www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

sastavi za njemacki
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ~ Maturski i seminarski radovi ~
::  
Autor Poruka
djdusko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 8

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 21, 2009 3:45 pm    Naslov poruke: sastavi za njemacki Na vrh strane Na dno strane

Zamolio bih ako neko poznaje njemacki da mi prevede ove sastave. Meni je njemacki veoma slab, a potrebno mi je za skolu. Unaprijed se zahvaljujem, hvala puno!!!! :)

1.Rodjen sam u Banja Luci i moja domovina je Republika Srpska. Republika Srpska je dio Bosne i Hercegovine. Ona se nalazi u jugoistocnoj Evropi. Republika Srpska ima oko 1 500 000 stanovnika. Njena površina je 24,811 km² . Glavni grad je Banja Luka. Ljudi su ovdje veoma ljubazni, gostoprimivi i poznati kao narod koji voli slavlja. Moja domovina je veoma bogata prirodnim bogatstvima: rijekama, sumama, rudama itd. Kada pomislim na svoju domovinu odmah se sjetim rijeke Vrbas uz koju sam odrastao i provodio divne trnutke. Tradicionalna obiljezja moje domovine su: folklor, harmonika, frula... Po ovom je moja domovina poznata u cijelom svijetu.

2.Švajicarska je zemlja njemačkog dovornog područija. Ona ima oko 7 500 000 stanovnika. Glavni grad je Bern,a drugi veći gradonvi su Zürich, Ženeva, Lausanne i Basel. Pored njemačkog tu se koriste još i francuski, talijanski i retoromanski jezici. Njena površina je 41 285 km2. To je planinska zemlja koja je podjeljena u dvadeseti i šest kantona. Jedna je od najbogatijih zemalja kako Evrope tako i Svijeta. U Svijetu je izuzetno poznata po čokoladi, sjajnim švajicarskim sirevima (Brie, Camembert, Gauda, Emmental) i proizvodnji satova. Jednim dijelom Švajicarske protezu se Alpi, koji su sjajno mijesto za odmor, zimovanje i uživanje. Voleo bih jednog dana da posjetim ovu zemlju i da upoznam običaje i kulturu ove zemlje.

3.Oduvijek sam sanjao da jednoga dana postanem doktor. Smatram da je to jedno veoma lijepo i plemenito zanimanje. Moja zelja je da spasavam ljude koji boluju od raka. Kada maturiram je cu studirati medicinu. Studije su prilicno duge, ali se nadam du cu ih uspjesno završiti. Zelim da napredujem i da uspjesno spasavam ljudske živote. Zelio bih da dobijem posao u Njemackoj ili nekoj drugoj Evropskoj zemlji jer su uslovi za rad mnogo bolji nego kod nas. Nadam se da ce se moj san jednog dana ostvariti i da cu biti uspjesan doktor, a takodje i da ce moj privatni zivot biti veoma lijep.


 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 21, 2009 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1. Geboren wurde ich in Banja Luka und meine Heimat ist die Serbische Republik. Die Serbische Repulik ist ein Teil von Bosnien und Herzegowina. Diese befindet sich in Süd-Ost-Europa. Die Serbische Republik hat circa 1500000 Einwohner. Sie umfasst 24811 km². Die Haupstadt ist Banja Luka. Die Bewohner / Bürger / Leute (izaberi sebi najbolje od ove tri reč) sind sehr zuvorkommend, gastfreundlich und als Volk welches das Feiern liebt bekannt. Meine Heimat ist sehr reich an natürlichem Reichtum / natürlichen Resourcen: (izaberi sebi bolju reč od ove dve.) Flüssen, Wäldern, Erz usw. Wenn ich an meine Heimat denke, so erinnere mich mich sofort an den Fluss Vrbas neben welchem ich aufgewachsen bin und wunderschöne Augenblicke verbracht habe. Traditionelle Kennzeichen meiner Heimat sind: die Volklore, Ziehharmonika, "frula"... An Hand dieser ist meine Heimat überall in der Welt bekannt.
Evo, prevedoh prvi deo na brzaka. Nije perfektno sigurno ima i leksichkih i pravopisnih greshaka i drugih greshaka, ali potrudi se malo i sam. Smile Pozdrav.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!


Poslednja prepravka: Baraba on Sub Mar 21, 2009 4:08 pm; ukupno izmenjena 2 puta
 
djdusko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 8

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 21, 2009 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E hvala puno Smile
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 21, 2009 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rado.
^^Prepravih neshto - pogledaj. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ~ Maturski i seminarski radovi ~ -> sastavi za njemacki Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon