www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Formiranje baterija
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Mobilna telefonija ~
::  
Autor Poruka
Zaratustra
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Jul 2007
Poruke: 69
Mesto: Sheher Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 19, 2007 2:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

P_r_e_d_a_t_o_r je napisao/la sledeće:
Mora da ti se tri puta napuni i isprazni ...
to je formatiranje

P.S.Skroz mora da se napuni i skroz isprazni.
Nevazni sati>>>(12 pa na dalje.....)
Pozz iz grcke


Kakvo crno formatiranje, pa nije disk Smile, radi se o formiranju!



_________________
Potpis
 
P_r_e_d_a_t_o_r
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 31

Datum registracije: 05 Mar 2007
Poruke: 637
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 19, 2007 6:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ooops

Pogresnmo sam napisao,ali sam mislio na isto!!!
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 06, 2007 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

3 x puniti po 12 sati, i svaki put ugasiti mob pri punjenju

tako sam svaki put uradila i sve je bilo ok

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
semir_86
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 37

Datum registracije: 31 Mar 2006
Poruke: 921
Mesto: Mostar

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 06, 2007 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eh de shvatite da se baterije kod novih telefona ne moraju formirati, jer se mogu puniti bez obzira dali su potrosene ili ne. prijasnje baterije su se morale formirati da baterija "zapamti" koliki joj je kapacitet vise ne.... ko mi ne vjeruje nek malo potrazi na stranicama proizvodjaca baterija... pozzz

_________________
Kod nas se od Daytona godine broje ljudi se ljudi boje i svako glasa za svoje, brđani postaju građani, do juče svjetla gasili sjekirama a sad su u odijelima...
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 09, 2007 8:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slažem se sa postom iznad Smile novije baterije nije potrebno formirati jer nemaju "memoriju prethodnih punjenja"... evo moja nije "formirana" i savršeno fercera Very Happy

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 8:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upravo tako. Litijum jonske baterije se ne formiraju, odnosno vec su formirane pre prodaje. Ni ja nisam bio siguran za ovo dok danas nisam otisao u prodavnicu da uzmem sebi telefon i pitam lika, decko mi pokazuje svoj telefon, isti kao i moj SE K530i i kaze mi da on nije formirao bateriju a radi mu ko lood Smile
 
semir_86
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 37

Datum registracije: 31 Mar 2006
Poruke: 921
Mesto: Mostar

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Upravo tako. Litijum jonske baterije se ne formiraju, odnosno vec su formirane pre prodaje. Ni ja nisam bio siguran za ovo dok danas nisam otisao u prodavnicu da uzmem sebi telefon i pitam lika, decko mi pokazuje svoj telefon, isti kao i moj SE K530i i kaze mi da on nije formirao bateriju a radi mu ko lood Smile
Hvala na podrsci... Smile

_________________
Kod nas se od Daytona godine broje ljudi se ljudi boje i svako glasa za svoje, brđani postaju građani, do juče svjetla gasili sjekirama a sad su u odijelima...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 1:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka baterija ima svoje "ćelije" i nju formatiraš onako kako ti prodavac kaže, jer on najbolje zna šta prodaje. Very Happy
Kad puniš prvi put, te ćelije se šire - tj. ponašaju se otprilike kao balon. Time u stvari podešavaš koliko će ti baterija "držati" do sledećeg punjenja, tj. kapacitet baterija koliko će se napuniti električnom energijom.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
D@cha
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 89

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 4657
Mesto: 13 krug pakla

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 19, 2008 2:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mada kasnim sa porukom ali evo jedno prosto objašnjenje Litijum-jon i litijum -polimer baterije se NE FORMIRAJU već se pune u zavisnosti od kapaciteta max 4 sati i bar jednom u mesec dana da se skroz isprazni u ostalom pročitajte uputstvo

_________________
NO COMENT
 
peki90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Sep 2007
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 18, 2008 1:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

semir_86 je napisao/la sledeće:
eh de shvatite da se baterije kod novih telefona ne moraju formirati, jer se mogu puniti bez obzira dali su potrosene ili ne. prijasnje baterije su se morale formirati da baterija "zapamti" koliki joj je kapacitet vise ne.... ko mi ne vjeruje nek malo potrazi na stranicama proizvodjaca baterija... pozzz


potpuno se slazem, nijednu baterju u zivotu nisam formirao i sve su odlicno radile
 
mi2scg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 241
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 25, 2008 7:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tako je! Svima koji su rekli da se Li-Ion i Li-Polimer baterije ne formiraju- pridruzujem se i ja. Ove baterije nemaju efeka pamcenja ko Ni-Mh, koje su se ranije proizvodile. Nove baterije dovoljno je na pocetku nekoliko puta u potpunosti isprazniti i napuniti i to je to. Vremenom baterije dostizu svoj maksimalni radni kapacitet kojem nikakvo formiranje tj. zamlacivanje sa time ne moze pomoci.

_________________
Marko MI2

________________________________
Stop the madness !!!
 
tabakva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 08 Jan 2006
Poruke: 13
Mesto: Valjevo

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 22, 2008 3:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stvarno ne mogu da verujem kakvih sve odgovora ovde nema Mr. Green
Nego da reknem i ja nesto kad sam vec ovde iako ima ispravnih odgovora.
Prica oko formiranja baterije i njenih famoznih punjenja poticu od jos 90-tih godina kada su se pojavili prvi mobilni telefoni kod nas, a tada su oni imali ogromne baterije i tipa NI-Cd (nikl-kadmijum) i one su se mogle formirati. Ubrzo kasnije vec 2000-god (otprilike) su one prevazidjene i koriscene su NI-Mh (nikl metal hidrid), a kasnije dobro poznate i dan danas litijum-jonske, kao i litijum polimer. Pomenute vrste baterija se uopste ne formiraju vec se samo prazne do kraja i napune do kraja prvih par puta radi njihove efikasnosti i dugotrajnosti, a i to nije bas toliko presudno jer gubici su zanemarljivi.
Jos jaca je stvar kad vam prodavac kaze "3X12 sati" au covece iz koje je on bajke, a radi sa tim, no nema veze, nadam se da sam nekom malo pomogao.
Wink

_________________
Sta reći...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Mobilna telefonija ~ -> Formiranje baterija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon