www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Venus projekat
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 25, 2010 5:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ocigledno me ne razumesh.. no, nije ni vazno.


_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 25, 2010 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
@gkukolj, nije to utopija, vec ste vi malko skepticni. Ovaj sistem koji trenutno postoji, nije odrziv. Sigurno ce doci trenutak kada ce puci, a tada bi trebalo iskoristiti priliku i uvesti ovako nesto. I gresis, ovaj sistem nije stvoren demokratskim putem, vec ga je napravila sacica ljudi kojima on odgovara, dok svima ostalima skodi, ali je napravljen tako da ti ostali toga nisu ni svesni.
Ovaj projekat je vrlo ostvariv, svakoga dana desetine hiljada novih clanova mu pristupa, svest ljudi se polako menja i to je sad vec primetno.


Prvo, nisi se potrudio razmisliti o mojim riječima, a u euforiji i oduševljenju ideje, rijetko ko koga i posluša. Lično se divim zaista tvom enzuzijazmu, ali nisi u pravu kada mi možeš reći da griješim. Kako rekoh na početku -po meni je to utopija- a to da sam skeptična je sasvim logično i razumljivo nakon svega što sam kroz život vidjela i dokazala. Da bi mogao da me razuvjeriš i da zaista utvrdiš i dokažeš kako nisam u oravu, moraš imati mnogo jake argumente koje ja neću uspjeti pobiti. Svaka čast, drago mi je kada mladi ljudi žele učiniti svijet boljim, ali si u tom malo i kontradiktoran, kažeš u jednom trenutku da sistem nije stvoren demokratskim putem , već ga je stvorila šačica ljudi, pa daj mi reci koji to sistem nije stvorila upravo šaćica ljudi, ma kakvi da su bili njihobi ciljeci. Halo, to su ljudi tek, pa i projekat Venus je zamišljena kao "neprofitna" organizacija od strane Jacque Fresco i Roxanne Meadows u Venusum Florida. Daj mi samo jedan primjer iz istorije od postajanja svijeta do danas gdje se radilo prema principu da svi resursi Zemlje budu zajednički i dostupni svim ljudima a ne vlasništvo nekolicine. Možda sam ga ja zaboravila, pa me podsjeti. Halo, mi ovdje ipak govorimo o ljudima koje nikada ni jedan sistem, ma kakav da je neće promjeniti, shvati to. Promijeni siste, promijenit ćeš jako mali broj ljudi, ostali će ostati onakvi kakvi su bili i u starom sistemu, fanatici, ludaci, ubice, silovatelji... jel misliš da mijenjanjem sistema možeš takve ljude promjeniti? Nađi jake argumente, ali svaka ti čast na toj krasnoj ideji i na optimizmu. Meni ne zamjeri i ne prebacuj na skepticizmu i mišljenju kojim nisam željela nikoga uvrijediti i na koje kao čovjek u demokratiji imam pravo.. A vrijeme će i budućnost pokazati tek propast zamišljenog projekta, jer civilizacija ovakva kakva je može samo nestati i postati poput one iz "Pobješnjelog Maksa"

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 01, 2010 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo, ti si rekla:
Citat:
nikada se takve stavari neće desiti

sto predstavlja cist skepticizam. Tvoj post sam nekoliko puta procitao pre nego sto sam odgovorio, tako da mislim da sam prilicno razumeo sta si napisala. Ocigledno su kod tebe neke stvari urezane u svest toliko duboko da do njih cak ni ti ne mozes da dopres. Zaista ne zelim da te razuveravam ili dokazujem da nisi u pravu, valjda si dovoljno zrela da sama gradis sopstveno misljenje. Uostalom, ni ti ne iznese nijedan argument kojim dokazujes da se to "nikada nece desiti". Mnogi rekose da se Rimsko carstvo nikada nece raspasti, da ce Turci vecito vladati ovim prostorima, pa sve to prodje. Tako ce i ovo.
Citat:
Svaka čast, drago mi je kada mladi ljudi žele učiniti svijet boljim

A meni uopste nije drago kad vidim ljude koji nemaju volje ni zelje da svet ucine boljim mestom za zivot. Nije mi jasno, kakvo zadovoljstvo vidite u tome da svaku dobru ideju ukopavate u startu?!

Citat:
kažeš u jednom trenutku da sistem nije stvoren demokratskim putem , već ga je stvorila šačica ljudi, pa daj mi reci koji to sistem nije stvorila upravo šaćica ljudi, ma kakvi da su bili njihobi ciljeci.

U pravu si, nijedan, pa ni Venus projekat nije nastao demokratskim putem. To sto citiras je bio odgovor na tvoju konstataciju da su sistem stvorili ljudi. I nisam kontradiktoran, ja ne smatram da je dobro sve sto je demokratsko, niti da je lose sve to je anarhisticko.

Citat:
Daj mi samo jedan primjer iz istorije od postajanja svijeta do danas gdje se radilo prema principu da svi resursi Zemlje budu zajednički i dostupni svim ljudima a ne vlasništvo nekolicine.


Aha, znaci ako se tako nesto nikad nije desilo, onda je nemoguce. Rolling Eyes
Citat:
Halo, mi ovdje ipak govorimo o ljudima koje nikada ni jedan sistem, ma kakav da je neće promjeniti, shvati to.

Ja sam jos uvek relativno mlad, a opet sam video bezbroj puta kako sistem menja ljude bukvalno preko noci. Juce komunisti, danas kapitalisti; juce Partizani, danas Cetnici... Vidis, covek je vrlo pogodan za manipulisanje, samo treba znati pravi nacin za to. Wink

Citat:
Promijeni siste, promijenit ćeš jako mali broj ljudi, ostali će ostati onakvi kakvi su bili i u starom sistemu, fanatici, ludaci, ubice, silovatelji... jel misliš da mijenjanjem sistema možeš takve ljude promjeniti?

Cekaj, ti hoces da kazes da vecina ljudi spada u fanatike, ludake, ubice i silovatelje?!?
Ponovicu, svaki, ali bukvalno svaki covek moze da se promeni i na bolje i na gore. Cilj svega ovoga je da se ljudi menjaju na bolje. Evo ti primer, ti znas mnogo bolje od mene koliko je malo nasilja bilo sedamdesetih godina na ovim prostorima, a kad pogledas samo 15-20 godina kasnije, videces kako je taj isti narod totalno podivljao, a danas, opet posle 15-20 godina, nasilje se opet smanjilo.

Citat:
Nađi jake argumente, ali svaka ti čast na toj krasnoj ideji i na optimizmu. Meni ne zamjeri i ne prebacuj na skepticizmu i mišljenju kojim nisam željela nikoga uvrijediti i na koje kao čovjek u demokratiji imam pravo..

Nije ovde stvar u argumentima, vec u zelji da se jedna dobra ideja sprovede u delo. Nemam sta da ti zamerim, ne mogu te ja naterati da verujes u nesto sto u startu odbacujes kao nemoguce.

Citat:
A vrijeme će i budućnost pokazati tek propast zamišljenog projekta, jer civilizacija ovakva kakva je može samo nestati i postati poput one iz "Pobješnjelog Maksa"


Auuuu... a otkud ti to znas? Very Happy

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 03, 2010 11:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve si ti meni to lijepo rekao i objasnio, ali me i dalje nisi razumio, što nije čudno, jer sam ti strana i nepoznata. A to poslednje, kako znam šta će se desiti sa civilizacijom jednostavno sam "vidovita"(šala mala). A sad najozbiljnije: izuzetno cijenim ljude koji brane svoje mišljenje i zaista ti svaka čast, uopšte nisam nisam očekivala ovakve tvoje odgovore sa iskrenim žarom, pojašnjenjima i čak i argumentimam, a nisi me ni uvrijedio ni povrijedio nijednim mojim navedenim citatom, niti bilo čim što si rekao na isti. Kada i ako zaživi Venus projekat, rado ću mijenjati svijet na bolje, jer je zlog previše, a postoji samo zato što dobri ljudi ne čine ništa. Prema tome, stekao si pomalo pogrešan zaključak: nisam toliko bezvoljna i bez želje, niti volim ubijati dobre ideje.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Venus projekat Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon