www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows Vista
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 11, 2008 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mladen_v je napisao/la sledeće:
bolje uzeti transformaciju na xp, i ide bolje od viste, a razglik je mala, ima sad i 8. izdanje, nije lako prepoznati dali je vista ili samo transformacija


Slazem se... super izgleda al ti zato zezne pola Windowsa posle nekog vremena Smile Ja sam morao da reinstaliram Windows kad sam obrisao VTP 8.1 Smile

Vista je imala samo 17 security propusta i nijedan od njih nije bio kritichan. To su chinjenice iznesene na mnogim sajtovima a izmedju ostalog i na ES-u, dobro poznatom IT forumu. Vista ima problema sa starijim hardware-om zbog drajvera ali taj OS i nije namenjen za starije kompove vec za novije i jake mashine. Ja je sigurno jos uvek necu instalirati ali ... dok izbace SP2 sigurno cu staviti nju umesto XP-a ... Nakon dugog blejanja po forumima i chitanja raznih postova (sto nashih sto stranih) skonto sam da Vista ima potencijala...

Za Vistu je radjen apsolutno nov kernel i engine tako da ne vidim poentu onoga da je to XP samo ulickan? Nije... Vista je nesto apsolutno novo!

To se za XP nije moglo reci jer mislim da je XP nastao na Win2k engine-u sa nesto unapredjenim kernelom....


 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 11, 2008 7:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tachno, vista nema veze sa postojecim verzijama windowsa.
Kao shto sam vec rekao, Vista je zasnovana na .NET-u, koji je sad osnova sistema.
Kernel sada poprilichno kopira neke *nix kernele.
Shto se potencijala tiche, mishljenja su podeljena.
Ona ima potencijal, ali na nekim novijim mashinama.
Na takvim mashinama ce bolje raditi XP ili tek 2k i 2003, koji su po meni najstabilniji win do sad.
Linux, pod punim OpenGL efektima sa sve compizom ili berylom ce na takvoj mashini duplo bolje raditi, ali u to necu da ulazim.
Ovo nije rasprava o tome da li je bolji win ili lin.
u takve rasprave i ne volim da ulazim. Smile
Uglavnom, zakljuchak je sledeci.
Vista moze da bude dobar put ka dobrom sistemu, ali ne i dobar sistem.
To shto nije imala puno security propusta do sada ne znachi da ih stvarno nema, vec da samo nisu pronadjeni!
Josh uvek nije ushla u toliko siroku upotrebu!
I dalje ljudi vishe vole da se igraju na XP-u.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse


Poslednja prepravka: Vaxter datum Ned Feb 17, 2008 7:57 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Danko_zr
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 28 Okt 2007
Poruke: 10

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 17, 2008 2:24 pm    Naslov poruke: vista Na vrh strane Na dno strane

Ja imam vistu i extra je..Masina mi je jako jaka Very Happy ,ali opet malo je sporija sa vistom,znaci jak komp i onda vista,a za obicne smrtnike xp nek ostave....
 
ClubDJTeam_1
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Avg 2009
Poruke: 28

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 26, 2009 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po meni je najbolji win 7!
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 31, 2009 4:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ClubDJTeam_1 je napisao/la sledeće:
po meni je najbolji win 7!


Ako zelis da nabijes broj poruka i da se ne trudis da pises puno onda najbolje otidji na trac diskusiju.

Po cemu je tebi Win7 najbolji? Jel potome sto se prica, pise il' sto je tek izasao (beta verzija)???????????????
Ovaj topik je iskljucivo za Vistu, pa neka tako i ostane.

Vista je prolazna faza kao sto je bio i Win ME. Mada na jednon laptopu (da kucnem od drvo) radi dobro. Ja licno na mom kompjuteru bi drzao W2K, ali zbog nekih programa/uredjaja i par sitnica primoran sam da korisim XP.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows Vista Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon