www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

PHP - Objashnjenje?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 06, 2007 7:27 pm    Naslov poruke: PHP - Objashnjenje? Na vrh strane Na dno strane

Sretao sam se sa php na stranicama dok listam net
ali me nikad nije interesovalo a sad mi se ukazala prilka da mi treba
PHP - bar mislim?

Evo shta me interesuje
jel PHP moze da se izvrshava na bilo kom server mislim podignem http server na windowsu i on radi bez ikakvih problema kao i html?

jel se on izvrshava na severskoj ili korisnikoj strani?

I ako ima neko objashnjenje na srpskom jeziku o mogucnostima PHP nebi bilo loshe da mi date link...

I kom je programskom jeziku slican kod PHP?

Mozda deluje shashavo ali stvarno nisam uspeo da se snadjem na oficijalnom sajtu da bih saznao neshto vishe o ovim temama

HVALA


 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 08, 2007 12:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
jel PHP moze da se izvrshava na bilo kom server mislim podignem http server na windowsu i on radi bez ikakvih problema kao i html?

PHP je nezavistan od platforme. Znaci radi na svim pltaformama.

Citat:
jel se on izvrshava na severskoj ili korisnikoj strani?

Izvrsava se na strani servera, code se obradi na serveru pa se onda posalje korisniku

Citat:

I ako ima neko objashnjenje na srpskom jeziku o mogucnostima PHP nebi bilo loshe da mi date link...

PHP-Vodic Nije na srpskom, ali mislim da i sa hrvatskim ne bi trebalo biti problema Wink

Citat:

I kom je programskom jeziku slican kod PHP?

Misljenja su razlicita. PHP ima od svega po malo. Meni licno je nekako najslicniji C-u.

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
zbora
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 3
Mesto: Đakovo

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 20, 2007 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e baš to što i admin kaže.. sličan c-u i nije težak za pokopčat glavne stvari i + povezivanje s MySQL bazom :)
 
Blazeme
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 148
Mesto: Pljevlja

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 24, 2007 7:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znači, php nije težak da se nauči ako imaš nekog iskustva u programiranju, mada, i ako ne, opet nije toliko težak.
Sličan je C related jezicima, mada mislim da je on jezik za sebe.
Radi i na Linuxu i Winu (što sam ja probao), mada je on nezavisan od platforme.
Moja preporuka ako hoćeš da učiš php je da instaliraš XAMPP, koji sadrži sve što ti je potrebno.
Googleaj za vodiče i upustva.
P.S. Nemoj da očekuješ da ćeš da naučiš php tek tako
P.P.S. Nemoj da očekuješ da ćeš iz 1 tutoriala da naučiš php
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 20, 2007 8:48 pm    Naslov poruke: php Na vrh strane Na dno strane

Ima i ovde
www.1o1.com pa knjige i tu ces naci knjigu za PHP.
PHP nije tezak, kao sto je neko rekao lici na sve zive programske jezike ali najslicniji je c-u. Mislim da PHP moze da se brzo savlada, ali sve zavisi koliko ces vremena posvetiti tome.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 13, 2007 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo mala napomena, za PHP ti je potrebam PHP modul za HTTP server. Znaci sam Apache ne moze da pokrece PHP stranice vec ti je potreban i PHP modul koji mozes skinuti sa www.php.net (free naravno) i tamo imas upustvo za instalaciju (veoma je vazno - ako imas linux server da obratis paznju da include-ovanja raznih dodataka za PHP jer neke funkcije zahtevaju posebne podmodule). Osnovno upustvo za instalaciju imas na php.net a ako zatreba neka sitnica vichi.

P.S. znam da je tema matora ko biblija al moze biti korisna i nekim novim korisnicima pa sam odgovorio Very Happy
 
president
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 07 Maj 2004
Poruke: 64

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 08, 2008 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Mr.Bond niko nije pomenuo apache server, a ni linux, a kao sto mu je rekao Blazeme, skines XAMPP i tu imas sve sto ti je potrebno da na svojoj (verovatno windows) masini podignes webserver sa php ekstenzijom!

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Samo mala napomena, za PHP ti je potrebam PHP modul za HTTP server. Znaci sam Apache ne moze da pokrece PHP stranice vec ti je potreban i PHP modul koji mozes skinuti sa www.php.net (free naravno) i tamo imas upustvo za instalaciju (veoma je vazno - ako imas linux server da obratis paznju da include-ovanja raznih dodataka za PHP jer neke funkcije zahtevaju posebne podmodule). Osnovno upustvo za instalaciju imas na php.net a ako zatreba neka sitnica vichi.

P.S. znam da je tema matora ko biblija al moze biti korisna i nekim novim korisnicima pa sam odgovorio Very Happy

_________________
Moj posao
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 08, 2008 1:26 pm    Naslov poruke: Re: PHP - Objashnjenje? Na vrh strane Na dno strane

Azazelo je napisao/la sledeće:

I kom je programskom jeziku slican kod PHP?


PHP je nastao ili se razvio zahvaljujuc'i Perl jeziku i u formi je koja se lako uchi i postavlja. Potrebna ti je instalacija bezplatnog Apache server i nameshtanje istog sa modulom, shto nije mozda tako lako ali interesantno da se nauchi.

Ako nemash Linux ne brini, sve to odavno isto lepo radi na window-su Very Happy

_________________

Next to you - my hand doesn’t shake
paths we take and moon story toasts

Next to you - eyes are not red mirrored
in tears we spilled while roaming earth

Thourn Whaul (2007)
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 08, 2008 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

president je napisao/la sledeće:
@Mr.Bond niko nije pomenuo apache server, a ni linux, a kao sto mu je rekao Blazeme, skines XAMPP i tu imas sve sto ti je potrebno da na svojoj (verovatno windows) masini podignes webserver sa php ekstenzijom!

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Samo mala napomena, za PHP ti je potrebam PHP modul za HTTP server. Znaci sam Apache ne moze da pokrece PHP stranice vec ti je potreban i PHP modul koji mozes skinuti sa www.php.net (free naravno) i tamo imas upustvo za instalaciju (veoma je vazno - ako imas linux server da obratis paznju da include-ovanja raznih dodataka za PHP jer neke funkcije zahtevaju posebne podmodule). Osnovno upustvo za instalaciju imas na php.net a ako zatreba neka sitnica vichi.

P.S. znam da je tema matora ko biblija al moze biti korisna i nekim novim korisnicima pa sam odgovorio Very Happy


Covek je trazio objasnjenja vezana za PHP. Ako planiras da podizes php sajt ... veoma je mali procenat ljudi koji sajt hostuju na SVOM racunaru... Tako da od XAMPP-a nemas neke velike vajde. Ovo sto sam ja napisao imalo je svoju svrhu pre .... ne znam ni ja kad mnogo i idalje vazi. A ako ti mislis da je za webserver potrebna samo podrska za php extenziju .... zeznuo si se Smile A shta cemo sa domenom, DNS-ovima, DNS records-ima, firewall-om itd itd itd ..... No nebitno covek nije pitao kako se dize i podesava dedicated masina vec je prosto trazio objasnjenja o PHP-u i ja sam dodao ovaj deo za PHP modul jer sam smatrao da ne skodi a ako ne skodi onda koristi ....
 
izuzetan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 01 Dec 2009
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 01, 2009 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LINK koji tebi treba je upravo ovaj
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> PHP - Objashnjenje? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon