www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Fracture
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
Avram007
..::Darkmen X::..
<b><i>..::Darkmen X::..</i></b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 3247
Mesto: ..::Under the sea::.. {KG~SV}

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 2:11 am    Naslov poruke: Fracture Na vrh strane Na dno strane



If you look close enough, you'll find everyone has a weak spot.

Žanr: Triler
Trajanje: 112 min
Glavne uloge:
Anthony Hopkins (Hannibal, 2001.)
Ryan Gosling (Half Nelson, 2006.)
David Strathairn (Good Night, and Good Luck., 2005.)
Rosamund Pike (Pride & Prejudice, 2005.)
Embeth Davidtz (Junebug, 2005.)
Billy Burke (Ladder 49, 2004.)

Scenario:
Daniel Pyne (The Manchurian Candidate, 2004.), Glenn Gers
Režija:
Gregory Hoblit (Frequency, 2000.)

Bogati biznismen ubija svoju nevernu ženu. Slučaj završava u rukama samouverenog mladog tužioca koji se neočekivano zatiče u središtu smrtonosne igre manipulacije i obmane.
Policija pristiže u vilu ekscentričnog milionera Teda Kroforda i otkriva ga sa pištoljem u ruci, dok njegova lepa mlada žena leži mrtva na uglačanom mermernom podu. Dokazi su jasni, on potpuno priznaje zločin, a zameniku okružnog tužioca Viliju Mičamu sve izgleda kao još jedna aka pobeda na sudu.
Medjutim, Mičam ubrzo otkriva da je velika greška potceniti protivnika... posebnog prepredenog kao što je Kroford. Što dublje Mičam ulazi u slučaj, sve više uvidja da je ubica ispleo komplikovanu mrežu kako bi nadmudrio pravosudni sistem. Entoni Hopkins već je na velikom platnu glumio hladnokrvne psihopate, pre svega Hanibala Lektora u filmu “Kad jaganjci utihnu” i dva nastavka, ali velški glumac kaže da je njegov lik u filmu “Fracture” – drugačiji.
«Znam da je to još jedan negativac kao Hanibal Lektor. Nije sasvim isti ali je hladnokrvan, i inteligentan... a to je struktura scenarija koja se meni dopala.»

«On je, na neki način - ćaknut. Bizarno je što je ubio ženu samo zato što ga je prevarila, mogao je da se razvede, ali da je ubije, to je malo čudno. Mislim da on to čini kao svojevrsnu mentalnu vežbu, da vidi može li da izvrši savršeni zločin. Pretpostavljam da ima ljudi koji su tako nešto uradili. Na primer, tu je «Zločin i kazna» Dostojevskog, sa ubistvom bez motiva, ili Šekspirov Jago koji iz zlobe uništava živote ljudi i na kraju kaže: «prosto zato što mogu.» Mislim da je Krofod sačinjen od sličnog materijala. On je veoma pametan ali to je inteligencija nekoga ko je duboko poremećen.»

Rajan Gosling glumi tužioca Vilija Mičama.
«Želeo sam da snimim ovaj film jer je potpuno novo iskustvo za mene – u ovoj priči najvažniji je zaplet i ima mnogo preokreta i iznenadjenja. Iako je toliko različit od mojih ranijih filmova, bilo mi je lako zato što je moj lik u suštini i sam sve vreme morao da bude zbunjen, tako da sam išao na tu kartu.»

Kanadski glumac, koji ima samo 26 godina a nominovan je za Oskara za film «Half Nelson», kaže da je saradnja sa Hopkinsom bila «ostvarenje njegovih snova».
«U ovom trenutku mog života i karijere, rad sa Entoni Hopkinsom je bio prilka koja se ne propušta. On je pravi majstor i mislim da je posmatranje nekog majstora na delu važno u svakom zanatu. Meni je na snimanju bilo teško to što sam morao da se obuzdavam, da ne uživam previše u njemu s obzirom koliki sam fan, i da se uživim u scenu. Zato sam govorio sebi – «Ne svidja mi se ovaj tip, ne uživam u ovome, radije bih bio negde drugde...» ali u suštini nije bilo mesta gde bih radije bio. Zato sam svu svoju glumu koncentrisao na to.»

«Fracture» je režirao Gregori Hoblit, autor TV serija kao što su «Zakon iz Los Andjelesa» i «Njujorški plavci», kao i filmova «Primarni strah» i «Hartov rat», tako da ima bogato iskustvo u dramama sa sudskim zapletom.
«Ovo je jedan zabavan film. Ne smatram da je to veliko, značajno ostvarenje, ali mislim da je jedan pametan film koji intelektualno stimuliše publiku a ujedno pruža opuštanje i zabavu. Kao kad čitate stvarno dobru, pametnu knjigu na odmoru, to podrazumeva da je ne shvatate previše ozbiljno».
Scenario za «Fracture» napisali su Denijel Pajn i Glen Gers; u glumačkoj postavi su još Rozamund Pajk, Dejvid Stratern i Embet Dejvic, a film je sniman na lokacijama u Los Andjelesu.



_________________
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 2:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se film bash svideo.....zaista ga vredi pogledati...prvo tu je Antony Hopkins i njegovo raskosno glumacko umece,tu je zanimljiva prica,a tu je i slatkis Ryan Gosling... Very Happy

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

odlicno, zaista odlicno...gluma, rezija, prica, muzika, montaza...sve je na nivou...jedino sto mi je malo zasmetalo (malo vise, al' ajd' sad) je cinjenica da je sve u filmu malo prestilizovano...svi imaju sjajne mobilne telefone, svi voze kola da ti pamet stane...cak mi i lokacije na kojima je snimano deluju pomalo vestacki...al' dobro...kao sto i geslo filma kaze, "If you look close enough, you'll find everyone has a weak spot. ". Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uf,po ovome sto sam procitala-garant je sjajan a i Rayan Gosling je u pitanju,kad god ga vidim setim se njegovih poljubaca sa Rachel MCadams u Notbook-u,tako da...moram pogledati ovaj film,sto zbog njega,to zbog dobro osmisljene radnje filma.

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Počela sam da ga gledam, ali sam zaspala Smile

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Fracture Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon