www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Indexi
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 09, 2006 7:48 pm    Naslov poruke: Indexi Na vrh strane Na dno strane

Cuo sam da ce ovaj prastari bend ponovo svirati, u Sarajevu, doduse ne u originalnoj postavi... Pitam, tko ce zamijeniti preminulog Davorina Popovica. Nesto se prica da ce to biti Tifa ???

Inace volim taj bend mada mi je trebalo dugo vremena da mi udju u uho. Bacila je sve niz rijeku, Sanjam, Pozdravi Sonju, Njene usne, Jutro ce promijeniti sve, Da sam ja netko... samo su neke od fenomenalnih stvari koje su napravili...

Evo mi bas sad sviraju s iPoda...



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam ko ce ga zameniti.Ne bih volela da je to Tifa jer mi se ne svidja njegov glas.
Zaboravio si Ti si mi bila u svemu naj i Predaj se srce! :454:

_________________
"Ja jos kradem dane Bogu,ja jos umem,ja jos mogu da sam sebi stvorim neki mir.Jos sam sretan sto postojim,pisem pesme,zvezde brojim,jos sam onaj isti vetropir..."
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 45

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 10:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja volim Zute dunje.Mnogo jake uspomene mi vrate
Nego, ne mogu da verujem da mogu Tifu kao alternativu za Davorina da stave.
Ja mislim da bi tu najbolje legao Kemal Monteno,onako zbog boje glasa malo i nacina pevanja.Al ko mene pita Mr. Green

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 6:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Indexi, u inat godinama” 11. i 12. septembra u Sarajevu.


Muzički događaj godine u BiH

Indexi u inat godinama naziv je muzičkog događaja godine u BiH, koji će biti upriličen 11. i 12. septembra u glavnom bh. gradu. Prvoga dana u Domu mladih će biti održana promocija romansirane biografije i fotomonografije Indexa, a narednog dana će u olimpijskoj Zetri, u 20 sati, biti održan koncert Indexi i prijatelji U inat godinama, najavljeno je u petak, na konferenciji za novinare, održanoj u studiju Muzičke produkcije JRTVS BiH.
Uz članove benda, u Zetri će nastupiti: Mladen Vojičić Tifa, Aki Rahimovski, Hari Varešanović, halid Bešlić, Željko Bebek, Massimo, Dado Topić, Zoran Predin, Nermin Puškar, Severina, Gabor Lenđel, Zlatan Fazlić- Fazla, Natali Dizdar, Bubi, Maja Milinković i grupa Mi2.
Muzička produkcija će, povodom izdavanja fotomonografije, romansirane monogreafije U inat godinama, autora Josipa Dujmovića, i koncerta, biti objavljene i dvije retrospektive Indexa u CD formatu. Muzička produkcija objaviće prvi album iz serije Antologija Indexa, na kojem će biti predstavljene neke od prvih pjesama grupe, među kojima će biti i mnoge nikada neobjavljene numere.
“Indexi možda nisu najveća niti najkomercijalnija grupa u regionu, ali su najvolejnija grupa s ovih prostora, riječi su recezentaknjige, Pece Popovića koje najbolje opisuju bend kojem je ona posvećena. Na svijetu ne postoji grupa koja je izdala samo dva albuma, a postojala je 40 godina. Indexi su muzički fenomen za cijeli svijet” , kazao je Dujmović.
Pisanje knjige je, kaže, počeo najprije na osnovu faktografije grupe uz čije su pjesme odrastale mnoge generacije, da bi potom ona poprimila mnogo šire razmjere, te je njome na kraju obuhvatio najzanimljivije detalje vezane za postojanje grupe i za živote njenih članova.
Generalni pokrovitelj projekata je Muzička produkcija JRTVS BiH. redatelj koncerta Indexi i prijatelji U inat godinama biće Dino Mustafić, za scenogarfiju je zadužen Dragutin Broz, a probe učesnika će, prema riječima direktora MP BiH Ninoslava Verbera, započeti već u ponedjeljak.
Muzička produkcija objavit će i DVD izdanje koncerta, koji će se u prodaji naći istoga dana kada u programu BHT bude premijerno prikazan snimak tog najvećeg muzičkog događaja u ovoj godini u BiH.
Aj. K.

Oslobođenje 02.09.2006.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
vese
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Apr 2006
Poruke: 160

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 11:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bili su super,moran priznat
 
bredi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Sep 2006
Poruke: 90

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prvi i neponovljivi rock bend
 
Rascha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 23 Maj 2007
Poruke: 13
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 10:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da ne treba da obnavljaju grupu samo ce ukaljati njeno ime
jer ja mislim da ne moze ni jedan pevac da zameni Davorina Popovica
 
komina
Upozorenja: 4 od 3
Upozorenja: 4 od 3



Godine: 115

Datum registracije: 04 Maj 2007
Poruke: 2560
Mesto: Tamo gdje je nebo, tamo gdje su zvijezede, tamo gdje je Sunce bez oblaka..............

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 10:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je bila grupa koja se vise nikad ne moze stvoriti,, a u potpunosi se slazem sa Rascha-om, da bi joj samo ukaljali ime. A danas vise nema pjessama kao so su oni pjevali tako da bi se samo prosuli ako bi neko pokusao obnoviti grupu.

_________________
registrujte se...vas ništa ne košta, a meni će dobro doći...hvala
 
kljuc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 62

Datum registracije: 07 Okt 2004
Poruke: 47

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potpuno se slazem sa vecinom. To je legenderna grupa i takva terba da ostane. Ne kazem da nije dobra ideja da se neki preostali clanovi grupe ponovo okupe, ali trebaju da krenu pod novim imenom kao na primjer "novi indexi ili slicno"

Cheers
 
blesav_bre
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 87

Datum registracije: 20 Okt 2006
Poruke: 29
Mesto: Memphis

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 11:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U potpuno se slazem sa Raschom

_________________
smiky
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 06, 2010 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Majko mila, pa zar ni o njima niko jos nije od 2007.godine ni rijec rekao?! Dajte ljudi, ne mogu vjerovati! EKV, Tose... i sad i oni?!
Ej pa to su Indexi, zna li ih jos iko ovdje sem generacije 1967!? Sokirana i razocarana do te mjere da ne mogu sakriti.

Bili i ostali jedni jedini, ljudi koji su nam dirali dusu u bezbroj pjesama, od "plime", preko "sanjam," i "da sam ja neko" sve do "zutih dunja" i jos toliko toga sto se i nemoze nabrojati u njihovim dugogodisnjem radu i uspjehu. Nadam se da nisu zaboravljeni, nadam se da jos postoje ljudi koji ih slusaju. Ja nisam i necu, sa njima sam odrastala a ono poneseno iz djetinjstva je uvijek cisto, sveto i neuprljano. Za mene su Indexi jedni od tih
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Indexi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon