www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako sazidati furunu?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 24, 2008 6:17 am    Naslov poruke: Kako sazidati furunu? Na vrh strane Na dno strane

Kao sto sam naslov kaze, jel ima neko da zna kako sazidati furunu.
Ili gde se mogu naci planovi za furunu? Gde, sta, kako, gde, koliko Question Question Question

Nebi bila namena samo za hleb i picu, nego i za prasice i jagnjice.



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 25, 2008 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Furuna se obicno zida u obliku kupole (polulopte). Koristi se opeka a najbolja je cigla od samota, ali je skupa. S obzirom na namenu, trebalo bi da joj precnik bude ne manji od 1.5 metara (unutrasnji).
Zidanje je jako komplikovano i zahteva dosta vestine i iskustva. Zato bolje nadji nekog majstora nego da zeznes pa da se srusi. Wink

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 30, 2008 6:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala Jerotije za korisne informacije. Za precnik nisam znao da ne sme biti manji od 1.5m.

hehehehe dok ne probam necu znati jel valja il' ne Wink

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 01, 2008 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sme precnik biti manji, ali ti prase ili jagnje nece stati. Wink
Ako se ipak odlucis sam da to uradis, evo ti par saveta:
-Pri dnu kupole (drugi ili treci red cigle) ostavljas otvore (velicine polovine cigle) za izglazak dima, na 3 mesta: suprotno, levo i desno od vrata, tako da zajedno sa vratima budu rasporedjeni na temenima zamisljenog krsta upisanog u krug.
-Za vezivanje cigli koristi se ilovaca koja se mesa sa samotnim brasnom (pre se umesto samotnog brasna koristila pleva zitarica, najbolje ovsa, tako da i to moze posluziti Wink ).Nikako ne koristi malter!
-pozeljno je i ugraditi resetku sa pepeljarom, brze ce se zagrevati, a moci ces da je koristis i za dogrevanje (stavis zar u pepeljaru i ubacis je na svoje mesto)
-Fugne izmedju cigli dobro popunjavaj, nemoj da ti ostaju rupice.
Nagib kupole pravis tako sto na spoljasnju stranu stavljas vise ilovace nego na unutrasnju, zatim sledecu poklapas sa njom, i tako dalje.
-Pre zidanja nacrtaj krug precnika oko 1.5 metara, koji ce biti osnova peci. U centar kruga pricvrsti jedan kraj konca, a drugim odjedjuj rastojanje od centra. Svaka cigla mora biti jednako udaljena od centra kruga.
Eto, nadam se da sam ti pomogao i da ces uraditi to kako treba. Wink

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
BulatCar
::The Dark Knight::
<b>::The Dark Knight::</b>



Godine: 35

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 10451
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 01, 2008 4:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Nije ono vuruna, ono je najsavremeniji krematorijum." Mr. Green Laughing Laughing Laughing

_________________
~Duo de la muerte~
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 03, 2008 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

BulatCar je napisao/la sledeće:
"Nije ono vuruna, ono je najsavremeniji krematorijum." Mr. Green Laughing Laughing Laughing

Bas je ukusan deda Pantelija. Very Happy


Cekaj malo, zar nece dim da ide kroz dimnjak?

Imao sam u planu da pored furune ili ispred, stavim plocu za rostilj (kada treba nesto na brzinu da se salabrcne Very Happy ), koja bi mogla da se lozi ili na gas.
A taj dim bi gledao da nekako iskoristim za susenje mesa i morao bih da izmislim neku furunu na sprat (da se tako izrazim).

A sta ako odlucim da koristim malter? Da li ce da pravi neku ogromnu razliku i kakvu?

Informacije su vise nego korisne.
Hvala puno!

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 04, 2008 11:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U principu ne zida se dimnjak zato sto su te 3 rupe prakticnije jer ih lakse zatvaras kad peces nesto u furuni. Samo gurnes po ciglu u svaku od njih. Wink
Ako hoces i za susenje mesa, dovoljno je samo da oko furune ozidas 4 zida do oko metar i po iznad vrha furune(obrati paznju na to da ti otvori za dim budu slobodni, odnosno da ih ne zazidas Smile ). Te zidove nastavljas drvenim letvicama sa razmakom oko 2 cm izmedju njih. To mozes sa sve 4 strane, (sto je bolje, ali teze, jer je tesko napraviti oslonac za krov), a mozes i sa 2, a druge 2 da nastavis zidom. U oba slucaja prvo postavi krov, a posle samo okolo zakucas letvice.
Malter nije otporan na visoke temperature pa ce vrlo brzo popucati i pretvoriti se u pesak, tako da ce ti se furunica srustiti posle 2 lozenja. Very Happy

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 06, 2008 4:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E j38!g@ sad, sve sto vise diskutujem sa tobom o ovome, sve vise razmisljam da nadjem pravog majstora Laughing Wink

Boga mi uzece ovo vise vremena nego sto sam mislio.

Hvala ti jos jednom na dobronamernim savetima i lepom objasnjenju.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 18, 2009 1:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eto proslo je godinu dana a ja ni f od furune nemam Laughing
Al' ja mislim da se isplatilo svo to cekanje, istrazivanje i planiranje. Jer sam bas na jednoj TV emisiji video da ima da se naruci svi delovi tj. materijal i to sve iseceno po meri za furunu. E to me privlaci zato sto posle 20 min. jake vatre mozes da peces.

Uglavnom sto se tice mojih radova, ocistio sam mesto gde ce furuna da bude, pa se polako pripremam da napravim malu betonsku plocu tj. podlogu.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Kako sazidati furunu? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon