsku muziku, već su mu je dodelili prošle godine za celokupni opus kako bi se iskupili za prethodne propuste. Sve glavne poslove tamo uzimaju John Williams i Jerry Goldsmith , prosto se stiče utisak da osim njih dvojice niko drugi ne može da dodje na red kad su veliki filmski projekti u pitanju.
U takvim uslovima jedan Evropljanin je uspeo da stekne svoje ime i da se nametne isključivo svojim talentom.
Reč je o Hansu Florianu Zimmeru, poslednjem mohikancu filmske muzike.


Hteo sam da sviram gitaru, ali su mi momci iz benda rekli da se drzim klavijatura i da cutim.

Ovako Hans Zimmer opisuje svoje prve ozbiljnije susrete sa svetom muzike. Ulravox, The Buggles i Krisma su bendovi sa kojima je saradjivao i svirao klavijature.Njegova kreativnost i talenat nisu mogli da prodju nezapaženo , pa je ubrzo usledio sledeći korak - pisanje muzike za film.
Stanley Myers je prvi reditelj sa kojim počinje da saradjuje i od 1982-1988 radi sa njim.
Filmska muzika je specifična oblast, jer morate biti kolektivni igrač i svoje umeće podrediti ekipi, muzika mora biti u funkciji filma , a ne obrnuto. Mnogo je dobrih muzičara omanulo ovde i nije moglo da se uklopi u taj svet.
To je bilo veliko iskustvo Zimmeru i onda je usledilo ono glavno - Hollywood.

Odmah je na početku imao sreću da radi za jak film "Rain man " i on je šansu iskoristio na najbolji mogući način. Tako je to u životu, svako dobije svojih 5 minuta, a da li će ih iskoristiti. E, to je na njemu...
Napisao je za film tako moćnu muzičku temu, koja osvaja i kriitku i publiku na prvo slušanje.
Hollywood mu tada dodeljuje i nick Novi Morricone. Nominovan je za Oscara, naj filmska muizika, ali iako ga nije dobio ta tema je moralni pobednik tog takmičenja. Tema iz ovog filma je nekrunisanja kraljica malih oglasa i reklama , jer to svi uzimaju za podlogu. Vrti se stalno na radio stanicama i TV-u. Tako je izgledalo osvajanje filmskog Olimpa ovog Nemca iz Frankfurta. Od tog trenutka on je stalno prisutan u svetu kinematografije i svrstao se u , fudbalskim recnikom, Ligu Šampiona kompozitora filmske muzike. Oscar i Zlatni Globus su prestižne nagrade za koje je nekoliko puta nominovan, a onda mu je pošlo za rukom ono što nije njegovom starijem kolegi iz Evrope Morriconeu - 1995. dobija Oscara za film "Kralj lavova".


Hvala vam, hvala...Bas sam uzbunjen...Hteo bih da se zahvalim svim mojim saradnicima, mojoj porodici i da...Stvarno sam mnogo uzbudjen, kad sam dolazio ovde , kcerka mi je rekla:" Tata, idi i pobedi ih sve, donesi kuci tog Oscara".

Tako je otprilike izgledao njegov govor prilikom dodele Oscara za film "Kralj lavova" 1995. godine.
Zimmer je uspeo da , od kad se pojavio, održi kvalitet što nije nimalo lako i što je dokaz o koliko se talentovanom kompozitoru radi. Možda najtalentovanijem ( ne računajući Morriconea). Neki od filmova za koje je radio muziku su:Kralj lavova, Princ Egipta, Zelena karta, Zelena milja, Crna kiša,
Da Vinčijev kod , Vozeći gospodjicu Dejzi, Hanibal, Gladijator, Poslednji samuraj, The rock, Ptica na žici,Pirati Kariba, Nemoguća misija 2, Slomljena strela...

Mnogo je bliži po svom stilu Vangelisu i Morriconeu nego njegovim američkim kolegama Williamsu i Goldsmithu, ne zato što je Evropljanin, već zato što može da napravi jaku melodiju od samo 3-4 takta. To se već smatra umećem i po mnogima suština muzičke umetnosti je baš u tome.
Na polju aranžmana nije toliko jak kao Williams i Goldsmith, ali je zato majstor da u 3-4 takta napiše melodiju koja nosi film i ,pritom, je upadljiva. Po nekima je to i suština muzičke umetnosti, pokazati svoj talenat sa tako malo nota, iskazati emociju . A on je čovek emocije, to se odmah
vidi ( nije slučajno rodjen u horoskopskom znaku Device).

Još neki od njegovih filmova na koje bi trebalo obratiti pažnju su:
True romance(1993) Kultni film američke omladine. Najjača scena je čuvena Sicilijanska scena, gde je Zimmer( originalan kakav jeste) izvukao skoro zaboravljenu operu Lakme i to ariju Flower duet i tako propratio taj deo filma. Gde se toga setio, gde iskopa baš to? Kad pogledate ovu scenu, prva pomisao vam : Bilo šta drugo da je bilo umesto ove muzike, ne bi bilo tako upečatljivo i dirljivo.

The Fan(1986) Nenametljivo , ali u funkciji filma. Ovde nije toliko atraktivna muzika , ali obavlja posao. Sve scene koje je trebao da odradi, korektno je ispratio.Ispoštovao je zlatno pravilo da muzika treba da bude u funkciji filma , a ne obrnuto.

Gladiator(2001) Za ovaj spektakl nije dobio Oscara za najbolju filmsku muziku???









izvor informacija nevaljali decak


 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 19, 2008 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za sada sam samo cula pesme koje je uradio za film Kung fu panda i odusevljena sam

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> Hans Zimmer Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon