www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šota -- za ili protiv ?
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
burek021
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 19, 2008 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

.. pesma je verovatno i nastala onako nevino kako vecina pesama i nastaje.. usled inspiracije nekog umetnika, kome je cilj da izrazi neko svoje vidjenje, osecjanje i sl. nekom auditorijumu.. sumnjam da je neko tek tako namerno napravio tu pesmu i potrudio se da je umetnicki dotera do vrhunca, iz takvih pobuda.. samim tim sto su i akteri, koji su ucestvovali u njenom stvaranju - Srbi (nenad, dragan i radmila).. s te strane, mislim da njeni tvorci nisu imali nekih preteranih etnicko-nacionalnih interesa da to namerno urade...

sa druge strane, vise puta sam cuo da se pojedini pripadnici albanskog zivlja zaista tako ponasaju kada cuju sotu, a uglavnom je to zbog toga sto je kod njih ime Sota Galica mnogo vise poznato nego u Srbiji, pa se na sam pomen te reci, inicira neko osecanje koje njih cini srecnima, a odatle verovatno i potice takav nacin radovanja, koji je, meni licno, zalostan.. kao i bilo koji drug vid radovanja koji velica tudju patnju, a pogotovo stradanje dece, koja nisu imala nikakve sanse da se brane od nekoga, ko je ocito bio umno poremecen i zaslepljen mrznjom..

dakle, gledam realno i sa jedne i sa druge strane.. da sam albanac, bila bi me sramota da se radujem, uz tu pesmu, a pri tom mislim na radovanje i velicanje te zene.. jer svako je dovoljno jak da moze zaklati dete.. ali ne moze svako da se licno suprotstavi nekome, sto fizicki sto verbalno.. tako da je za mene ta sota galica jedan zalostan psihijatrijski slucaj i nista vise..

gledano sa nase strane, sota me je uvek nervirala Smile ali na stranu moje misljenje.. pokusacu da budem realan i kazacu da je ta pesma imala umetnicku vrednost, zbog koje je i postala tako popularna, ali da su to mnogi politicari pokusali da "prekrste" u oruzje kojim ostvaruju svoje ciljeve.. cak bih rekao da su takvi politicari, po moralnim vrednostima, jednaki onim albancima koji se uz tu pesmu raduju onoj psihofobicnoj zeni, a ne narodnom obicaju iz kog je pesma izvorno i nastala.. prosto zato sto se i jedni i drugi namerno hvataju za one "cinjenice", koje izvorno nisu ni bile glavna tema te pesme, ali su vremenom postala njena tema, usled "aktuelnih politickih desavanja u zemlji i regionu"..

ipak glasam protiv sote Smile imamo mi i lepsih pesama Smile

"Bele rade, bele rade, ko li mi ga sada kradeeee.." Smile)))


 
bacciap4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Feb 2008
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 30, 2008 4:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja verujem da je to sve propaganda što se tiče ubijanja dece, s ciljem da se omrznu što više Albanci, koji su, po mom utisku, oduvek od srpskih nacionalista tretirani kao niža rasa, građani drugog reda, prljavi, smrdljivi... i već kakvi ne...nedostojni ičega vrednog što se tiče Srba! Ne verujem da postoje dokazi za to, već mislim da je nekom baš u ovom trenutku u interesu da se dva naroda još više udalje i zakrve. Nacionalistička mašinerija radi svoj posao, dok za kriminalce i profitere nema granica i nekakve Šote Galice da im kvari posao s obe strane...

Politika se meša u muziku, sport...
I sad svako može ubaciti kukavičije jaje za bilo šta što nije srpsko s ciljem da se ljudi mrze... a da ne uživaju u radosti i veselju.

A s druge strane trebalo bi konsultovati i drugu stranu pre nego što se da sud o tome.
 
Nikolicakg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 8

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 07, 2008 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam protiv Šote ma koliko lepa pesma bila i ma koliko sam je slušao pre toga. Što se tiče Nenada Jovanovića, nisam siguran da on peva originalnu verziju, postoji i ženska verzija ove pesme koja je svakako lepša.

_________________
Izdrzite jos malo, samo da otkucam 10 poruka da mogu da skidam pesme, ucutacu se ja
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 11, 2008 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zalosno je sto kod nas sve popularniji i sve poznatiji postaju ljudi koji pisu ne po zakonima logike, ne naucno dokazane stvari, ne cinjenice - vec pisu vodjeni svojom mrznju, svojom poluinformisanoscu, konstruisu i izmisljaju zeleci postici svoje male mizerne ciljeve i ako je ikako moguce dospjeti u novine.

Sota je jedno divno veselo narodno kolo, svadbarsko.
Rijeci je dobilo dosta kasnije. Kao i Svilen konac uostalom...
Ta vrsta narodnog kola u tim krajevima je imala vise slicnih verzija medju vise naroda, a ovakva kakvu je danas znamo nastala je u relativnoj skoroj proslosti.

A i ta zena se i ne zove Sota, vec Cerima, Sota joj je nadimak.
I ako je igrala samo kolo i plesala taj ples tada dok je palila djecu ili sta sve vec sve ne pisu - koliko je logicno da je ta zena u naletu bijesa i mrznje odlucila uzeti instrument u ruke i stvoriti umjetnicko djelo...jest, al' malo sutra...ako je i igrala, igrala je na nesto vec postojece...mada cisto sumnjam da postoji iole vjerodostojan istorijski dokument koji to potvrdjuje...
Sad trebamo svi unistiti automobile, jer je neko nekim autom pregazio neciju trudnu zenu, necijeg oca i slicno? Svi trebamo prestati plesati bilo sta jer je ona mozda plesala???

Kako ljudima malo treba za mrznju i odbacivanje...to je cudo...
Prosto se pitam kako se, ovakvi kakvi jesmo, nismo istrijebili...
Fascinantno je kako je ljudska vrsta uz ovoliku kolicinu mrznje i trazenja razlika uopste uspjela opstati na planeti Zemlji...
Mozda bi za sva druga ziva bica bilo i bolje da se istrijebimo medjusobno... Confused[B]

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
_NataLia_
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2008
Poruke: 646
Mesto: Beč/Zg/Ri

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 11, 2008 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih se složila s postom iznad.
Prelijepe note, taktični ritam, što nam više treba?
Nemojmo se zamarati čije, bitno je da nam se dopada.
 
maLena_puLa
[.montenegrina.]
<b>[.montenegrina.]</b>



Godine: 30

Datum registracije: 22 Dec 2005
Poruke: 7118
Mesto: Dje Ibar bistro teče / Pula

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 09, 2009 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koliko ja znam, šota se igrala kad bi se dvojica momaka borila za djevojku. Zato postoji onaj dio u textu ".. borba za djevojku.." . Onaj koji pobjedi igra šotu sa djevojkom.

Ja sam uvijek ZA. Meni je kolo kolo. Nije mi važno čije je niti tko ga je izmislio.

A to što će te vi vjerovat neutemeljenim pričama, to je apsolutno vaša stvar.

_________________
Kakav smo mi to narod kad je gubav jedina riječ koja se rimuje sa ljubav ?
 
° Jaca °
~ zažmirim i putujem ~
<b>~ zažmirim i putujem ~</b>





Datum registracije: 28 Okt 2008
Poruke: 13324

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 09, 2009 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upravo sam poslušala tu pjesmu na YouTube-u... Ali ne do kraja. Mr. Green Rolling Eyes Naježila sam se od samog zvuka harmonike i pao mi je mrak na oči kad sam vidjela 'skakutanje' u kolu. Laughing
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Šota -- za ili protiv ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon