www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Fudbalske Vesti
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 24, 2009 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

24. oktobar 2009. | 09:55 | Izvor: B92
CSL finale: Beli Orlovi - Atak
U subotu je na programu finale Kanadske fudbalske lige u kome se sastaju Srpski Beli Orlovi i Troa Rivijer Atak.

Dve ekipe su se i prošle godine sastale u finalu i tada su Beli orlovi slavili posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Ovo će biti četvrto finale u poslednje četiri godine za Bele Orlove. Meč će biti odigran na BMO stadionu u centru Toronta. U međuvremenu, fudbaler Belih Orlova Saša Viciknez proglašen je za MVP-ja kanadske lige, dok je Mirko Medić izabran za najboljeg defanzivca.

Nagrade igračima biće uručene posle finalne utakmice.

Saša Viciknez, MVP lige, izjavio je da je zadovoljan zbog priznanja koje je dobio po drugi put.

"Drago mi je da sam dobio ovo priznanje i to je drugi put da sam ovo priznanje zaslužio po proceni prvih trenera ekipa koje se takmiče u ovoj ligi. Da budem iskren, i očekivao sam tako nešto, jer je ovo bila sezona koju sam gotovo celu odigrao na visokom nivou.Dobro sam radio, mimoišle su me povrede i to mi je pomoglo", rekao je Viciknez.

Kapiten Belih Orlova smatra da su šanse u finalu podjednake.

"Što se tiče utakmice, mislim da su nam šanse podjednake i pobediće ekipa koja bude pravila manje grešaka. Svakako da je finalna utakmica posebna i nosi izvesnu dozu opterećenja, ali ova ekipa je iskusna i na kraju krajeva, četiri puta smo bili u finalu, tako da mislim da je to iskustvo na našoj strani. Igra se samo jedna utakmica i nema kalkulisanja", zaključio je Viciknez.

Najbolji odbrambeni igrač lige, Mirko Medić, rekao je da je titula ispred svih invidualnih priznanja.

"Prija mi priznanje, ali mislim da je još neko iz ovog tima zaslužio priznanje. Lako ćemo mi sa nagradama, nama je imperativ titula. Igramo samo jednu takmicu, veći motiv nam ne treba i obećavam da ćemo dati sve od sebe. Ako odigramo kako možemo i znamo, mislim da ni titula nije daleko. Protivnika izuzetno poštujemo, uz nas su sigurno najškolovanja ekipa i igraju najlepši fudbal u ligi. Vole da se nadigravaju i to će biti još jedan razlog da navijači oba tima uživaju", rekao je Medić.

Vezista Belih Orlova i standardni prvotimac Adrian Tišmenar srećan je što je već u svojoj prvoj sezoni u klubu stigao do velikog finala.

"Meni je prva sezona ovde sa ovim timom i drago mi je da sam u prvom pokušaju zajedno sa ekipom uspeo da izborim finale. To je veliko iskustvo za mene i doživljaj bi bio još potpuniji ako bi i osvojili titulu. Igrao sam protiv Ataka u regularnom delu sezone i bili smo uspešniji. Nadam se da ćemo i na kraju utakmice u subotu imati razloga za radovanje. Dobro smo trenirali ove nedelje, mirno čekamo utakmicu. Triler sa Toronto Kroacijom smo ostavili iza sebe, sada razmišljamo samo o toj poslednjoj prepreci. Sve odgovore ćemo dobiti već u subotu", rekao je Tišmenar.

Za utakmicu vlada veliko interesovanje u Ontariju. Specijalni gost Belih Orlova biće i Dragoslav Šekularac, koji je jedno vreme bio trener ekipe.

Utakmica se igra u subotu od 17 časova po lokalnom vremenu na BMO stadionu u Torontu.



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 28, 2009 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Favoriti sigurni u osmini finala Lav kupa Srbije
28.10.09. 15:00
izvor:sportskacentrala

Lav Kup SrbijeU sredu su odigrani svi mečevi osmine finala fudbalskog Lav kupa Srbije, a većih iznenađenja nije bilo te će takmičenje nastaviti Partizan, Crvena zvezda, Vojvodina, OFK Beograd, Spartak, Smederevo, Borac i Jagodina.

Moglo je, međutim, lako da se desi da branilac trofeja priredi svojim pristalicama neprijatno iznenađenje u Novom Sadu, gde je prvoligaš Proleter vodio do poslednjih 20 minuta a onda su se Dijara i, na efektan način u 84. minutu, Knežević pobrinuli da Partizan preokretom dođe do pobede od 1:2.

Crvena zvezda je pred skoro 8.000 gledalaca u Novom Pazaru i bez prisustva svojih najvernijih pristalica uspela da savlada domaći tim, a strelac jedinog pogotka bio je u 16. minutu Aleksandar Jevtić na asistenciju svog saigrača iz napada, Dejana Lekića. Iako je drugi deo meča igrala protiv brojčano slabijeg protivnika ekipa trenera Vladimira Petrovića nije stvorila mnogo šansi, ali svakako se zadovoljna vraća sa gostovanja koje je proglašeno utakmicom visokog rizika.

I dok je Smederevo slavilo najubedljiviju pobedu, savladavši Kuljane sa 3:0, isto toliko golva je dala i Vojvodina u pobedi nad Lučancima od 1:3. U nastavak takmičenja će i Subotičani, koji su savladali Banat u Banatskom dvoru, zatim Čačani koji su u lokalnom derbiju bili bolji od Metalca zahvaljujući golu Brazilca Alveša, potom OFK Beograd koji je eliminisao Partizan iz Kosovske Mitrovice i Jagodina koja je "minimalcem" savladala Sevojno, prošlosezonskog finalistu.

Žreb za narednu fazu Lav kupa Srbije biće obavljen u danima koji slede, a mečevi četvrtfinala odigraće se 25. novembra.

Rezultati osmine finala:

Banat - Spartak Zlatibor voda 0:2 (0:1)
Mirić 20', 88'

Novi Pazar - Crvena zvezda 0:1 (0:1) Opširnije
Jevtić 16'

Proleter - Partizan 1:2 (0:0) Opširnije
Kovačević 53' - Dijara 71', Knežević 84'

Smederevo - Hajduk Kula 3:0 (1:0)
Jovanović 8', Živković 56'(p), Bojatović 58'

Metalac - Borac Čačak 0:1 (0:1)
Alveš 13'

Jagodina - Sevojno 1:0 (0:0)
Novković 59'

OFK Beograd - Partizan Kosovska Mitrovica 3:1 (1:1)
Šćepović 6', Jelić 62', Sinđić 69' - Slavić 26'

Mladost Lučani - Vojvodina 1:3 (1:2)
Radivojević 34' - Stjepanović 23', Tumbasević 41', Aleksić 73'

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 26, 2009 7:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Partizan, Zvezda, Vojvodina i OFK u polufinalu Lav kupa
25.11.09. 18:55

Fudbaleri Partizana, Crvene zvezde, Vojvodine i OFK Beograda plasirali su se u polufinale Lav kupa Srbije. Crno-beli su u meču koji je označen kao derbi ove runde loše počeli meč u Jagodini što je domaćin iskoristio i došao do vođstva. Ipak, branilac trofeja je brzo stigao do izjednačenja, potom početkom drugih 45 minuta sa penala preorenuo rezultat, do kraja meča mogao da ostvari i ubedljiviju pobedu, ali su u samoj završnici i domaći imali svoje prilike. Relativno neizvesno bilo je i na "Marakani" gde se Spartak pokazao u dosta dobrom svetlu. Zvezda je opravdala ulogu favorita, ali do pobede nije došla lako jer su gosti želeli da sa nadigravaju i samo mogu da žale što iako su postigli dva gola nisu uspeli da prirede iznenađenje.

Radost nakon gola Slavka Perovica

Vojvodina je pobedu nad "oklopnicima" u veoma slaboj utakmici obezbedila već posle par minuta igre, a čovek odluke bio je sve bolji mladi reprezentativac Medojević. Borac je u većem delu meča bio nešto bolji od OFK Beograda, ali su "romantičari" u završnici susreta uspeli da iskoriste svoje prilike i ekspresno dođu do pobede koja ih ostavlja u trci za osvajanje trofeja.

Rezultati:

Borac - OFK Beograd 0:2 (0:0)
Marković 80', Sinđić 81'

Jagodina - Partizan 1:2 (1:1)
Bojović 15' - Dijara 28', Kleo 48'(pen)

Vojvodina - Smederevo 1:0 (1:0)
Medojević 4'

Crvena zvezda - Spartak 3:2 (1:1)
Vilotić 14', Perović 50', Lekić 67' - Mijić 41', 86'

Sportska centrala

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 03, 2009 8:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

FIFA će suditi Tjeriju Anriju
Sreda, 2. decembar 2009. 18:16

Svetska fudbalska federacija (FIFA) pokrenula je u sredu disciplinski postupak protiv reprezentativca Francuske Tijerija Anrija pošto je igrao rukom u šesnaestercu na revanš utakmici baraža za Svetsko prvenstvo protiv Irske i na taj način asistirao Vilijamu Galasu za gol koj je Francuze odveo na Mundijal.

Predsednik FIFA Sep Blater rekao je da je održan sastanak Izvršnog komiteta te organizacije na kojem je odlučeno da se pokrene postupak protiv francuskog reprezentativca pred nezavisnom disciplinskom komisijom.

U produžetku revanš utakmice baraža za Svetsko prvenstvo 2010. godine između Francuske i Irske 18. novembra, Anri je rukom smirio loptu u šesnaestercu i dodao do Vilijama Galasa koji je posle toga postigao izjednačujući pogodak kojim su "trikolori" izborili plasman na Mundijal.

Istog dana, iz FIFA stigla je informacija da je odbačen predlog da na utakmicama Svetskog prvenstva 2010. bude više zvaničnih lica, iako je posle Anrijevog igranja rukom bilo dosta priče o tome da će mečeve suditi petorica sudija, od kojih će dvojica linijskih stajati iza gola.

Predsednik FIFA Sep Blater rekao je da neće biti promene za sudije na SP 2010. godine, ali je dodao da se u budućnosti planira uvođenje više službenih lica ili upotreba tehnologije.

(Beta/MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Fudbalske Vesti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon