www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vas omiljeni filozof....
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
nakia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Jan 2007
Poruke: 178

australia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 18, 2007 6:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Omiljeni filozof mi je Aristotel.Citala sam njegova dela i svidjaju mi se."Niceg premalo i niceg previse",glasi njegova teorija.Covekova najveca vrlina je ako moze u svemu da pronadje sredinu.


_________________
Odlazim sa sajta, iz Srbije, čeka me neko! Smile

Dovidjenja DOMACI.DE
 
Cinderella*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 29 Jan 2006
Poruke: 77
Mesto: Chicago

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 26, 2007 7:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako vec moram da odaberm jednog od njih onda to bih bio Aristotel.

Starogrčki filozof Aristotel prvi je, još 340. godine pre nove ere, izneo ubedljive razloge da Zemlja nije ravna ploča. Prvi razlog bio je taj što je uvideo da pomračenje Meseca izaziva Zemlja koja se nađe između Meseca i Sunca. On je primetio da je senka na Mesecu uvek bila kružna, što se nikada ne bi dogodilo u slučaju da je Zemlja ravna ploča. Drugo, stari Grci su sa svojih putovanja znali da se zvezda Severnjača pojavljuje niže na nebu posmatrana sa juga nego kad se gleda iz severnih područja. Stari Grci su znali i za treći razlog zašto bi Zemlja morala biti okrugla: zašto bi se, inače, najpre pojavila jedra broda na pučini, a tek kasnije trup?

Aristotel je rođen u Stagiri 284. god. pre nove ere u jednoj, u to boba privilegovanoj porodici. Njegov otac bio je lični lekar dede Aleksandra Velikog, a sam Aleksandar Veliki bio je njegov učenik.

Sreća je smisao i svrha života, jedini cilj čovjekova postojanja.(Aristotel)

_________________
Kad vam filozof odgovori na postavljeno pitanje, više i sami ne razumijete šta ste ga pitali.
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 26, 2007 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Wilde Mr. Green
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 07, 2007 1:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ima ih dosta jer se nekako ne mogu odluciti samo za jednog...u necemu se slazem sa nekim dok se u nekim stvarima bas i ne slazem pa zbog toga...

Ev recimo meni je dobar Rene Descartes, Friedrich Nietzche, Aristotel naravno, Emanuel Kant, Sokrat i jos poneki... Wink

_________________
 
milann89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 19 Mar 2007
Poruke: 106
Mesto: Zajechar over the Rainbow!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 08, 2007 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim Parmenida jer je prvi obrazlozio nesto shto ce se kasnije pominajti kao materija... Koja se ne moze unishtiti niti stvoriti... Takodje volim i Heraklita! Panta Rei... Zivot je vatra...
 
veseliovcha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Okt 2007
Poruke: 14
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 11, 2007 11:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nenadmorpheus je napisao/la sledeće:
Platon. Sto? Zato sto je podelio rad u tri grupe proizvodjace (radnice), vojnike i vladari. On je pretpostavio da bi idealna drzava bila ta u kojoj bi mudri vladali, hrabri branili drzavu a vredni proizvodili (pravili) hranu i ostala sredstva koja su bila potrebna vojnicima i vladarima. Iz ove podele se vidi da Proizvodjac radi i za vojsku i za vladara a Vojnik radi samo za Vladara.
Tako se i danas mogu podeliti tri sloja stanovnistva siromasne, srednje i bogate...

niste dobro upoznati sa platonovom drzavom, nije to bas tako kako kazete, ipak je malo detaljnije pa se gubi to sto vi zakljucujete. zapravo ni sam platon nije bio zadovoljan sa svojom utopijskom drzavom pa je napisao zakone koji su bili jos grdji!

lukas1234 je napisao/la sledeće:
Pa neznam,možda platon.Zašto?Zato jer on prvi shvatio da su svi ljudi zapravo glupi a ne pametni he he Wink

to nije bio platon vec sokrat "znam da nista ne znam" u prorocistu u delfima su rekli da je on najpametniji covek

vujke13 je napisao/la sledeće:
Tales iz Mileta (5.v pre nove ere) zbog celokupne svoje filozofije.

tales je poznat samo po tome sto je prvi postavio pitanje o jednom iz cega sve nastaje tako da on nema zapravo neku svoju celokupnu filozofiju, svoja ucenja je vise uzeo iz mitova

shadowman77 je napisao/la sledeće:
Emanuel Kant njegova zivotna filozofija je bila ta da svakom covjeku koji mu zatrazi pomoc da mu pomogne jer je shvatao da je to plemenititost koji svaki covjek treba da posjeduje. On je vjerovao u Boga i bio je odlican covjek.

ovo je velika greska , on nije verovao u boga on je bio bas protiv njega, pozitivizam, prosvetiteljstvo...on se zalago za pozitivnu ili pozitivisticku religiju [ bez boga] akcenat na coveka!

slatka_breskvica je napisao/la sledeće:
Friedrich Nietzsche- nemacki filozof, filolog i psiholog....
15. oktobar 1844. - 25. august 1900.

Zasto?

Nietzscheovo ime danas je bojni polje. Koristi se i zloupotrebljava u brojne, cesto suprotne, svrhe... Njegov zivot i smrt postali su amblematicni.... Njegova je smrt snazno obelezila 1900. godinu... Po mom misljenju i na cinjenicu da je Nietzsche za takozvanu siroku publiku najpoznatiji filozof (na nacin na koji je Albert Ajnstajn najpoznatiji naucnik), da je on ustvari prva filozofska celebrity. Koliko god da ga je ovo medijski proslavilo i ucinilo ga svojevrsnom maskotom, toliko mu je i naskodilo u smislu siroko prisutnog digest uproscavanja njegove misli....


-"Istina je ruzna,umetnost imamo zato da ne bismo propali zbog istine."

-"Mudar ne kaznjava zato sto je neko lose postupao, nego da lose ne bi postupio."

-"Ne nedostatak ljubavi, nego nedostatak prijateljstva stvara nesretne brakove."

-"Pravi muskarac zeli dve stvari: opasnost i igru. Zato zeli zenu kao najopasniju igracku."

-"U mrznji je strah."

-"Voleti preko i iznad vaseg ja, tome se morate nauciti jednog dana, naucite da se volite."



on je bio kreten, preteca fasizma i rasizma, ali pravi kreten, lud

budidobar je napisao/la sledeće:
arthur schopenhauer Idea

ovo je verovatno bez veze receno posto je on takodje bio kreten koji je preporucio kolektivno samoubistvo tako sto bi zene prestale da radjaju i to sve zbog cega zbog volje...lud

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Pa ima ih dosta jer se nekako ne mogu odluciti samo za jednog...u necemu se slazem sa nekim dok se u nekim stvarima bas i ne slazem pa zbog toga...

Ev recimo meni je dobar Rene Descartes, Friedrich Nietzche, Aristotel naravno, Emanuel Kant, Sokrat i jos poneki... Wink

sto dekart da mi je znati

milann89 je napisao/la sledeće:
Volim Parmenida jer je prvi obrazlozio nesto shto ce se kasnije pominajti kao materija... Koja se ne moze unishtiti niti stvoriti... Takodje volim i Heraklita! Panta Rei... Zivot je vatra...

parmenid nije poznat po materiji vec po bicu[sto nije isto sto i materija] koje jedno, nenastalo, neunistivo etc


meni nije jasno da neko uopste ima omiljenog filozofa! mrzim filozofiju cim polozim ovaj odvratni ispit necu vise nikad o njima razmisljati! al ako moram da izdvojim nekoga to bio bio ruski "filozof" dostojevski a ovi kreteni sto su izmisljali te apstraktne stvari nemam reci, da se ogradim ima puno pametnih stvari koje su rekli al se one odnose iskljucivo na etiku



[Edit by aureliano: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 20, 2008 1:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Emanuel Kant - covek koji je spojio ono za shta se dugo verovalo da je ne spojivo - racionaliste i empiriste i ujedinio ih u svom sistemu saznanja. Shto se tiche toga da Kant nije verovao u Boga ... ne bi se bash reklo s` obzirom da se on bavio i verom i nju stavio takodje u svojoj sistem kao neshto bez chega ne bi postojali ljudi.
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 20, 2008 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sokrat!Što?Zato što se u svojim razgovorima trudio da ljude navede da sami u sebi otkriju gde je istina.
Sokratova metoda se naziva dijalektika, metoda razgovora koji se vodi sa ciljem da se otkrije istina, kroz svestrano ispitivanje predmeta. Pri tom sama stvar o kojoj se govori treba da dođe do izražaja, a ne želja da se sagovornik pobedi pred publikom.Sokrat je svojom filozofijom ponovo otvorio "put uma" koji su zatvorili, kao neprohodan, sofisti. Ali, on više ne želi da putem uma zaviri u prirodnu istoriju stvari na način kosmologa koji su pokušavali da detaljno opišu unutrašnja kretanja koja proizvode stvari, već smatra da se umom mogu otkriti svrhe stvari, pa ma od kojih čestica, i ma kako, da su one nastale. To da stvari imaju svrhu dokazuje da nisu nastale slučajno, nego da ih je stvorila viša inteligencija. A naš um koji daje svrhu stvarima koje mi proizvodimo, ovaj trag višeg uma prepoznaje "po srodnosti", a ne putem čula. Ovu obnovljenu nadu u "put uma", razvio je dalje Sokratov učenik Platon

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 20, 2008 10:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj omiljeni filozof sam ja.

Sam sebe podrzavam,ergo sum.

_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 02, 2008 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milsim da je filozofija jako individualna.
Svaki je bre filozof prosipao svojepoglede na svet.
Nemam omiljenog ali mi se svidja kako razmisljao Fridrih Nice.

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Pizza_Guy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 14 Jan 2007
Poruke: 214
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 09, 2008 10:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene inace neki zovu filozof , mada je moj omiljeni uvek bio Aristotel.

_________________
What eyes see the mind believes...
 
zola_nis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 14 Okt 2004
Poruke: 22

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 24, 2008 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sokrat
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Vas omiljeni filozof.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon