www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sarmaaaaaa :)
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Sve od i sa mesom ~
::  
Autor Poruka
shomy-delija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Jul 2008
Poruke: 3262

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 28, 2008 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Sarmu obožavam, ali samo onu klasičnu, kiseo kupus sa mlevenim mesom, srednje veličine. Sve ostale mi ukusom neodgovaraju


Da,i ja volim samo klasicnu sarmu Very Happy



_________________
 
srbomil
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 82

Datum registracije: 09 Nov 2005
Poruke: 27
Mesto: krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 20, 2008 8:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sarma je najbolje jelo na svetu
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 04, 2013 12:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grčke sarmice




Sastojci:

50 listova vinove loze

350 gr. pirinča

1 glavica sitno iseckanog crnog luka

2 kašike svežog peršuna

2 kašike mirođije

5 listića sveže nane

1 rendani paradajz (sos)

Maslinovo ulje, so, biber


Priprema:

U šerpu u kojoj voda već ključa i u koju ste dodali malo maslinovog ulja, stavite lišće loze pa ostavite 3 minuta da bi omekšalo. Zatim ga ocedite, ali nemojte staviti svu količinu listova odjednom, već nekoliko listova svaki put.


Jednu glavicu crnog luka sitno iseckajte i stavite u posudu sa ostalim sastojcima i malo vode (1 čaša vode), pa sve izmešajte dobro kašikom. Na svaki list stavite po kašiku pripremljenog nadeva i uvijte sarmice.


Stavite sarme u vatrostalni sud i dodajte vodu tako da su sve sarmice pokrivene vodom. Posolite. Poklopite posudu i pecite 45 minuta na 200 stepeni. Možete da ih poslužite uz kiselo mleko ili jogurt, ukrasite limunom..


Uživajte!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 11, 2013 5:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sarmice od zelja





* * * Potrebno je * * *

3 veze zelja,

500 gr. mlevene junetine,

praziluk,

veća šargarepa,

šoljica pirinča,

kocka za supu,

2 kašike ulja,

začinska paprika


* * * Priprema * * *


Pirinač potopite u vodu i ostavite ga da omekša. Iseckan praziluk propržite na zagrejanom ulju, dodajte rendanu šargarepu, mleveno meso, pa kroz nekoliko minuta i oceđen pirinač.

Sve nalijte s malo vode i dodajte jednu izmrvljenu kocku za supu. Pred kraj dinstanja dodajte kašiku mlevene paprike.

Na omekšale listove zelja stavljajte po kašiku fila i umotajte sarmice.

Složite ih u sud i pecite oko sat i po na 200 stepeni.


* * * Služite uz kiselo mleko. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cvrle77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Maj 2009
Poruke: 14

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 17, 2013 3:09 am    Naslov poruke: Domaća sarma Na vrh strane Na dno strane

Domaća sarma

 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 05, 2013 11:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vojvođanske sarme


* * * Sastojci:* * *



- glava kiselog kupusa oko 1300 gr

- mešano, dva puta mleveno meso 500 gr

- veći crni luk 1kom





- dimljena slanina(200 gr za fil, 100 gr između sarmi) 300 gr

- beli luk - 3 čena


- obli pirinač(kočanski) 200 gr

- slatka mlevena paprika - 1.5 kafena kašikica

- so -ravna kafena kašikica

- biber -pola kafene kašikice

- so, biber, mlevena paprika



* * *Uputstvo za pripremu:* * *


Crni luk naseckamo na sitne kockice i przimo na malo ulja, kada luk omekne dodamo slaninu isecenu na sitne kockice i przimo dok luk i slanina ne dobiju blagu boju.


Meso posolimo pobiberimo , dodamo gnjeceni beli luk, mlevenu slatku papriku i dobro promesamo.

Pre dodavanja ostalih sastojaka prbamo slanost i potom dodamo luk, slninu i pirinac i sve dobro promesamo rucno.Kod soljenja vodite racuna o slanosti slanine ako je jako slana meso manje posolite.




Listove kupusa odvojimo pazljivo od glavice ukoliko je kupus prekiseo pre motanja operemo listove i ocedimo.

U Vojvodii se spremju velike sarme, velicine muske sake u juznoj srbiji se prve mnogo sitnije i uglavnom bez safta, taj deo izbora je vec na Vama.


Ovo su Vojvodjanske sarme.List kupusa kome smo predhodno nozem stanjili srz polozimo i na sredinu stavimo fil velicine cevapa, levu i desnu ivicu lista presavijemo preko fila .




Gornji deo lista prebacimo preko fila savijajuci na dole,a ostatak lisa ispod fila cvrsto okomotamo oko fila na gore.



Tako umotanu sarmu postavljamo u sud za kuvanje postavljajuci kraj lista na dno suda.

Sarme redjamo tesno jednu do druge ne ostavljajuci prostora da se sarme pomerju kod kuvanja.


Izmedju sarmi uguramo ostatke kiselog kupusa i slanine da bi sve cvrsto stojalo , ponovimo proces za sledeci red tj dok ne utrosimo materijal.

Na kraju dolijemo vodu tri prsta iznad sarme pobiberimo posolimo, pospemo mlevenom paprikom.Ukoliko je ostao koji list kupusa ususkamo sarme od gore sa njim poklopimo i kuvamo sat vremena.





Nakon sat vremena sarma je gotova.Ukoliko ste ljubitelj softa sa zaprskom odvdite pazljivo sarme i u soft ukuvajte zaprsku.

Ukoliko volite zapecene sarme, namazite tepsiju sa mascu poredjajte sarme podlijte malo soft i zapecite oko 30 min na 200 stepeni.



* * *Sarmu prelivamo mileramom.

Samoj smesi sa mesom možete dodati i malo tucane ljute paprike oko pola kafene kasike li to je takodje stvar ukusa.
* * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Sve od i sa mesom ~ -> Sarmaaaaaa :) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon