www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kleopatra
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 22, 2006 5:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nebofirm je napisao/la sledeće:
Te price da ona i nije bila nesto uspesna nemaju dobru potvrdu...
Smatram da je i te kako bitna... zbog Biblioteke u Aleksandriji i mnogih putopisa koje su njene vojskovodje pisali, pa cak i zbog julijanskog kalendara je i te kako bitna, ona ga je prenela u evropu... A i Egiptu je produzila vek trajanja... Ostalo su zablude i lazi tadasnjih istoricara koji su zeleli da umanje njen uticaj... razgovarao sam sa nekim profesorima istorije koji su mi to i nagovestili, tj uputili me na pravu stranu istine... Exclamation

Hajde molim te otkri nam pravu istinu Wink



_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Kiki07
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 78

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 14, 2006 10:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Reponja je napisao/la sledeće:
Moze biti, ali je svakako bila druga liga u odnosu na kraljicu Hatsepsut, zenu Tutmozisa II.


Upravo tako:)

Prvo sto ce vam ispricati kada odete u Luxoru je to da ste u velikoj zabludi ako mistlite da je Kleopatra bila vladar! Ona nikada nije bila zena faraon! Jedina zena faraon bila je kraljica Hatshepsut! U Luxoru su grobnice vladara smestene u jednom istom delu kao nekom brdu, dok je grobnica Hatshepsut nasupuprot samog Nila. I opste ne izgleda naliku grobnica ostalih vladara koje su manje vise iste! Njena grobnica je kao neki muzej, ogromno zdanje koje se nalazi na povrsini a ne ispod zemlje sto je slucaj sa ostalima! Ima neka prica da je za to bio angazovan neki francuski arhitekta... Smatraju je jako zasluznom za mnoge stvari u periodu njene vladavine, prvenstveno za trgovinu.

Sto se tice Kleopatre, necete da verujete, ali oni istovremeno pricaju jos jednu pricu da je veliko pitanje da li je ona zaista i koliko bila lepa!

Smile

_________________
Break
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 20, 2006 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sad u jednoj skolskoj prestavi glumim Kleopatru,pa mi je ona samim tim postala jedan od omiljenih zenskih likova u istoriji!!!Znam da je bila makedonskog porekla,da je imala dete sa Cezarom a da je kasnije bila i sa Markom Antonijem!!!!!!!!!Sto se tice njene lepote naravnocuveno je to da je ona bila prelepa!!!

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 08, 2010 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kleopatra
Sedam egipatskih kraljica je nosilo ime Kleopatra,a najslavnija je upravo ova sedma o kojoj je ovdje rijec i poslednja u lozi Ptolomejevica. Svi poznati podaci o njoj pocinju i dolaze iz izvora njenog neprijetelja Rima, tako da se smatra da nije imala pravedan istorijski tretman.Bila je pametna, obrazovana i veoma ambiciozna mlada zena i vladarka koja je mudro vladala svojom zemljom i pokusavala da ponovo dobije provinicije koje je Egipat imao u Palestini i Siriji. Prva u svojoj lozi koja je naucila jezik Egipcana, iako je njen maternji jezik bio grcki.
Kleopatrina porodica potekla je iz Makedonije, a njen osnivac Ptolomej I bio je jedan od generala Aleksandra Velikog. Kada su po Aleksandrovoj smrti podijelili zemlju, Ptolomej je prigrabio Egipat ali je do Kleopatrinog doba, njen otac Ptolomej XII bio tek rimska lutka.Godine 51.pre n.e. pocinje vladati Kleopatra sa bratom Ptolomejem XIII,ali poslije sukoba sa regentskim savjetom, napusta Aleksandriju

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 08, 2010 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cezar i Kleopatra

Kada je Cezar u Aleksandriju stigao u potjeri za svojim protivnikom Pompejom, Kleopatra se vratila, na svima vec poznat nacin:stigla je pred Cezara prokrijumcarena u cilimu (prica potice od istoricara Plutarha).
Vjesto je ubjedila Cezara da postane arbiter, a potom i njen sticenik u sukobu sa njenim bratom. Kada jojoje brat poginuo u ratu i pobuni koja je uslijedila, Kleopatra se udala za svog drugog brata Ptolomeja XIV. Cezar je, medjutim, bio otac njenog sina Cezariona, rodjenog 47 god.p.n.e. Iskoristivsi smrt i svog drugog brata i muza, proglasava Cezariona Ptolomejem XV koji ce vladati zajedno sa njom. Pridruzuje se konacno i Cezaru u Rimu, gdje i ostaje sve do njegova ubistva 44.god.p.n.e. Pre smrti, Cezar je uspio jos jednom da zaprepasti Rim kada je u Venerinom hramu postavio zlatni kip boginje Venere sa Kleopatrinim likom.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 08, 2010 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kleopatrin pad

42.p.n.e.pruza joj se jos jedna prilika da pomocu rimske moci dobije izgubljene egipatske provincije, u liku Marka Antonija, koji je sa Oktavijanom, Cezarovim rodjakom vladao Rimom.Postala mu je ljubavnica, rodivsi mu u toj vezi troje djece. Antonio, u to vrijeme ozenjen Oktavijanovom sestrom Oktavijom, pokrece i dobija razvod da bi se ozenio Kleopatrom, sto navodi Oktavijana da objavi Kleopatri rat. Poslije poraza u cuvenoj bici kod Akcija, 31.god.p.n.e. Kleopatra i Marko Antonije bjeze u Egipat gdje su oboje izvrsili samoubistvo. Kleopatra je umrla od ujeda zmije, vjerovatno egipatske kobre. O njenoj djeci istorija nema nikakvih podataka.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Kleopatra Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon