www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ekonomski Patrioizam?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 2:27 am    Naslov poruke: Ekonomski Patrioizam? Na vrh strane Na dno strane

Kad je u pitanju ekonomija - koliko ste patriota?

Kupujete li radije domaci nego uvozni proizvod?
Da li bi radije ulozili novac kod domace ili strane banke? U domacu ili stranu tvrtku?

Porezi - smatrate lil da bi vlada trebala pomagati domacim tvrtkama tako da ih manje porezuje od stranih, ili da postavi dodatan porez na uvoz te tako pomogne domacim firmama?

Da li ikad pomislite da kad kupite neki strani proizvod ili ako stavite novac u stranu banku da zapravo pomazete potencijlnog buduceg neprijatelja?

Ovdje se sjetim 1999 godine i McDonaldsa u Beogradu - na pitanje novinara da li je bilo bojkota McDonaldsa u BG zbog akcije NATO-a, McDonalds je zapravo odgovorio da su imali rekordnu godinu. Apsurdno, da!!!



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 2:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vodim se odnosom kvaliteta i cene...nekad jedno prevagne, nekad drugo...nebitno mi je da li je proizvod domaci ili strani, da li je to neka popularna marka ili ne...dakle ne, nisam ekonomski patriota

strane banke ili domace? takodje nebitno dokle god moje potrebe zadovoljavaju...nekad je bolje biti nepatriota i svoj novac staviti u ruke stranaca, 'potencijalnih neprijatelja'...ovi 'domaci potencijalni neprijatelji' su mi nekako opipljiviji (setimo se jezde i dafine...ljudi du gubili sve za sta su ceo zivot radili...moja porodica nije bila izuzetak)

sebicna sam, vrlo...gledam svoj interes, gledam da svoje potrebe zadovoljim, a to da li ce neka domaca kompanija profitirati od toga ili pak strana, savrseno me se ne dotice

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 10, 2008 1:40 am    Naslov poruke: Re: Ekonomski Patrioizam? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:

Ovdje se sjetim 1999 godine i McDonaldsa u Beogradu - na pitanje novinara da li je bilo bojkota McDonaldsa u BG zbog akcije NATO-a, McDonalds je zapravo odgovorio da su imali rekordnu godinu. Apsurdno, da!!!


ako uzmemo da je izjava McDonaldsa tacna,znaci da "ekonomski patriotizam" uopste ne postoji! Ja licno uglavno stavljam kvalititet ispred cene,nije mi nije vazno ciji je proizvodjac ako verujem u ispravnost njegovog proizvoda! Evo na primer,skoro je bila i afera za "Colgate" paste ali uprkos njoj ja je i dalje koristim!

_________________
здраво кензо !!!
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 10, 2008 8:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sto se te problematike tice... upotrebljavam samo prostu matematiku... cena i kvalitet...
kada se usmerim samo na prehranu... ima dosta domacih proizvoda koji su poprilicno kvalitetni a jeftiniji od uvoznih... mozda, kada bi porez na uvoznu robu bio manji... verovatno bi i ta roba bila sa cenom u rangu domacih proizvoda... e, tu bi nastalo pravo istrazivanje...

Citat:
Porezi - smatrate lil da bi vlada trebala pomagati domacim tvrtkama tako da ih manje porezuje od stranih, ili da postavi dodatan porez na uvoz te tako pomogne domacim firmama?

trebala bi da pomaze domace kroz neke socijalne programe recimo... a porez da bude jednak... nisam za varijantu podizanja poreza na uvoz... verovatno bi to obuhvatilo sve zivo, pa bi cene nekih proizvoda bile abnormalne

Citat:
Da li ikad pomislite da kad kupite neki strani proizvod ili ako stavite novac u stranu banku da zapravo pomazete potencijlnog buduceg neprijatelja?

ne gledam na to kao na "izdaju"... neminovnost je da kupujem i koristim strane proizvode... da nije tih stranih proizvoda, ne bih sada pisao ovo... a sto se tice banke... u pitanju je samo sigurnost i povoljnost usluga koje banke nude... inace, ovde u Srbiji gomila banka je ili strano vlasnistvo ili nekim delom...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 10, 2008 8:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao neko ko zivi " preko bare " mogu reci da je meni licno sve jedno odakle kupujem i sta kupujem .. bilo da je to domace ili strano ..

Ovde je porez isti na bilo koju vrstu proizvoda tako da mi je bas svejedno o cemu se radi i kako se taj proizvod prodaje .. vazno mi je samo da ono sto volim mogu da dobijem i to je to.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
president
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 07 Maj 2004
Poruke: 64

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 08, 2008 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zivim na zapadu, i uglavnom ne kupujem proizvode bivsih Yu republika, a domace sa zadovoljstvom!!
 
world1111
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Okt 2008
Poruke: 48

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 02, 2008 1:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izuzetan, u Tempu i Merkatoru kupujem iskljucivo domace proizvode

_________________
Pokazi sta znas .....
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 04, 2008 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cijena je preusudna.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
tangens
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jan 2009
Poruke: 84
Mesto: MESTO

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 23, 2009 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jesam "ekonomski patrota" Cool kupujem domace ! Very Happy
 
Pravdoljub
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Mar 2009
Poruke: 10

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 19, 2009 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek kupujem domace kada je roba istog kvaliteta. Posto je kriza zakucala svuda na vrata, mislim da cu kupovati samo domace. Da ljudi imaju sta da rade.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Ekonomski Patrioizam? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon