www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Beskonacnost
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

beskonacnost>pomislim na svetlost bez kraja-ili tamu bez dna Wink


_________________
sudbina ili hir

 
Momir13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 15 Okt 2008
Poruke: 5
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 02, 2009 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm.. Jedno od pitanja koje te natera da se zamisliš...
Da li je na primer kosmos/univerzum beskonačan...
Nauka je dokazala da nije... Ali da se širi...
Ali gde prestaje ???
Da imamo mogućnost i nauku 100-og veka i da možemo da putujemo kroz svemir, šta bi bilo kad bismo naišli na taj deo gde se i dalje širi... Da li je tamo tama bez zvezda, da li ima vakuuma tamo gde prestaje granica univerzuma... To je jedno od pitanja koje možda nikada nećemo otkriti jer mi ne poznajemo ni zemlju, mislim na svaki deo... Postoje prašume u koje niko nije kročio... Da ne spominjem okeane duboke gde je pritisak veliki da ni kamera ne može da podnese to... Tako da bi bolje bilo da istražimo Zemlju dobro jer ako bismo imali tehnologiju da istražimo dubinu od nekoliko hiljada metara sigurno bismo imali i tehnologiju za svemir... Ne znam odgovor na ovo pitanje... Very Happy
 
nemanja446
unique and unrepeatable
unique and unrepeatable



Godine: 32

Datum registracije: 19 Apr 2009
Poruke: 2143
Mesto: Trebinje, Republika Srpska

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 07, 2009 2:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zamišljam je kao nešto bez definisanog oblika i što ni na jednoj strani nije ograničeno.

_________________
There isn't anything which is totally wrong. Even a stopped clock shows wright time twice a day.
 
ZMarko47
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Feb 2010
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 15, 2010 2:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moje razmisljanje se donekle poklapa sa razmisljanjem kreatora teme, ako je svemir beskonacan, to bi znacilo da ima i beskonacan broj objekata, tj. planeta i ostalih stvari u njemu, sto mislim da nije tacno, ili jeste ali ja to ne mogu da shvatim. Logicnije mi je da zamislim krug, jer krug sam po sebi nema pocetak ni kraj, ali je ogranicen. Po mom razmisljanju, svemir bi bio kao unutrasnjost jedne Mega-giga dzinovske lopte, u kojoj se sve krece kruznom putanjom. Ali onda se postavlja novo pitanje, sta se nalazi iza, ako postoji granica, sta je iza nje?
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 16, 2010 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam zašto, ali me je riječ beskonačnost uvijek asocirala na smrt, na vječnost duše. Nikada nisam imala predstavu beskonačnosti kao kruga, on je sam po sebi zatvoren bez obzira što mu ne možeš naći kraj i početak, ali cijelo vrijeme ti hodaš istom putanjom i kao takav, ograničen je, makar po meni samo. Moje mišljenje o beskonačnosti i predstava o istoj je možda precrna i sumorna, ali mi na neki način ne ulijeva strah, već osjećaj slobode. Beskonačnost - početak, smirenje, duša... to su moje asocijscije.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Beskonacnost Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon