www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Carlston za Ognjenku?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 24, 2008 10:52 pm    Naslov poruke: Carlston za Ognjenku? Na vrh strane Na dno strane

Ja sam se jako razocarala...........uzas.......toliko novca ulozeno i tako dobri kostimi,glumice,muzika i efekti,a prica i film nista.....
a vi?



_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
---X---GIRL
[●Sancta ஐ Sapientia●]
<b>[●Sancta ஐ Sapientia●]</b>



Godine: 31

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 16644

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 29, 2008 10:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam,ja se nisam razocarala.
Bas mi se svidja film i skorije sam pricala sa drugaricama prvi domaci film da se nisam razocarala posle tolkog najavljivanja... Bas mi se svidja,pogotovo kraj. Smile

_________________
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 03, 2008 12:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...mozda ja onda nisam razumela poentu :p

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 03, 2008 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane



Glavne uloge:
Sonja Kolačarić, Katarina Radivojević, Olivera Katarina, Nenad Jezdić, Stefan Kapičić, Jovana Stipić, Nada Šargin, Danica Maksimović, Danijela Vranješ, Radmila Tomović, Elizabeta Đorevska, Feđa Stojanović, Zlatija Ocokoljić-Ivanović, Ana Bretšnajder, Ana Maljević, Miloš Vlalukin, Maša Dakić

Scenario:
Aleksandar Radivojević, Uroš Stojanović

Režija:
Uroš Stojanović


SINOPSIS

Srbija dvadesetih godina prošlog veka, u smiraj Prvog svetskog rata - očaravajuća, mistična, surova, večno razapeta između Istoka i Zapada, između drevnih paganskih mađija i sila civilizacije. Visoko u krševitim planinama leži selo Pokrp, čije je čitavo muško stanovništvo izginulo u pređašnjim ratovima. Selo neljubljenih žena koje skapavaju za muškarcima.

Kada sestre narikače, Mala Boginja i Ognjenka, u bezuspešnom pokušaju da izgube nevinost, slučajno bez života ostave jedinog preživelog pokrpskog muškarca - prastarog i iznemoglog deda Bisu, nađu se pred "strašnim sudom" ogorčenih seoskih žena. Ali, uspevaju da iznude pomilovanje pod uslovom da pronađu živog i pokretnog muškarca, uhvate ga i dovedu u selo. Pod budnim okom duha svoje stroge babe, Velike Boginje, dve vatrene, ali i naivne sestre kreću u veliki, beli svet. Očekuju ih strast, avantura, ljubav, razmetljivi snagator i ulickani kralj beogradskih plesnih dvorana.

O FILMU

Film "Čarlston za Ognjenku" urađen je po najvišim standardima zapadnoevropskih i američkih produkcija. Svojim tehnološkim standardima "Čarlston za Ognjenku" stoji ravnopravno sa svetskim hitovima istog žanra. Film je rađen u formatu "Super 35 mm CinemaScope". Korišćena je vrhunska ARRI tehnika, a potrošeno je 100.000 metara najkvalitetnije Kodak Vision 2 filmske trake.

Budući da se radi o visoko zahtevnom i estetizovanom filmu, klasičan laboratorijski analogni proces ne bi zadovoljio visoke standarde koje je pred sebe postavila cela ekipa filma. Zato je, u skladu sa svetskim standardima, prvi put u Srbiji urađen Digital Intermediate. Ovaj proces, skeniranje negativa i pretvaranje u digitalne fajlove visoke rezolucije, omogućio je velike intervencije na snimljenom materijalu. S obzirom na to da u filmu postoji preko 40 minuta specijalnih efekata, ovakav proces bio je neophodan. Takođe, ovaj proces je omogućio i široku mogućnost kolor korekcije celog filma, što "Čarlston za Ognjenku" stavlja u ravnopravan odnos s filmovima poput "Čudesne sudbine Amelije Pulen" i "Devojke sa bisernom minđušom".

Digital Intermediate tehnološki proces i preko 40 minuta specijalnih efekata predstavljali su pravi pionirski posao u Srbiji i zbog toga smo osnovali sopstveni VFX studio u Beogradu s preko 30 umetnika. Tako je jedan srpski film podignut na svetski nivo.

Pored našeg VFX studija, svoj doprinos specijalnim efektima u filmu "Čarlston za Ognjenku" dala su još četiri studija iz Beograda, tri iz Francuske, kao i studiji iz Hrvatske i Bugarske. Upravo je odluka da radnja filma bude smeštena u dvadesete godine prošlog veka iziskivala zahtevnu animaciju i veliki broj najmodernijih digitalnih efekata. Završna i najvažnija scena filma, otvaranje Palate Albanija, kao i bajkovito selo iz koga potiču glavne junakinje, čuveno ispaljivanje Dragoljuba Aleksića iz topa, "isplakivanje" jezera i niz drugih zahtevnih scena podrazumevali su najaktuelnije CGI tehnike.

Film "Čarlston za Ognjenku" okupio je najbolju filmsku ekipu koja postoji u Srbiji danas i nekoliko značajnih umetnika iz inostranstva. Među njima je i Didije le Fuest – kolorista filma "Čudesna sudbina Amelije Pulen". Jedan od montažera filma je i Iv Belonijak, koji je bio deo montažerskog tima filmova "Grimizne reke 2: anđeli Apokalipse" i "Moj život u ružičastom". Poseban pečat filmu dao je kompozitor muzike Šigeru Umebajaši. Bez premišljanja, jedan od najvećih kompozitora filmske muzike danas pristao je da bude deo tima filma "Čarlston za Ognjenku". Pored filmova velikog kineskog reditelja Von Kar Vaja, "Raspoloženi za ljubav" i "2046", kao i "Kuća letećih bodeža" Džanga Jimoua, uz ime Šigerua Umebajašija sada stoji i jedan srpski film svetskih razmera. Značaj i kvalitet filma "Čarlston za Ognjenku" primetio je i čuveni Lik Beson i kompanija EuropaCorp, koji će biti svetski distributeri ovog ostvarenja.

REDITELJ O FILMU

Mnogo je filmova koji govore o balkanskoj klanici, o patnji i smrti. "Čarlston za Ognjenku" je jedan od retkih koji se bave danom posle, potrebom da se, usred pustoši koju nasilje ostavlja za sobom, započne novi život.

Ovo je priča o balkanskom košmaru viđenom ženskim očima. Naše dve junakinje, Ognjenka i Mala Boginja, odrastaju u malom selu koje je, opustošeno ratovima i godinama krvne osvete, ostalo bez ijedne muške glave. One su narikače, za novac oplakuju pokojnike, ali same nikada nisu spoznale pravu emociju, sem nejasne čežnje za životom, ljubavlju ili bar dodirom muške ruke. Kada krenu u Beograd da u selo dovedu muškarce, njih dve polaze na put posle koga u njihovim mladim srcima više ništa neće biti isto.

Pre izvesnog vremena pročitao sam u novinama podatak da danas u Beogradu, slično kao i u vreme posle Prvog svetskog rata, na svakog muškarca u godinama u kojima se smatra seksualno aktivnim dolazi šest žena. Tako se rodila ideja za ovaj film. Odlučio sam da radnju filma smestim između dva svetska rata, u doba nalik današnjem, kada je, posle nekoliko krvavih ratova, u Srbiji počela da se javlja krhka i kratkotrajna nada da je normalan život i na ovom podneblju moguć. Nisam želeo da ovu priču nepotrebno opteretim dnevnom politikom, a uveren sam da ona time nije izgubila na aktuelnosti.

Iako se "Čarlston za Ognjenku" bavi bolnim pitanjima i ne nudi lake odgovore, želim da taj film bude neka vrsta bajke za odrasle, puna humora i romantike. Verujem da će ovaj film ispuniti svoj zadatak tek ako uspe da nam otkrije zrnca lepote i nade

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
Avram007
..::Darkmen X::..
<b><i>..::Darkmen X::..</i></b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 3247
Mesto: ..::Under the sea::.. {KG~SV}

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 03, 2008 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovako, ja nisam gledao film, ali sam mesec dana planirao da idem i nikako...
I sada sam nasao nesto na netu (pogledajte sami) i moracu da ga odgledam Very Happy Wink



seksi scena Katarine Radivojevic iz filma "Carlston za Ognjenku"!
Dugo najavljivani film Uroša Stojanovica "Carlston za Ognjenku" konacno je ušao u svoju završnu fazu! Ovo visokobudžetno ostvarenje, koje je koštalo oko milion i trista hiljada evra, nedavno je dobilo i svoj zvanicni veb sajt www.charlestonandvendetta.com na kojem se može pogledati i skinuti trejler filma.

Ipak, ono što ce svakako obeležiti ovo Stojanovicevo debitantsko ostvarenje, na šta ni publika nece imati zamerke, jesu golišave scene s Katarinom Radivojevic i Stefanom Kapicicem! Atraktivna glumica je konacno svojevoljno (ne racunajuci paparaco fotke s Ade Bojane) pokazala golo poprsje u jednoj sceni sa svojim partnerom!

Naravno, bice zanimljivo videti i kako ce reagovati glumica kad sazna da su njene obnažene fotke preplavile internet, ali ce zato sasvim sigurno reditelj i producenti biti oduševljeni, jer ce njene gole grudi sigurno privuci mnogo gledalaca. Podrazumeva se, jaci pol ce stajati u redu za karte!

"Carlston" ce biti premijerno prikazan pocetkom sledece godine, a prica prati sudbinu dve sestre (Katarina Radivojevic i Sonja Kolacaric) koje posle Prvog svetskog rata krecu u ocajnicku potragu za muškarcem. Navala usamljenih žena kulminira kad na vašar u zabitu srbijansku varoš stižu "prvi srpski supermen" akrobata Dragoljub Aleksic (Nenad Jezdic) i Arsa (Stefan Kapicic), pevac carlstona. Pored reditelja na scenariju su radili Aleksandar Radivojevic, Srdan Dragojevic i Stevan Koprivica.

_________________
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 03, 2008 2:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hahha....Miloseeee...sram te bilo...Very Happy
ta scena njihovog odnosa je zaista prelepa....fenomenalno je uradjena Very Happy
mislim....kad malo bolje razmislim,mozda ovaj moj uvod zvuci previse strogo...meni se ne svidja sama prica-radnja filma,ali sam odusevljena kostimima,muzikom,scenografijom ili pejzazem kako vec,glumcima,efektima i pojedinim scenama kao sto su ta scena kad njih dvoje vode ljubav,onda ona kad zene muljaju grozdje i ona gde Katarina i Stefan igraju po Minogradu Very Happy

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
stankowsky
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 460
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 23, 2009 12:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovaj film je dokaz da se srpska kinematografija moze uvrstiti u sam svetski vrh.

Potpuno je nekomercijalan film i ne dopada se samo onima koji ga nisu razumeli. Nesktomno cu reci da je ovo ostvarenje pravo UMETNICKOD DELO.

Preporucujem svima da ga odgledaju, ali ne pritasku verziju koja se moze naci na internetu jer su iz nje isecene scene u kojima se pojavljuje Olivera Katarina, vec treba kupiti DVD i uzivati u potpunosti.

_________________
happy now?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Carlston za Ognjenku? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon