www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ruter ne komunicira sa SBB modemom
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
mimiklo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Sep 2007
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

odma kazi tako Smile i problem je ocigledan.moras da modem preko lan povezes sa routerom i u kompu obrisi sve konekcije koje imas i koje mogu da se obrisu a zatim naprvi novu tako sto ides na set up a home or small office network/next/next/no(ako te nesto pita)/other/zatim prva opcija/next/next

 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 7:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve to sam uradio i nece. Vista je u pitanju, ako nesto znaci.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
mimiklo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Sep 2007
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trebalo bi da je isto kao i na xp.Sve ovo znaci da je problem u modemu treba da liniju dovedes direktno u router bez modem al posto je to kablovski net ne znam kako ces to da uspes preporucio bi ti da uzmes neki adsl oni daju odma router a ne modem
na krju ti ostju samo kablovi Laughing
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hehehe Very Happy Ma ima dosta ljudi koji su povezali ovakav modem sa SBB-om, ali nijedan od njihovih nacina ne uspeva kod mene. Sad
Ima li jos neko neki savet?

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DNS-ovi su ok uzeo je SBB-ove medjutim DHCP za twoj komp. Local gateway kod Cable modema mora da bude 192.168.100.1 . Problem koliko se meni chini je shto DHCP i Gateway moraju biti pod subnet-om 255.255.255.0 ili u owom slucaju DHCP koji je 192.168.1.1 mora da bude 192.168.100.1 - ZA RUTER. Ruter je DHCP lokalnim rachunarima a ruteru je modem Smile To je uglavnom problem kad idu modem - ruter - kompovi - ADSL je zato laksi za rutere jer su ruteri u tom slucaju i modem i ruter.

Pokusaj negde rucno da promenis IP adresu rutera na 192.168.100.2 recimo i ako mozes i gateway postawi ga slobodno na 192.168.100.1 Smile
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 10:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo, uradio sam to i opet nece. Sad

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 26, 2008 3:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tesko mi je ovako nesto uraditi kada nisam tu da vidim tacno sta kako i gde.
Al mogu ti reci da je nesto sasvim lako Wink

Kroz slike (http://www.domaci.de/download.php?id=34514) jedino sto mi pada na pamet sada je da kopiras sa WAN mac adresu i paste u LAN, restartuj ruter i laptop, pa javi sta se desava.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 27, 2008 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne vredi, odustajem... Neutral
Ionako se selim za par dana, a tamo cu imati adsl, pa ce valjda biti manje problema sa povezivanjem. U svakom slucaju, javljam se ako ni to ne bude islo. Very Happy
Hvala svima na trudu! Smile

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Ruter ne komunicira sa SBB modemom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon