www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Neverovatni Hulk
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 24, 2008 2:51 am    Naslov poruke: Neverovatni Hulk Na vrh strane Na dno strane



Žanr: akcija, naučna fantastika
Trajanje: 114 min.
Premisa: U junu se čudovište oslobađa!

Glavne uloge:


Edvard Norton (Edward Norton), Liv Tajler (Liv Tyler), Tim Rot (Tim Roth), Vilijam Hart (William Hurt)

Scenario:


Zak Pen (Zak Penn), Edvard Norton (Edward Norton)

Režija:


Luj Leterije (Louis Leterrier)

SINOPSIS

Na početku nove avanture naučnik Brus Baner (Edvard Norton) očajnički traga za lekom protiv radijacije gama-zracima, koja je mutirala njegove ćelije i dala maha neobuzdanom i silovitom besu u njemu - Hulku. Živeći u senci, odsečen od svog nekadašnjeg života i žene koju voli - Beti Ros (Liv Tajler), Baner se upinje da izbegne opsesivnu potragu za svojim usudom i umakne generalu Munji Rosu (Vilijem Hart) i vojnoj mašineriji koja želi da ga zarobi i brutalno zloupotrebi njegovu moć.

Dok se sve troje rvu s tajnama koje su dovele do Hulkovog nastanka, suočavaju se i s novim čudovišnim protivnikom, znanim kao Grozota (Tim Rot), čija destruktivna snaga nadmašuje čak i Hulkovu. Baner mora da donese mučnu odluku: da prihvati da mirno živi kao Brus Baner, ili da otkrije heroja u stvorenju skrivenom u sebi - Neverovatnom Hulku.

O FILMU

Sa svojom izvanrednom snagom, veličinom, postojanošću, brzinom i borilačkim veštinama, Hulk je ostvario zavidan status jednog od najpopularnijih superjunaka proteklog veka. Stvorili su ga pisac Sten Li i crtač Džek Kirbi, a prvi put se pojavio maja 1962. godine u izdanju Marvelovih stripova.

Mladi pisac Li upravo je završio prvo od Marvelovih izdanja svezaka s tada nepoznatim timom koji se zvao "Fantastična četvorka" i tražio je junaka koji neće biti tako zgodan ili sladak, već nekoga potpuno različitog, a što bi moglo da veže maštu Marvelovih čitalaca. Li i Kirbi su želeli "neprilagođenog junaka".

Li se seća: "Oduvek sam voleo stare filmove o Frankenštajnu. I izgledalo mi je da čudovište koje je igrao Boris Karlov zapravo uopšte nije loš lik. On nije želeo nikoga da povredi. Samo oni idioti s bakljama nastavljaju da trče gore–dole po planini, loveći ga i ispunjavajući ga besom. Mislio sam: 'Zar ne bi bilo zabavno stvoriti čudovište i učiniti ga dobrim momkom?'"

Pitajući se kako da donese nov preokret klasičnom liku Meri Šeli prema zamisli režisera Džejmsa Jela 1931. godine, Li se setio još jednog omiljenog lika iz svog detinjstva: polučoveka-polučudovišta, lika iz klasike Roberta Luisa Stivensona "Doktor Džekil i Mister Hajd", o kome je film prikazan 1931, a režirao ga je Ruben Mamulen. "Kombinovao sam Džekila i Hajda s Frankenštajnom", priča Li. "Dobio sam čudovište koje sam želeo, koje je bilo zaista dobro, ali to niko nije znao. On je bio i neko ko je mogao da se promeni od normalnog čoveka do monstruma. Tako je legenda rođena."

Li i Kirbi izmaštali su dr Brusa Banera, nuklearnog fizičara, koji je zauvek izmenjen posle čudnog nesrećnog slučaja. Tokom testiranja probnog primerka bombe Banerovo telo bilo je izloženo gama-zracima. Kada god se ozbiljno razbesni, adrenalin kola njegovim telom i on se pretvara u strašnog Hulka, stvorenje bezgranične snage i beskrajne agresije. Kada pobesni, on postaje svirepa pretnja društvu, ali će naučiti da koristi svoje snage kako bi pomagao slabima i bespomoćnima. Dr Baner provodi ostatak svog života u borbi za kontrolu nad gnevom svog alter ega (drugog ja) i za dobra dela koja čini u Hulkovom obličju.

Kako bi na veliki ekran doneli novo poglavlje u priči o Brusu Baneru i njegovom alter egu zelene kože, producenti su počeli potragu za režiserom koji bi delio njihovu viziju novog puta ka oslobođenju. Potraga se brzo završila, pošto su sreli francuskog stvaraoca Luja Leterijea.

Da bi pomogli da se predstavi ovo poglavlje u Hulkovoj priči, tim je tražio izvođača koji ne samo da je sposoban da prenese briljantan um i tamni sukob naučnika Brusa Banera već i glumca koji razume sve o Hulkovom svetu i koji bi stvaralački davao doprinos tokom snimanja. Pošto su se stvaraoci filma sreli s glumcem Edvardom Nortonom, dva puta nominovanim za Oskara, potraga je okončana.

Onaj deo Neverovatnog Hulka koji je sagu omilio obožavaocima na tako dug rok jeste ljubavna priča između Banera i njegove bivše koleginice, devojke s Harvarda, i žene u nekim poglavljima Hulk serijala, izvanredne biologičarke Beti Ros. Tragedija njihove romanse - činjenica da su osuđeni da budu razdvojeni dok on ne nađe lek - čini Banerov bol još nepodnošljivijim. Betina ljubav i saosećanje prema Brusu nisu nikada pokolebani i mada je odnos komplikovan, ona je povezana s njim, što joj omogućava da nađe čovečnu stranu njegovog zelenog alter ega.

Za ulogu Beti stvaraoci filma su se okrenuli Liv Tajler, obožavaocima posebno omiljenoj od nezaboravnog izbora za besmrtnu vilenjačku princezu Aruenu u epskoj trilogiji "Gospodar prstenova" režisera Pitera Džeksona.

Naravno, većina filmskih superjunaka oslanja se na kompjutersku grafičku animaciju. Efekti kompjuterske grafike pomažu im da dostignu svoje moći letenja, stvaranja mreža, povlačenja čvrstih kandži ili hodanja kroz zidove. Hulk je redak junak koji ceo mora biti konstruisan kompjuterskom grafikom. Ipak, potrebno mu je da bude organski deo svoje okoline i publika mora da veruje da se devetometarska zelena pretnja bori s psihopatom zvanim Abominejšn - i da se pljusak razaranja dvojice protivnika upravlja ka Menhetnu, kao i užasnuta rasturena gomila.

O REŽISERU

Luj Leterije
Ovaj francuski režiser rođen je 1973. godine u Parizu. Filmografija: "The Incredible Hulk" (2008), "Transporter 2" (2005), "Danny the Dog" (2005), "The Transporter" (2002).

O GLUMCIMA

Edvard Norton (Brus Baner, Hulk)
Igrao je u filmu Spajka Lija "25. sat" ("25th Hour"), kao i u filmu "Frida", za koji je pisao i scenario. Pored toga, Norton je nedavno igrao u veoma popularnoj i stalno rasprodatoj pozorišnoj predstavi "Burn This".

U njegovoj filmografiji nalaze se naslovi kao što su: "Iskonski strah" ("Primal Fear"), "Svi kažu volim te" ("Everyone Says I Love You"), "Narod protiv Larija Flinta" ("The People vs. Larry Flynt"), "Rounders", "American History X", "Borilački klub" ("Fight Club"), "Keeping the Faith", "The Score" s De Nirom, "Death to Smoochy" i "Crveni zmaj" ("Red Dragon").

Ostvario je zapažene uloge u filmovima: "Posao u Italiji" ("The Italian Job"), "Nebesko kraljevstvo" ("Kingdom of Heaven"), "Down in the Valley", "Iluzionista" ("The Illusionist") i "The Painted Veil".

Rediteljski debi imao je na filmu "Keeping the Faith". Norton je bio nominovan za nagradu Oskar za glavnu mušku ulogu u filmu "American History X", kao i za sporednu mušku ulogu u filmu "Iskonski strah"; za ovaj film dobio je Zlatni globus.

Premijera: 12. jun 2008. godine



_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
milannik1
Mr. Bombastic
<b>Mr. Bombastic</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 1224

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 24, 2008 6:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

opasan film!!! mnogo mi se svidja!!! a i napokon da edvard norton ne glumi nekog psihopatu...

_________________
Better to want something you don't have, or to have something you don't want.

Danny Crane
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 24, 2008 9:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i to sto kazes majstore .. napokon da je izabrao neku nornalnu ulogu Very Happy

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 19, 2008 1:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se nikako ne svidja...norton je jedina svetla tacka filma...sve ostalo je osrednje, u najbolju ruku

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Neverovatni Hulk Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon