www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

od kud je covjek?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
durlanac
.::=Vitez Ljubavi=::.
<b>.::=Vitez Ljubavi=::.</b>



Godine: 36

Datum registracije: 25 Nov 2006
Poruke: 3150
Mesto: Srbija do Tokia, Durlan do Kalchu!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 17, 2007 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma prijatelju ne smeta meni, mi samo komentarisemo ovde Wink

Pazi sad:

Rekao si da je vera odrzala coveka. Odrzala je normalnog i vrednog coveka. Mi Srbi se samo nadamo i verujemo u nesto, a samo bismo da lencarimo, zato i propadamo.

Sto se tice vrste majmuna od koje je nastao covek, imali su crnu kozu. Citao sam dosta o tome i gledao razne emisije pa odatle znam da su majmuni od kojih je nastao covek bili crni.

Rekao si da su vanzemaljci jedino objasnjenje za koje ne postoji naucna osnovna. Time hoces da kazes da za Boga postoji naucna osnova?? Ako postoji naucna osnova dokazi mi da On postoji. A sto se vanzemaljaca tice ja mislim da smo mi klon njihovog i organizma predaka crnaca.

A sto se tice razvitka prvih bica, i to mogu da ti kazem kako je bilo.
Spajanjem raznih molekula nastao je molekul koji je bio u stanju da se samoudvaja. Takav molekul i dan danas postoji i zove se DNK (dezoksiribo - nukleinska kiselina ).

Toliko od mene Wink


 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 17, 2007 6:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eto... vekovima unazad covek pokusava da odgonetne to pitanje... vekovima...
ali !!!!! ............ eto resenja......... par postova iznad objasnjava sve to....
je l mogu ja ovo da posaljem nekoj naucnoj komisiji? da se covecanstvo vise ne pita "od kud smo mi"? Rolling Eyes

molim vas... je l mogu ja da se obogatim od ovoga?
Pleaseeeeeee Smile

btw... post je ironican...
_______________________________

kako neko moze zasigurno da tvrdi da zna odgovor na to pitanje... inace tema je CISTO filozofska... teorije a ne tvrdnje... ja imam teoriju ali ni jedan dokaz... i sve je bazirano na cistoj filozofiji...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
durlanac
.::=Vitez Ljubavi=::.
<b>.::=Vitez Ljubavi=::.</b>



Godine: 36

Datum registracije: 25 Nov 2006
Poruke: 3150
Mesto: Srbija do Tokia, Durlan do Kalchu!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 23, 2007 3:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
eto... vekovima unazad covek pokusava da odgonetne to pitanje... vekovima...
ali !!!!! ............ eto resenja......... par postova iznad objasnjava sve to....
je l mogu ja ovo da posaljem nekoj naucnoj komisiji? da se covecanstvo vise ne pita "od kud smo mi"? Rolling Eyes

molim vas... je l mogu ja da se obogatim od ovoga?
Pleaseeeeeee Smile

btw... post je ironican...
_______________________________

kako neko moze zasigurno da tvrdi da zna odgovor na to pitanje... inace tema je CISTO filozofska... teorije a ne tvrdnje... ja imam teoriju ali ni jedan dokaz... i sve je bazirano na cistoj filozofiji...


Ma brate u pravu si Smile
Sto li se mi tupimo ovde kad je grad pun riba koje na schekaju Very Happy

_________________
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 23, 2007 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bog ne postoji... Tako da nas je stvorila priroda, a kako smo nastavili necemo jos dugo zivjet...

_________________

~ Banetova Žena ~
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 24, 2007 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

durlanac je napisao/la sledeće:

Sto li se mi tupimo ovde kad je grad pun riba koje na schekaju Very Happy


ih bwe durlanac ti odmah mislis na opstanak vrste Laughing
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 24, 2007 8:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

do sada nema ni jedne teorije za koju mozemo da zasigurno tvrdimo da je tacna... svi mi (nas 6.5 milijarde) mozemo samo da nagadjamo... sta i kako... mozda saznamo a mozda i ne...

najvise mi se svidja teorija... da smo eksperiment...tj... neko nas je ostavio ovde na Zemlji radi proucavanja...
Zemlja je bila naseljena svim... sem ljudima... i tako nas neki slicni nama, experimenta radi, pustise u ovu divnu sredinu... bez ikakvih stvari... potamanismo neke oblike zivota koji su podsecali na ljude tj nas... neki neandertalci... ma ko ih j*be... za nijansu zmo bili inteligentniji od njih... i to su nasi prvi koraci...
I od tada nas "vanzemaljci" posmatraju... sta radimo i kako zivimo...

"I sada se mi hvalimo kada uhvatimo nekog vanzemaljca"... kao proucavamo ga... a ono, oni pustili ko zna sta da vide kakva je nasa reakcija Laughing
Kada dostignemo nivo svesti kao ti nasi "posmatraci"... ili ce nas potamaniti ili ce nam reci ko zmo mi zapravo i odakle smo dosli...

ovo me malo podseca na onaj film "Planeta majmuna".... ala sam se pro*rao ovom postom Laughing a?

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
dollar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 12

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 29, 2007 12:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
do sada nema ni jedne teorije za koju mozemo da zasigurno tvrdimo da je tacna... svi mi (nas 6.5 milijarde) mozemo samo da nagadjamo... sta i kako... mozda saznamo a mozda i ne...

Kako to mislis? Razvoj putem evolucije je zasigurno tacan. Verovatno ce u buducnosti pretrpeti neke promene, ali su one neznate za sam koncept evolucije.
 
taelojd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 12 Feb 2009
Poruke: 28
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 5:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

od nesebicnosti bozije,tj. od ljubavi koju je hteo jos nekome da pruzi

_________________
KO ZNA ZA STA JE TO DOBRO!
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 25, 2009 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
do sada nema ni jedne teorije za koju mozemo da zasigurno tvrdimo da je tacna... svi mi (nas 6.5 milijarde) mozemo samo da nagadjamo... sta i kako... mozda saznamo a mozda i ne...

najvise mi se svidja teorija... da smo eksperiment...tj... neko nas je ostavio ovde na Zemlji radi proucavanja...
Zemlja je bila naseljena svim... sem ljudima... i tako nas neki slicni nama, experimenta radi, pustise u ovu divnu sredinu... bez ikakvih stvari... potamanismo neke oblike zivota koji su podsecali na ljude tj nas... neki neandertalci... ma ko ih j*be... za nijansu zmo bili inteligentniji od njih... i to su nasi prvi koraci...
I od tada nas "vanzemaljci" posmatraju... sta radimo i kako zivimo...

"I sada se mi hvalimo kada uhvatimo nekog vanzemaljca"... kao proucavamo ga... a ono, oni pustili ko zna sta da vide kakva je nasa reakcija Laughing
Kada dostignemo nivo svesti kao ti nasi "posmatraci"... ili ce nas potamaniti ili ce nam reci ko zmo mi zapravo i odakle smo dosli...

ovo me malo podseca na onaj film "Planeta majmuna".... ala sam se pro*rao ovom postom Laughing a?


Ovaj post mi se sviđa u više smislova Very Happy

Ovu temu sam baš ja htjela postavit pošto se već duže vrijeme pitam da li smo tu Božjom intervencijom, da li smo se bez ikakvog Boga razvili iz ničega ili smo tu vanzemaljskom intervencijom.
Ovako...Darwinova teorija o nastanku iz ničega tj. nečega Very Happy drži vodu, voljela bih da smo tu Božjom intervencijom, a sve mi se više čini da smo tu izvanzemaljskom intervencijom.
Čitala sam dosta o tome, gledala dokumentarce, filmove, dobivala inspiracije sa svih strana.Evo konkretno...danas sam razmišljala o Darwinovom opisu svijeta > kad gledamo svijet oko sebe sve nam se čini savršeno, prelijepo, čudesno, idilično..a ustvari sve je rat.Rat za opstanak.Imamo pred očima sliku idile, a ne vidimo da se u tom trenutku iza te prividne idile krije borba, i svatko zapravo traži svoju žrtvu da bi sam preživio.Svijet nije idila nego trganje i laktarenje da bi uspjeli opstati.Pa se pitam..Bog onakav kakvim ga mi sebi opisujemo i zamišljamo..Bog dobrote i ljubavi.Zar bi stvorio takvu ljepotu, takvo čudo i svoje najveće djelo > čovjeka (kako smatramo) da bi sve to skupa živjelo ne u idili nego u stalnom razaranju i laktarenju.U tom stalnom ratu za opstanak.Ako je Bog takav kakvim ga smatramo zašto nam je to napravio
?Zašto je stvorio takve ljepote da bi se međusobno uništavale?Meni to nekako ne liježe dobro.
Osim toga, mada to teško priznajem za mene kršćanstvo već dugo, dugo nije posredništvo između Boga i mene.Vjerujem u Boga, ali ne u onog o kojem nam govori Biblija i kršćanstvo.Mislim da su vjere samo neka vrsta politike i licemjerstva tako da kršćanstvu pripadam zato što sam to nasljedila, a ne zato što mislim da je ono nužno ako vjerujem u Boga.Uopće ne prakticiram vjeru onako kako moje kršćanstvo to nalaže nego onako kako ja mislim da je ispravno.Iz toga proizlazi i to da ne vjerujem u priču o stvaranju koju poznajemo iz Biblije.Vjerujem da je Bog stvorio svemir al ne nužno i nas( a definitivno ne onako kako piše u Bibliji).Darwinova teorija mi drži vodu donekle, s tim ako bi vjerovala isključivo u nju onda mislim da je začetnik cijelog tog procesa Bog, da nas nije stvorio izravno ali je stvorio sve oko nas pa samim tim i proces kojim smo nastali.
Ali....što više istražujem to mi se više čini prihvatljivom ideja da smo neki eksperiment vanzemaljaca.Toga me je najviše strah jer ne želim bit nečiji eksperiment, al kažem, što više istražujem i razmišljam to mi je ta teorija logičnija.To nekom tko se nije bacio u bar malo istraživanje ove teme može biti smiješno, al onaj tko je čitao neke stvari o tome mora priznat da ima bar mrvicu smisla.Bacite se u aklciju, istražujte pa vidite sami.A najgore mi je kad nekog ništa ne zanima.Kad ima svoju nasljeđenu vjeru, vjeruje u ono što mu se kaže i živi bez da se pita da li vjeruje u istinu ili obmanu.Kad živi bez puno pitanja i namjere da istražuje i na temelju toga sam stvori neko svoje mišljenje.Ima ljudi koji jednostavno odbijaju bilo kakav pokušaj rasprave i analize jer imaju ono što im je na neki način nametnuto, slijepo vjeruju u to i ne žele niti širit vidike.

Baš su me neki dan opet uhvatila takva razmišljanja i baš sam sinoć uhvatila na telki neki film otprilike te teme.Zove se Evolucija > (Epoch), 2000.Možete ga pogledat ako želite još više poticija na razmišljanje Smile

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> od kud je covjek? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon