www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Novi Sad
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 3:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Novi Sad je stvarno super grad Smile


_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Marcoslav
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 1
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 29, 2008 12:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I Novi Sad u trci za „Monopol“

Novi Sad je, taman kada se očekivao miran period između republičkih i lokalnih izbora, zahvatila još jedna glasačka groznica! Rame uz rame sa još 20 velikih svetskih gradova, Novi Sad ima šansu da dobije svoje polje na svetskoj tabli popularne igre „Monopol“, ali samo ukoliko od sutra, pa do 9. marta njegovi stanovnici zagreju tastature i obezbede mu dovoljan broj Internet glasova.

Američka kompanija „Hasbro“, vlasnik popularne društvene igre, već nedeljama preko svog sajta prikuplja glasove za gradove koji će se naći na potpuno novoj tabli „Monopola“. Najpre je u januaru organizovano glasanje za 20 predloženih gradova, za koje je „Hasbro“ smatrao da su zaslužili mesto na njihovoj igri. Među njima se, zahvaljujući glasovima Beograđana, našla i prestonica Srbije. Novosađanima je ipak znatno interesantnije „dopunsko“ glasanje koje počinje danas, a u kom je još 20 nominovanih gradova, koji su dobili šansu za svoje polje. Dva grada, koja 9. marta budu prikupila najveći broj glasova, naći će se na novoj „Monopol“ tabli.
Trenutno se Novi Sad nalazi na šestom mestu, a u trku ulazi ispred San Franciska, Johanesburga, Berna, Vinipega... Prva dva mesta trenutno pripadaju Kvebeku i Gdanjsku, ali, sudeći bar po groznici koja je zahvatila sugrađane, Novi Sad ima šanse da brzo napreduje na tabeli. Ne samo što Novosađani šalju jedni drugima SMS-ove i mejlove sa linkovima za glasanje, već je danas i Gradska kuća, predvođena gradonačelnicom Majom Gojković, pozvala sve da učestvuju trci za mesto na „Monopol“ tabli. Preduzeće „Informatika“ na svom sajtu, u rubrici aktuelnosti, već drži link koji vodi do „Monopoly“ sajta, a od juče se ovaj link nalazi i na zvaničnom sajtu Grada Novog Sada.
- Naravno da treba da iskoristimo ovu priliku i pokušamo da se nađemo na „Monopol“ tabli jer će svaka vrsta marketinga doprineti pozicioniranju Novog Sada u turističkom smislu. Važno je da nas prepoznaju u svetu i da nas postave rame uz rame sa ostalim gradovima. Bitno je da nam turisti dođu, jer je Novi Sad grad koji ima mnogo toga da ponudi - kaže Tatjana Vanić iz Turističke organizacije Novog Sada.
A da će postavljanje na „Monopol“ tablu biti dobra reklama za vojvođanski grad, potvrđuje i Slavko Matić, frontmen benda „Zbogom Bruce Lee“, iako priznaje da sam nije fan ove društvene igre.
- Kao lokal-patriota smatram da bi to mogla biti odlična reklama za naš grad. Ipak, moram priznati da „Monopol“ baš i ne volim, jer to je igra koja je i nas dok smo bili mali navlačila na sva zla kapitalizma koja su nas kasnije sačekala. Ipak, zaista ne vidim nijedan razlog zbog kog Novi Sad ne bi trebalo da se nađe na ovoj tabli - kaže Matić.
Novi Sad je, tvrde sugrađani, itekako zaslužio ovu šansu i mesto na tabli, pogotovo što se nakon „Egzita“, pokazao kao grad koji ume da ugosti i razgali turiste.
- Dopada mi se ova inicijativa, jer Novi Sad jeste zaslužio svoje mesto među svetskim gradivima i krajnje je vreme da se dodatno raširi dobar glas, kakav je stekao zbog „Egzita“ - kaže studentkinja Katarina Moldovanov.
Da li je Novi Sad uspeo da se izbori za jedno od 22 mesta na tabli „Monopola“ moći će da se predvidi već 4. marta, kada će biti objavljeni prvi rezultati. Nova svetska tabla društvene igre biće premijerno prikazana u avgustu.



Kako glasati
Da biste glasali, neophodno je da se najpre ulogujete na veb stranu www.monopolyworldvote.com/sr_SR/world. Potom se registrujete unošenjem svoje i-mejl adrese i lozinke. U odgovarajuće polje unosite ime grada za koje glasate, pri čemu svakoga dana imate pravo jednog glasa. Nakon prijave, neophodno je uneti i specijalni kod koji se pojavi na ekranu kako bi glasovi bili uvaženi. Posle dobro obavljenog glasanja na ekranu se pojavljuje obaveštenje o tome kom ste gradu dali svoj glas. Ova veb stranica je na srpskom jeziku. Nakon 9. marta glasovi se više neće primati.
 
GuJa_NeBeSkA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Mar 2008
Poruke: 34
Mesto: Stuttgart

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 07, 2008 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne vredi, nećemo mi upasti na tu listu. Da samo penzioneri Quebeca glasaju, pretekli bi sve stanovnike NS-a. Smile

No, nema veze. Rođen sam u ovom gradiću, živeo 15 godina van njega, i onda se o5 vratio i evo me već 5 godina u njemu.

Predivan je. Najveću ljubav svoju sam ovde upoznao, na tvrđavi smo se smuvali... Predivan grad. Sa proleća kada prošetate kejom i onda se popnete na tvrđavu... Neprocenjivo.

Ima mana, naravno da ima. Ali više lepota. Ne sviđa mi se šta su uradili limanskom parku! Napravili su Hungaroring od njega. Staza za formulu široka 8m, oni napravili trotoar širine 10m. Sekli stabla, ni za šta. Pu.

Ali sve u svemu, obožavam ovaj gradić, nema cenu zaista. Smile

Evo i od mene jedna slikica, biće ih još kasnije. Smile
 
Sabina024
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 01 Jun 2008
Poruke: 5
Mesto: Subotica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 9:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Caos! Ja studiram u NS,ali je za mene zivot prebrz i ne mogu da ostanem tamo za vikend,jer imam osecaj da cu poludeti od silne buke i zurbe... Svugde je dobro,ali je najbolje kuci... Laughing
 
KInder Torta
Moj Dobri Anđele...
<b>Moj Dobri Anđele... </b>



Godine: 35

Datum registracije: 13 Jul 2007
Poruke: 8238
Mesto: U šumi obrasloj sećanjima...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 15, 2008 1:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam zasto ali Novi Sad mi je predivan, zelja mi je da zivim u Vrnjackoj Banji ali ako ne mogu onda je to NS, imam dosta drgova i drugarica iz srednje koji tamo studiraju!
Kada sam se odselila od mojih htela sam da se preselim tamo ali posto sam bila maloletna mama mi nije dozvolila! Ali jednog dana sigurno hocu!
Dunavski park mi je predivan a sada me vezu i lepe uspomene za njega kao i za ceo taj grad!

Labudovi u Dunavskom parku...

_________________
Proslo je sve za tebe ja sam sad stranac u noci,
A, zelim te, i zovem te...
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slike starog Novog Sada









Bilo bi ujedno jako lijepo da oni koji zive u Novom Sadu postave slike kako danas izgledaju mjesta ova koja sam postavila ovdje kako bismo mogli vidjeti kako je to bilo nekada i kako je to sada..hvala
I procitah da ovaj krst sa trga da je prebacen u dvoriste neke crkve , a iskreno meni je bas lijepo izgledao tu na trgu.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 11:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije daleko odatle prebacen Very Happy

btw imam problem da prepoznam odredjene lokacije... Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 12:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
nije daleko odatle prebacen Very Happy

btw imam problem da prepoznam odredjene lokacije... Laughing Laughing Laughing


Kako bolan pa pise ti na slikama sve lijepo sta je sta i gdje...


1.slika je panorama grada..vjerovatno glavna ulica u Novom Sadu (predpostavljam jer nisam nikad bila u NS)
2. slika je ulica Kralja Aleksandra
3. slika je Palata Adamovič
4 slika je panorama neki most u NS ( ti bi to trebao znati)
5. slika je Pozoriste
6. slika je Trg Oslobođenja
7. slika je Ulica Kralja petra
8. slika je takodjer Trg oslobođenja

Za krst sam citala da je prebacen nedaleko odatle u dvoriste nekog samostana ili crkve ali ja opet kazem mislim da bi ljepse bilo da je ostao tu na trgu , a i ovaj spomenik na 6. slici s Trga Oslobođenja je također negdje premjesten , ali ne znam gdje.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kralja aleksandra je totalno promenjena, ali totalno... Very Happy

Ono pozorishte isto ne znam gde je, da l' uopshte postoji Shocked ...il' ne prepoznajem Shocked

most znam, srushen je za vreme bombardovanja '99, k'o uostalom i svi mostovi u NSu, al' ima novi na istom tom mestu.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 12:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Problem je u tome što su mnoga imena ulica promenjena, i dosta zgrada što su na tim slikama su srušene, a na njihovim mestima se nalaze neke nove Smile

Evo pronađoh neke sličice Smile

Ulica kralja Aleksandra




Adamović palata (kod Trga mladenaca)




Srpsko narodno pozorište



Trg slobode, ranije poznat kao Trg oslobođenja & Gradska kuća





Zmaj Jovina ulica, nekad poznata kao Ulica kralja Petra



Tačno je da je krst premešten, i to dosta blizu samog trga, sada je u dvorištu Saborne crkve u Pašićevoj ulici Smile


_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 1:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ooooooooooo hvala lijepa Sonic ma srce si pravo.....

Vidis Alexns kako se zna Mr. Green

Koliko se sve to promijenilo uistinu , ali je uistinu lijepo vidjeti kako je nekada izgledalo i kako sad.

Ovo je pozoriste novo , znaci da je stara zgrada srusena i napravljena nova..iskreno meni je ljepsa zgrada bila starog pozorista Rolling Eyes

Ulica Kr. Petra je donekle ostala dosljedna sebi s tim sto se poplocala , zasadilo se drvece i u pozadini ove nove slike vide se novo izgradjene zgrade..ali u sustini ima konture prijasnje
I Trg oslobođenja je priblizno kao nekad s tim sto je uklonjena statua na sredini , obnovile su se fasade i postavljena je neka nova statua(ne znam koja , ali ova sa stare slike nije sigurno i bas me zanima gdje je ova sa stare slike nestala)
Adamovic Palata je ostala ista sa rekonstrukcijom fasade izgleda i parkom ispred sebe i izgradnjom oko nje..super izgleda i danas.
Ulica Kr. Aleksandra je skroz izmjenjena..nema vise tramvaja tu , nema pojedinih zgrada ili su im srusene kupole..ali iskreno ova ulica mi je ljepsa bila i nekako je imala vise one "duse" u sebi prije no sad.

Mozda bih drugacije pisala o ovome kad bih sve to uzivo vidjela i prosetala se tim mjestima , ali ono sto vidim sa slika tako mi daje dojam.

Inace vidim da je NS jako lijep grad i hvala od sveg srca @SonicLady na ovim slikama za usporedbu...

Kad ovaj Alexns ne zna...moramo ga poslati na casove istorije o Novom Sadu prvo Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 1:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onaj drugi "kraj" Kralja Aleksandra je "potpuno nov", ovako na slici se ne vidi Very Happy a za ono pozorishte nisam im'o pojma, prvi put vidim tu zgradu, kolko znam tu je bila ulica i kuce gde je srpsko narodno pozoriste i trg ispred njega Razz

A za onu statuu ne znam ali pretpostavljam da je il' u ratu unishtena, il' je smetala komunistima...nagadjam, ne znam Razz


no, dacu josh "preostalih" slika sutra, tj. sad vec danas Razz Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Novi Sad Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  sledeća
Strana 17 od 19

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon