www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zivot! problem ili dar
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 04, 2008 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pomalo smeteno postavljena tema, ali shvatam poentu Wink

Sve se svodi na to da li vidite da je čaša do pola puna ili do pola prazna Wink

Blažen je svako ko svoj život poima kao dar, oni drugi verovatno i ne žive Neutral



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
djoleat
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Feb 2009
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 11, 2009 4:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sloboda!!!
ima li veceg pojma od te slobode koju bog ima i koju nam je ljubivsi nas podario da se okusivsi deo pakla i deo raja jos na zemlji opredelimo za radost!
 
Dean33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 23 Mar 2009
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 28, 2010 3:20 pm    Naslov poruke: ... Na vrh strane Na dno strane

Zivot je veliki DAR, ogroman DAR.....

_________________
Dean33
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 12:31 pm    Naslov poruke: Re: Zivot! problem ili dar Na vrh strane Na dno strane

slatka_sanerka je napisao/la sledeće:
zivimo, micemo se, jesmo! nezadovoljni smo, ponekad sretni, ponekad pozelimo da nas nema, a nekad bi cak i produzili zivot. najdublji i najglasniji krik koji odzvanja odkad postoji covjek je; krik za smislom. pitanje smisla!
gdje ga naci? da li ga traziti uopce? kad na kraju sve propada -odlazi? jesmo li osudeni na zivot i jesu li sretniji oni koji se nisu nikad rodili (niti zaceli) ili mi! ili smo dobili zivot na dar!


Čovek jedino nikad propasti neće osim ako sam neuništi dušu svoju. Smisao života je večnost koju treba provesti sa Bogom.
Život je Božiji dar! Ništa se bez njegove volje i dopuštenja u čitavom univerzumu ne dogadja. Ne postoji slučajnost. Sve je Njegovo delovanje, jer On je sveprisutan!
Tako smo i mi kao Njegova deca savršeno stvoreni. Dat nam je širok misaoni potencijal shvatanja svega oko nas. Život nam ne bih trebao biti teret ako shvatimo suštinu života.
Čovek ima vremena dok živi i da shvati suštinu života i da je prihvati ili ne prihvati.



Citat:
jesu li sretniji oni koji se nisu nikad rodili (niti zaceli)


Ova rečenica ti uopšte nije na mestu jer oni koji se nisu ni rodili oni nigde i ne postoje!
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dar, ljudi i to kakav dar!!! Samo što mi ljudi imamo problem da od tod dara napravimo problem, a nema potrebe, sami smo za neke stvari sebi krivi i najlakše je okriviti život. Dar je i koristite ga, uzmite ga i uživajte u malim sitnim radostima, a ne pakostima, pa ćete vidjeti kakav je dar nam poklonjem od strane majke, oca, Boga...bilo koga, sve zavisi u šta vjerujete. Život je problem samo ako ga vi sebi takvim stvorite. Ako mislite da je problem, uzmite štrik i riješite se tog dara. Ili živite. Imate izbor, uvijek. To vam je kao čovjeku i dato da imate izbor. Bojite se smrti, bojite se života, pa gdje ste? Živite i ne pravite probleme tamo di ih ne treba biti.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
milan8989
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 14

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2011 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

poluproblem
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 29, 2011 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
gdje ga naci? da li ga traziti uopce? kad na kraju sve propada -odlazi? jesmo li osudeni na zivot i jesu li sretniji oni koji se nisu nikad rodili (niti zaceli) ili mi! ili smo dobili zivot na dar!


I dok god sebi "filozofski" postavljamo ovo jedno te isto pitanje, mučimo se, vrtimo, razmišljamo, ostavljamo po strani neke male, sitne stvari, tek krajičak oka bacimo na njih i jedva ih primjetimo, taj isti život prolazi pored nas...on nas zove, mi ne čujemo i tako ukrug. I opet iznova. Opustimo se malo, živimo, ne razmišljajmo šta bi bilo kad bi bilo, ponekad je dobro i prepustiti neke stvari igri, slučaju tek; čemu traženje smisla života, kad svi dobro znamo da nam uvijek nešto fali, da se upijek pitamo da li je moglo biti bolje, ili smo trebali ovako ili onako.... A na kraju, dođe g-đa Smrt i sve nas lijepo pokupi, i stičem utisak da ni tada nismo svjesni šta smo postigli, šta smo još mogli, ostaje samo želja: "Eh...da je još samo dan...". Da, još samo jedan dan tog istog Života u kome smo se patili i pitali, razmišljali i nervirali, a onda je ostalo samo to: "Još jedan dan da mi je ... " Možda tad i sine u trenu šta je to što bi željeli taj jedan jedini dan, ali je suviše kasno...

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 30, 2011 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da je život dar, i to kakav Wink Samo što je nekome život majka a nekome maćeha, neko se rodi u izobilju svega i ne mora se mučiti za svoje parče hleba, jednostavno rečeno uživa u životu, dok drugi pak se muče i rade ceo život ne bi li stekli za sebe i svoju porodicu, ali što sad da se radi Wink ja sam rođena u srećnoj porodici, uvek imala sve što poželim, ma prosto život da svako samo poželeti može, i znam to ceniti. Hvala mojim roditeljima što su me obezbedili za ceo život, i hvala Bogu da sam se udala za divnog muža koji ima još više nego što sam ja imala. Ali svakako moramo biti zadovoljni životom onakav kakav jeste. Nije nemaština razlog da neko sebi oduzme život, daleko od toga... Smatram da život treba ceniti ma kakav da je, samo ponavljam neko je rođen da se u životu muči, a neko da u njemu uživa, mada je to sada potpuno neka druga priča...
 
milacik88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 19 Avg 2013
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 19, 2013 9:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikako problem.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Zivot! problem ili dar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon