www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Svrha zivota iz ugla ateiste!
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 9:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Pravi ateista je ili zločinac ili kukavica.

Ako me nešto u životu nervira to je kada ljudi koji imaju dovoljno godina(u ovom slučaju kao 37.)lupaju glupoosti kao klinci od 13 godina.Kako si ti zaključio da su ateisti kukavice,ili još gore zločinci...?Pa da ti kažem nešto,nisam zločinac nikakav,a tek kukavica.
Radim takav posao,od kojeg bi se recimo ti ukenjao na samo jednoj intervenciji.
Čak šta više bio sam u dva rata.Jednom u svojoj rodnoj zemlji.Drugi put u .........nebitno.
U prvom sam bio što sam morao,u ovom drugom...pa ne znam ni ja što.Ali mislim zato što je toj zemlji bilo potrebno kukavica sa iskustvom.I niko me nije pitao dali vjerujem u boga.
Ako imam strah to je strah za moju djecu.
Čak sam pri jednoj intervenciji i lakše ranjen vatrenim oružjem.
Dobrovoljni davalac krvi 25x...
Glupo je kada čovjek priča o sebi,na tebi je dali ćeš da vjeruješ ili nećeš.
Dali ti ovo djeluje kao neko ko je zločinac,ili još gore kukavica.
U boga ne vjerujem zato što imam svoje razloge.
Jer sam vidio stvari koje ti ne možeš ni da zamisliš,ili možeš samo da vidiš u hororima.
A jedan od razloga što ne vjerujem u boga je što takvi kao ti vjeruju u njega.Koji osuđuju ljude po tome dali vjeruju, ili ne vjeruju u boga,a ne po njihovim djelima,ili njihovom načinu života.Da te pitam tvoji su roditelji sigurno veliki vjernici kada su te tako vaspitavali.Vidiš moj otac je vjernik,majka takođe.Pa nikada nisam čuo da na taj način pričaju o nekome ko ne vjeruje u boga.U stvari nikada nikog nisam čuo da je to rekao.
a što sam upoznao zločinaca ili vidjeo i to nikada nećeš da vidiš.većinom su svi vjerovali u boga.Kako sam sve stariji sve više uviđam da sa vjernicima očito nešto nije u redu.
Ne mislim na sve vjernike,jer znam da to nije tačno.Većinom su to vjernici koji nemaju pojma o svojoj vjeri,i koji bi sutra bili u stanju u budu da vjeruju,ako bi to bilo in...
Ovo je najveća glupost koju sam čuo za ove 34godine...



_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
brrr1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 04 Feb 2010
Poruke: 3

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 05, 2010 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjernik vjeruje da ima Boga, a ateista da ga nema. dakle i ateista vjeruje u nesta. ako ima Boga, tada smo svi djeca Bozija. posto je Bog jedan, tada se pitam ko je u pravu: hriscani, islamisti, budisti...? a svi spremni zivot dati za svoja ubjedjenja. ajde sto svoj zivot, ali sto druge ubjedjuju? a tek kukuavice koje ubjedjuju druge, a kad prigori i kad zakuvaju sklone se na sigurno.
a ako Boga nema? svi mi radimo sto nas cini srecnima, bilo da vjerujemo ili ne vjerujemo. ako smo srecni kad cinimo dobro tada se trudimo biti dobri. ako imamo neki licni razlog da uzivamo u losim stvarima, opet cemo raditi po svom. onakav si kakva ti je priroda, vaspitanje i kakav ti je uticaj sredine u kojoj zivis na tebe.
o Bogu su pisali ljudi. a ljudi mogu i pogrijesiti. sve je stvar vjerovanja. nista se ne moze dokazati.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Svrha zivota iz ugla ateiste! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon