www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ljubljana
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
merymca
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 28 Jun 2005
Poruke: 1249
Mesto: da mi je u 'PUSTINJU'

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 14, 2006 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naša ljubljana je preljepa Smile

 
PEPPO
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 462
Mesto: ...

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 2:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mjesto je super
za izlaske a i obilazak kulturnih objekata

bio sam u siski i cnuce kod prijatelja
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 4:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bila sam par puta u ljubljani na kratko ali bi volela da odem na duzi period
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 4:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prvi put pišem ovdje, ja nisam rođen u LJubljani, ali ovdje živim 9 godina, zavolio sam LJubljanu, i smatram je svojim gradom. Bilo je malo problema na početku, kad sam stigao, još nikog nisam poznavao, pa sa faxa direkt kući. Sad imam ovdje puno prijatelja, posao u glavnom život ide.
LJubljana je predivan grad, to su mnogi rekli, i ja pozivam sve koji su u mogučnosti, da dođu, jer ima šta da se vidi, LJubljana ima bogatu istoriju, dosta zanimljivih stvari, za izlazak se ima gdje, ako volite diskoteke, a ako volite samo kafanu sa dobrom muzikom, savjetujem kafić KURILN'CA, nije bog zna šta, znam glavnog kelnera tamo, ja tamo uvjek uživam.
Meni je LJubljana najljepša ljeti, pogotovu kad ste uz LJubljanicu, kafići, vrtovi, imaš osječaj ko da si na moru, ja i moji jarani to zovemo RIVOM Wink
Eto, ja se razpisao, svakako dođite u LJubljanu, neće vam biti žao

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 2:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam rodjen tamo, bilo je super dok sam ziveo tamo.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma preljep gradić, bila sam dosta puta i uvijek bih se dobro provela! Treba ga posjetiti svakako! I ne samo LJubljanu, cijela Slovenija je prelijepa a Ljubljana je krasi još više!





 
*PEJKO*
*zvani zajebani*
*zvani zajebani*



Godine: 33

Datum registracije: 06 Feb 2007
Poruke: 1251
Mesto: Ljubljana<~>Čečava

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubljana je fin grad u kojom živim
 
nacka87
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 25 Sep 2005
Poruke: 533
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 15, 2007 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jinx je napisao/la sledeće:
Pusa i za tebe nacka, selis se u moj deo grada! Very Happy


Komšija evo mene skoro več godinu dana u tvoj djelu grada gdje se sakrivaš hehe Wink

Ljubljana je super grad, ma da je ponekad pust..nema nigdje nikoga :S naročito vikendima po danu Very Happy

_________________
Ako me ikada zaboravis, ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju one koji su ih zaboravili...
 
zanoktica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jun 2007
Poruke: 2

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 14, 2007 1:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...vidim da stavljate većinom slike iz centra Ljubljane. ...pa eto da se pohvalim,ja baš tu živim - u staroj Ljubljani. 8) ...Ljep je gradić, mada mislim da ima premalo kafića/diskoteka sa našom muzikom-naročito zabavnom. ...sve je to ql global,bachus,tramontana,12-ka..i ostalo...al kad bi postojala bar jedna ljetna baštica sa našom muzikom...bilo bi ludilo. ...ako jednom skupim para...biće i toga Very Happy ...čuće se!! Smile veliki pozdrav za sve narode bivše Juge! Smile
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 29, 2008 8:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, bila sam u Ljubljani, lep je grad..Razz

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 18, 2009 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubljana, grad na putu za Trst

Posle dvadesetak godina, prepoznajem samo neke detalje u Ljubljani, nezaobilaznom gradu na putu do Trsta. Priznajem da je posle toliko godina komplikovano snaći se sa „europskim“ petljama na besprekornim cestama i naći pravi put do centra, ali vredi truda.

Šetnja po centru glavnog grada Slovenije, bez obzira na koju stranu krenete, dovešće vas na Prešernov trg, koji je centalni plato grada. Trgom dominira spomenik Francu Prešernu, čuvenom slovenačkom pesniku, na koji je bilo svojevremeno mnogo primedbi zbog nage figure pesnikove muze. Ipak, onima koji baš i nisu ljubitelji poezije, Prešerna, a ni obnaženih statueta, pažnju će privući crvena fasada crkve sv. Frančiška, ali i balustrade Tromostovlja, jednog od najpoznatijih obeležja ovog grada.

Tromostovlje, odnosno trostruki most je remek-delo Jože Plečnika, slovenačkog arhitekte, projektanta uzane gradske tržnice koja se pruža duž desne obale reke Ljubljanice. Ukoliko imate vremena (i ne žurite za duhovitim i pričljivim turističkim vodičem) prepustite se šetnji pored zelene (i čiste) Ljubljanice, uživajte zajedno sa divljim patkama u pogledu na okolne barokne fasade koje trepere u vodi, ili u ispijanju kave na otvorenom, u mnogobrojim kafićima koji podsećaju na beogradsku ulicu Strahinjića Bana...

Bicikl je u ovom gradu veoma popularno prevozno sredstvo i zahvaljujući dobrim i obeleženim stazama lako dospeva do svih delova grada - poslovne zone Bežigrad, groblja Žale, parka Tivoli... Većina građana Ljubljane svakodnevno biciklom stiže na svoje odredište, pa su buka, smog ili saobraćajna gužva i pronalaženje slobodnog mesta za parkiranje nepoznati problemi.

Ljubljanica kroz grad protiče između utvrđenja i brda Rožnik i posle desetak kilometara uliva se u Savu. Njena osobenost je u „sedam imena“, jer upravo toliko puta ponire i ponovo izvire, svaki put sa novim imenom. Tvrđava, odnosno Ljubljanski grad, najveća je atrakcija za posetioce i poseban gradski simbol. Do nje možete stići pešice uskom krivudavom stazom, turističkim vozićem sa Prešernovog trga ili odnedavno savremenom panoramskom uspinjačom. Ljubljanski grad je nekada bio zamak, zatim rezidencija vladara i, na kraju, zatvor. Nekoliko puta je rekonstruisan, oslikavan i obnavljan, a njegovi najstariji zidovi potiču iz rimskog perioda, mada prvi dostupni pisani izvori svedoče o životu u zamku tek u XII veku. Tvrđava je danas arhitektonski i kulturni spomenik od posebne važnosti i svakom posetiocu pruža neverovatan doživljaj - kad je vazduh bistar a dan sunčan, sem Lubljane (i kako u šali dodaju - i trećine Slovenije) možete u daljini videti i obrise Alpa.

Ljubljana je grad koji je i pored svoje burne istorije uspeo da sačuva ostatke zidanih građevina iz davnih vremena. Jedna od legendi kaže da je grad osnovao grčki princ Jason sa svojim Argonautima. Naravno, uz princa logično je i postojanje strašne nemani u Ljubljanici, koju je Jason savladao i zauvek zatočio u kuli Ljubljanskog grada na brdu. Ta neman je, kao i u svakoj priči, bio zmaj, koji je ostao zaštitni simbol grada. Istorija kaže i da je Ljubljana bila naseljena još mnogo pre nego što su Rimljani u I veku izgradili Emonu, naselje na levoj obali reke, a ostatke unutar arheološkog parka uredio je u XX veku Jože Plečnik, po čijim je projektima grad, između dva svetska rata, ulepšan i drugim građevinama.

Ljubljana je jedan od najmanjih glavnih gradova u Evropskoj uniji, kao što je Slovenija jedna od manjih evropskih država. Često je pominjana i kao „Evropa u malom“, jer je kvalitet života u tom gradu na visokom nivou, počev od organizacije i urednosti svojstvenim nemačkom i austrijskom modelu ponašanja. S druge strane, Ljubljana je grad koji istovremeno ima sve osobenosti svetskih metropola, ali nudi i mirniji tempo svakodnevnog života koji se sreće samo u manjim gradovima. I zato, kada ste na putu kroz Sloveniju, obavezno pored ostalih mesta posetite i Ljubljanu, vredi truda.

Autor/Izvor:Milena Janjić/B92
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Ljubljana Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon