www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Razgovor sa Bogom...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 13, 2009 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="warshava"]kod nas je poznato da se obracamo bogu samo kada nam nesto treba ili nas zadesi neka nevolja

slobodno se mozemo nazvati instant vernicima od muke do muke !

koliko nas stvarno vodi racuna o tome da li smo gresni ili to dodje tek na kraju ?



Pa dali je nekome i pomogao...Mislim kad je tražio nešto od njega
dali mu je to i dao...Ne,nije niti će nekada nekome da nešto i da...
Kada te zadesi neka nevolja ako nemaš mozga neće ti pomoći stotine bogova...

Ja ne znam nikog ko nije nešto zgrešio.
Evo jedan greh sex prije braka...

Kraj je isti i za one koji su grešnici i za one koji misle da nisu...
Drvena kutija i brdo zemlje preko tebe i to je to...
Mene lično ne zanima uopšte šta će da bude poslije toga...
Brinem se da što bolje proživim dok ne dođe taj kraj...
U pojedinim vjerama je dovoljno da posle ubistva
pročitaš nekakve očenaše i prekrstiš se i oprošteno ti je sve...

A šta bi ga pitao ? Pa imao bi za njega jedno 5 miliona pitanja...
Jedno od tih je hoće li ove sezone Liverpool da osvoji ligu šampiona...



_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Crvenkapa Bre
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 30 Okt 2006
Poruke: 40
Mesto: Nedodjija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 25, 2009 1:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se, ljudi se obracaju bogu, generalno, samo onda kada im neshto treba, tj. kada neshto traze, ali ja npr. verujem u Boga (kako god on da se zvao - Bog, Jahve, Alah, itd., postoji i stvoritelj je), i imam ponekad (jednom ili dva puta godishnje) potrebu da odem u crkvu, ne da bih neshto trazila vec samo da bih bila malo u miru... Ne znam da li je to samo do arhitekture (da ih prave tako velikim naspram malog choveka, da bi se osecali mali i zashticeni kada smo unutra, lepo oslikane, svetle, prostrane), mislim da tu ipak ima neshto vishe, ali unutra se ponekada zaista pronalazi trazeni spokoj i prostor za ispravno razmishljanje. Ipak, smatram da svaki chovek treba da nadje Boga i veru u sebi, a ne u ovozemaljskim institucijama i u gomili crkvenih pravila (kao vernik je, i posti, a van posta se napija ko zivotinja, ogovara, sujetan je i laze - to je chist primer ljudskog licemerja i dvolichnosti). Ako ste u miru sami sa sobom, i ne grize vas savest pa mozete mirno da se pogledate u ogledalo i da znate da nikoga ne zelite da povredite, da ne nanosite (barem ne svesno) nikome zlo, onda ste u miru i sa Bogom.

_________________
...I'm a sinner, I'm a saint, I do not feel ashamed, I'm your hell, I'm your dream, I'm nothing in between, you know you wouldn't want it any other way...
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 31, 2009 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo i jedino pitanje Bogu bilo bi: "Boze, jesi li to ti?"
Posle toga bi mi sve bilo jasno i samoj, poklonila mu se sa postovanjem i otisla da zavrsim to sto mi je bila svrha postojanja na ovoj Zemlji.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Razgovor sa Bogom... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon