www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

London
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 07, 2007 9:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo da se upišem. London kao i uvijek užurban, prepun ljudi, pub-ova, nešto mi je bio i previše prepun, nisam sigurna jel se što održavalo u njemu ovog tjedna.Bila sam smještena u jednom hotelu na Kings Roud-u, stvarno preporučujem hotel jer se nalazi na 10 minuta od svih ,,zbivanja,, poput Trafalgar Square-a, Harrods-a, i ostalih znamenitosti. Hotel nije nikakva ekskluziva, ali pošto sam tamo bila kratko, samo da odspavam, uopće mi nije bilo bitno, mislim da je bio oko 15 eura za noć i doplatiš još 3 eura ako hoćeš svoje kupatilo (što sam uradila, of course)..Znači, ukupno su mi smještaj platili 90 eura, avionska karta doista nemam pojma koliko je..
Nisam imala mnogo vremena jer sam uglavnom bila na sastancima, sjedila i žalila što nisam u kolumbiji Laughing ali sam zato svaki dan po cijelo popodne bila po pub-ovima, restoranima i buticima. I tih 6 dana je bilo sasvim dovoljno da ga obiđem, to je ogroman grad, ali uz puno volje i dobru obuću, može se obići gotovo sve.
Naravno, kao i uvijek, bila sam oduševljena prijevozom od svojeg hotela do svojeg terminala na Hitrou .Fantazija, samo vas titrajuB-) Wink


Update by me: Samo da dodam karakterističnu sliku Londona



 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 20, 2007 9:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad Moram spamovat.. Sorry, ne znam kaj drugo da uradim.
Dakle, vrijeme u Londonu za vikend je bilo divno i jučer sam se smorila i ranije vratila jer sam se smrzla kao nikad do sad tamo. Inače me uvijek pratilo divno vrijeme za još divnije čudo, ali juuuuuuučer sam mislila da ću pobjeći slobodnim trkom na Balkan!
Kava u Ridžens street-u, svuda sniženja, za shopping dušu dalo!
 
***malena***
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jul 2007
Poruke: 60

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 7:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Divni grad London, obozavam ga obilaziti.
Setnje Centralnim Londonom, Pikadili, Trafalgar skver, Kovent Garden, The Tower of London...



_________________
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 7:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Impresivan ali pomalo hladan grad. Bio sam par puta ali ne mogu reci da ga bash poznajem. Prvi put sam odsjeo u losem dijelu grada (Paddington) pa mi i nije ostao u prelijepom sjecanju zbog malo previse drug dealera i slicnih. No slijedeci put je bilo puno bolje...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
goran.b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Avg 2007
Poruke: 105

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2008 6:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ogroman, pravi kosmopolitski grad. Mnostvo lepih gradjevina, starih zdanja. Prijatno iznenadjenje predstavlja i izrazito veliki broj prostranih i lepo uredjenih parkova u samom centru grada.

grad koji ne spava!!
Odusevio sam se njime!!!
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 06, 2009 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

London: 10 najboljih pabova

Pabovi za umetnike, viktorijanski pabovi sa visokim plafonima, ili oni u kojima je stalni gost Amy Winehouse, na vama je da izaberete, piše Algemeen Dagblad



The French House

Prijatan mali pab u londonskoj četvrti Soho, popularnoj kada su u pitanju noćni izlasci. The French House postoji još od 19. veka i oduvek predstavlja pab za umetnike. I upravo zbog tog boemskog šmeka, ovaj pab se daleko razlikuje od kafea u okolini u kojima bubnji muzika. A oni koji navraćaju sačinjavaju jedan simpatičan miks: lokalci, pisci, umetnici i slučajni prolaznici.

The French House je i jedan od retkih pabova u kojem se ne toče velike, već prosečne krigle piva. Na prvom spratu je restoran sa dobrom kuhinjom. Kako u baru, tako i u restoranu, po zidovima vise odlični crno-beli portreti svojevremeno redovnih ex-gostiju, što poznatih, što nepoznatih.

Adresa: Dean Street 49

The Grenadier

Ko zazire od priča o duhovima, u Grandier bolje da ne svraća. Ovaj pab je nekada služio kao trpezarija vojnicima vojvode od Velingtona, koji se posebno istakao za vreme Napoleonovih ratova. Jedan od oficira koji je varao u kartama, ubijen je baš ovde od strane jednog od saboraca. Od tada kruži priča da se njegov nemirni duh kontinuirano pojavljuje. Tako da je Grenadier u vrhu liste londonskih pabova koje opsedaju duhovi.

Iako se nalazi u srcu bogate četvrti Belgravia, i na pešačkoj zoni između Bakingemske palate i Hajd parka, ovaj pab je nešto više od prijatne i mračne engleske ruralne kafane. To je ipak i mesto gde se često sreću fino obučena gospoda. U Grenadier-u se toče retka piva kao što je London Pride, ali i neka inostrana kao što je Leffe. Pab je skriven na kraju jedne slepe ulice, potrudite se da ga pronađete.

Adresa: Wilton Row 18

Ye Olde Chesire Cheese

Ye Olde Chesire Cheese je jedan od najstarijih pabova britanske prestonice. U ovaj pab u centru Londona, ljudi navraćaju na pivo još od 1538. Zgrada u kojoj se nalazi potpuno je uništena za vreme velikog požara 1666, ali je ubrzo nikla u novom svetlu. Čim zakoračite vratićete se nekoliko vekova unazad. Pabom dominira tamnobraon drvenarija, tako da svetla jako malo ima.

Neki detalji su ostali onakvi kakvi su bili nekada, što pojačava zastareli šmek. Zgrada predstavlja mini lavirint sa malim odajama na različitim uglovima. Na meniju je tradicionalna kuhinja i odlična ponuda engleskih piva.

Adresa: Fleet Street 145

Princess Louise

Viktorijanska kafana sa visokim plafonima, ogledalima sa pozlaćenim okvirima i dekorisanim zidovima. Dekoracija je na ivici da bude kič, ali se uklapa u opuštenu atmosferu paba. Nazvan je po četvrtoj kćerki kraljice Viktorije i postoji još od 1872. Princess Louise je nedavno renoviran i vraćen mu je stari istorijski sjaj.

S pravom se može nazvati najlepšim tradicionalno stilizovanim pabom Londona. Ono što ga čini posebnim je da svaki separe ima zaseban izlaz do bara. Idealno za male grupe prijatelja koji bi da na miru uživaju. Čeka vas bogat izbor engleskih piva.

Adresa: High Holborn 208

Lamb and Flag

Lamb en flag je tipičan pab sa prijatnim osobljem u centru četvrti Covent Garden popularne po šopingu i izlascima. I pored toga što izgleda rasklimatano i trošno, ipak je pab pun dobre atmosfere. Nekada je ljude poput Čarlsa Dikensa, mogao da računa u stalne posetioce.

Dobro ga potražite pošto je zavučen u ulici Rose Street. To mu je na neki način prednost, pa ga horde turista nisu izgazile i onaj autentični engleski karakter još uvek je u životu. Lamb and Flag je apsolutno fenomenalno mesto za ljubitelje viskija. Na prvom spratu je deo za ručavanje sa tradicionalnom britanskom hranom.

Adresa: Rose Street 33

The King's Head Theatre

The King's Head Theatre sa visokim plafonima i ogromnim prostorom strašno podseća na koncertnu salu. To nije tek tako, jer je ovo pab koji neguje kulturu, sa sopstvenim pozorišnom scenom gde se redovno izvode pozorišni i muzički komadi. Većina muzičkih nastupa je gratis. Iako je pab omanji, privlači glumce iz velikih londonskih pozorišta. Turisti ga još uvek nisu otkrili u velikoj meri.

Adresa: Upperstreet 115

The Hawley Arms

Hawley Arms je popularni pab u četvri Camden Town, šoping oblasti koju godišnje posete milioni turista. Crvena fasada odmah pada u oči. 2008. pab je zahvatio veliki požar, ali ubrzo je zgrada ponovo zasijala. Poslednjih godina u ovaj pab često dolaze mladi britanski pop izvođači. Najpoznatiji stalni gosti su Amy Winehouse i Pete Doherty. U pabu se redovno održavaju svirke.

Adresa: Castlehaven Road 2

The Anchor

Klasičan engleski pab sa puno prostora koji je vikendom dupke pun. Popularan kod turista i jedan od retkih londonskih pabova sa velikom terasom. Velika atrakcija paba ležu u lokaciji: na Temzi. Sa terase puca neverovatan pogled na široku reku. Predstavlja odličnu usputnu stanicu za one koji bi da šetaju duž Temze. Na prvom spratu nalazi se restoran.

Adres: Park Street 34

The Garrison

Možda i ne tako tipičan engleski pab, ali svakako prijatan. To je pab u koji se svraća nakon večernjih šetnji. Hrana i vino su odlični, a osoblje ljubazno. U sklopu paba Garrison nalazi se i bioskopska sala gde se svake nedelje prikazuje novi film.

Adresa: Bermondsey Street 99-101

London Stone

U centru Londona, pab London Stone predstavlja miks između engleskog dvorca i podzemne tamnice, nazvan po kamenu London Stone koji su Rimljani koristili kao početnu tačku od koje su merili sve razdaljine u Britaniji. Pab je, inače, pun ogledala, slika čudovišta, skeleta i mrtvačkih lobanja. Uz jedan zid lepi se polica sa misterioznim napitcima.

Jednom mesečno, ovde se održava magično okupljanje. Uprkos ovako bizarnom enterijeru, pab ima dobru atmosferu. Ciljna grupa su darkeri, ali navraćaju i mnogi drugi. Ko voli raritete, može da naruči otrovno pivo, otrovni šampanjac i otrovni rum.

Adresa: Cannon Street 105-109



Izvor: B92
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> London Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon