www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Animirani gif-ovi
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 06, 2008 9:33 pm    Naslov poruke: Animirani gif-ovi Na vrh strane Na dno strane

Sa kojim programom mogu da pravim animirane gif-ove? Trebao bi mi neki jednostavan, laganica tipa "Paintbrush". Mr. Green


_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 06, 2008 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kakve? Da "prebacujes", npr. video formate u gif, ili da sam pravis od slicica koje ti zelis? Ili kombinovano ili... Razz Od namene zavisi (osim ukoliko ne zelis naravno da platis neke "ozbiljnije" programe, u najvecoj meri) preporuka za to sto zelis Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 06, 2008 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za jednostavne sličice, kao što su ovi naši smajliji. Kao ovaj, na primer Arrow Rolling Eyes

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 06, 2008 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imas uz Photoshop kao neki program koji se zove ImageReady, preko njega ti je najjednostavnije praviti GIF animacije, imas pregrst tutorijala na internetu u kojima ti je detaljno objasnjen rad ImageReady-ja...Znaci skini sa neta Photoshop CS2 ili neki stariji kao Photoshop 7, i uz njega dobijes odlicni ImageReady...ma baja program za pravljenje animacija.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 04, 2008 3:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mozes i u fireworksu....imas isto pregrst tutorijala...a cini mi se da ti ipak hoces neku animaciju,za koju ti je malo teze da napravis samo od slika(mislim na smajlije) tako da bih ti ja preporucio flash i neki total video tutorijal....odradis za desetak sati i ne samo sto znas animacije da pravis,nego ces dosta da se upoznas sa vektorskom grafikom...ja realno dosta stvari i crtam u flashu...veoma lagan za korishcenje.....

_________________
Zivot je lep,samo ga treba gledati sa prave strane
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 15, 2008 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koji program je najbolji , a usto i najjednostavniji za rad da bi se napravile slike tipa

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 16, 2008 3:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Photoshop.
Ili free verzija GIMP.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 16, 2008 1:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Photoshop.
Ili free verzija GIMP.

U Photodhopu sam probala ali nisam uspjela ubaciti slikice tipa treperenja slike ili npr. da se voda pokrece .

Probah i sa Animator gif i sa Coffe ali nikako mi nije jasno kako da na neku sliku ubacim pokretnu tipa da se voda pomjera ili da ruza se rascvjeta ili recimo da oci sjaje itd.

Rolling Eyes

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 16, 2008 5:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svejedno je u kom programu radish, ali animavija se svodi na isto...
Morash da imash vishe slichica, frejmova, koje spajash u animciju.
Poenta je...
Imash ruzu, kad vec o njoj pricash, zatvorenu, i ona ti predsavlja prvi frejm.
Zatim u drugom frejmu toj ruzi pomerish malo laticu, kao da se otvorila, pa u sledecem josh malo, pa josh malo...
I tako dok ne dodjesh do finalno otvorene ruze...
To ti je prinacip animiranja...
Kao i kod crtanih filmova...
Takve stvari je najlakshe raditi u programima gde se tranzicije mogu obavljati vektorski.
Npr Flash ili ImagfeReady.
Tu ne morash svaki put da crtash novu slichicu, vec jednostavno pravish promene nad starom... Smile

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 17, 2008 7:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To mi je jasno. Radio sam i pre animacije, ali za kursore. Mr. Green

Samo treba da nađem jednostavan (a i besplatan) program gde ću moći da crtam na isti način kao i u "Paint-u". Kursori imaju određenu veličinu u pikselima, a to je totalno drugi format.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 18, 2008 2:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa Gimp je besplatan, i u njemu je moguce ovo raditi...
Jedino shto nije bash jednostavan...
Ali ima lepih tutoriala...
Mislim da ima chak i video na youtube...
shto se ovih efekata tiche, tipa vatrometa i sl, postoji program koji se zove Particke Ilusion.
Nije previshe komplikovan... Very Happy

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 18, 2008 8:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad sam ga skinuo i izgleda da je to to. Smile Još treba da se naviknem na komande i na naš meni.

Hvala puno. Mr. Green

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> Animirani gif-ovi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon