www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga????
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Voleo bih da neko dokaze da bog postoji.

 
Zoka74
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Dec 2006
Poruke: 129
Mesto: Offenbach

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 8:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Davno sam shvatila da je to pritanje bez pravog odgovora...
 
Milos NS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 19 Jul 2005
Poruke: 242
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 4:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrlo slicno pitanje kokoski i jajetu... Nema odgovora IMO
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 6:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni jedno pitanje nije bez odgovora. Samo je pitanje da li znamo odgovor ili ne znamo.
Najlakse je da na neko pitanje na koje ne znamo odgovor sami izmislimo tacan odgovor (kako nam najvise odgovara) i slepo verujemo u njega.
Covek kad postane svestan svog postojanja pocinje da bira put kojim ce da se krece. Jeste li se kad zapitali da li ste vi izabrali ono u sta verujete ili vam je neko (roditelji, drustvo, okolina u kojoj zivite...) nametnuo neka verovanja. Vera je uglavnom nasledna i retko se menja, a i kad se promeni, promeni se iz glupih razloga.
 
stimi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 02 Dec 2002
Poruke: 148
Mesto: off

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 5:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bog je Stvoritelj celoga sveta,sledi da je On i nas Stvoritelj.Posle ovog aznanja dolazi vera.
 
Venceremos
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 3351
Mesto: Santa Clara

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 14, 2007 12:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh... iz ovog pitanja zna se odgovor Smile
 
Mala_crvena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 347

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 01, 2007 10:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Glupo pitanje...jer se na njega ne moze odgovoriti...Mislim tko bi stvorio Boga...nitko...on je bio prvi i jedini..jedino je nastalo dobro i zlo...

_________________
Prodi samnom kroz CRVENO
bit ce moje sto je njeno
vezi oci i ne koci
prodi samnom kroz CRVENO...
 
djoleat
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Feb 2009
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 11, 2009 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postoji nesto sto se zove aksiom.
zato bog i jeste bog jer ga niko nije stvorio.

_________________
ko zna za sta je to dobro
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E to bi i ja volio da saznam.Dali postoji,i ako postoji ko ga je stvorio.
Mada znam onako, ko ga je stvorio.Ali zašto to ne znam.
Jer lijepo je neko rekao,na nekoj temi,ako svaka vjera ima svog boga,a uz to
negira postojanje drugog,što jasno govori da on ne postoji.
Ako to gledaš sa strane.Jer svaka religija tvrdi da je bog stvorio sve ovo što imamo.
ali kako je onda stvorio toliko različitih vjerovanja i religija.Zar mu nije jednostavnije
bilo da svi imaju istu vjeru u samo jednog boga.
Dakle niko nikada na to pitanje neće moći da odgovori.A da se poklapa sa svim vjerama.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
šćepan mali
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 28 Maj 2009
Poruke: 312
Mesto: na obroncima Romanije

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 21, 2009 11:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odvede otac sina u pekaru da mu kupi kiflu i pita ga sin: "tata ko je ispekao ovu kiflu", otac mu odgovori da je pekar ispekao kiflu,a sin će dalje "tata,a ko je ispekao pekara.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 21, 2009 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje nije glupo i ostavlja mnogo prostora za razmisljanje pa i filozofiranje, ako vec tako hocete. Jedan je moj prijatelj rekao "nemam ja problem sa bogom, vec sa njegovom administracijom! " mnogo toga ne vidimo i ne cujemo pa smo skloni povjerovati, naravno, kada su u pitanju ovozemaljske stvari a cim se povede tema o stvarima izvanzemaljske prirode pocnu preispitivanja, dokazi i raznorazna ubjedjivanja kao i osporavanja. Jako teska tema. Na nju nemam odgovor i cisto sumnjam da cu ga imati do kraja. Do tada cu ipak vjerovati
 
brrr1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 04 Feb 2010
Poruke: 3

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 05, 2010 10:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bilo da verujes u Boga ili ne, nista nema pocetak ali ni kraj.
samo mijenja oblik.
sama predstava o Bogu se mijenjala vremenom, kako bi se koji novi prorok pojavio.
ako ne vjerujes, tada bi pitanje bilo: sta je bilo prije velikog praska.
ja ne vjerujem ni u jedno. kao sto rekoh, nista nema pocetak ni kraj. sve je hrpa atoma koji mijenjaju medjusobne veze. i prava, ravan i prostor nemaju pocetak ni kraj, nego su beskonacne. covjekov um se zbuni pred beskonacnoscu pa smislja pitanja i odgovore.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga???? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon