www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šta je to što ljude chini ljudima ???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da ono baš posebno za ljudsku rasu, ono što se ne pojavljuje nigde drugde jesta da jedino mi potpuno svesni posledica radimo potpnuo iracionalne stvari u svakom smislu. Ostalo se svugde može sresti u prirodi ali ovo tvrdim da je specifično.


_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Hellbringer
Banovan!

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 113

Datum registracije: 30 Maj 2007
Poruke: 285
Mesto: za sankom

japan.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 27, 2008 1:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudskost.

_________________
SVA VLAST RAKIJI !!!!!
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 27, 2008 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Osecanja Cool ta drustvena inteligencija.. svesni smo svojih postupaka (uglavnom), svesni smo svojih osecanja (naravno do odredjenog stepena) Smile
krajnje smo covekoliki Mr. Green
 
_NataLia_
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2008
Poruke: 646
Mesto: Beč/Zg/Ri

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 04, 2009 8:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih rekla da nas čovjekom čini suosjećanje s nekim, davanje ljubavi,, spremnost na pomoc, poniznost prema toj osobi.. znaci da i mi budemo "smrtnici" ..

_________________

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ̵̡Ӝ Nikad ne traži nešto savršeno da to zavoliš,
bit ćeš u opasnosti da umreš bez ljubavi.
Zavoli nešto što nije savršeno
i učini ga savršenim svojom ljubavlju! Ӝ
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 18, 2009 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covek je postao covek tad kad je poceo da bude svestan samog sebe, svog pocetka i svog kraja.
Ja sam covek zato sto umem da volim i imam mogucnost da budem voljena, zato sto umem da gresim i da oprastam greske, zato sto se bojim samoce, zato sto zudim za paznjom, zato sto nesto osecam i moram nesto osecati, zato sto trebam ljubav, zato sto postojim i svesna sam toga ...

Čovek sem: ništa ljudsko mi nije strano.

Publij Terencij Afer

_________________
I dižem glavu gore, kao ratnik što ide u boj. Dok vetar šiba u lice, ja odlazim stari moj ...
 
taelojd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 12 Feb 2009
Poruke: 28
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 4:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

razum!,dok su svi ostali oblika zivota samo instiktivni

_________________
KO ZNA ZA STA JE TO DOBRO!
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 01, 2009 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno mislim dusa,

_________________
vera,ljubav,nada
 
Mrs Bella
jagode sa šlagom.
jagode sa šlagom.





Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 1906
Mesto: Djevojacki san :*

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 21, 2009 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

taelojd je napisao/la sledeće:
razum!,dok su svi ostali oblika zivota samo instiktivni


Slazem se sa ovim komentarom.!
Razum, i to ne samo razum prema drugim ljudima, da smo mi sposobni njih razumiti i pomoci kada im to treba (dakle, to mogu i zivotinje),
nego razum za rijesavanje problema.
Dok zivotinje samo instinktivno mogu rijesiti probleme (sjecate li se pasa Pavlova? Mr. Green ), ljudi mogu kombinirati svoje znanje i svoje
neznaja pa tako doci do rijesenja. Ljudi imaju neki 'comprehension' koji zivotinje nemaju.. Mi smo u stanju rijesiti probleme sa razumijevanjem,
dok ostale zivotinje to samo instinktivno rade Smile

_________________
Gdje god me put odvede, ja uvijek ostajem tvoja..
Uvijek sam tu za tebe, ako me zelis, jedina ljubavi moja...
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 28, 2010 10:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljude čini ljudima samo mogućnost govora (tako mi bar sad sve izgleda poslije svega što čitam da ljudi rade drugim ljudima). Nekada sam vjerovala u ljudski razum, dušu, sad je sve pod velikim znakom upitnika. Ostao nam je samo jezik da "palacamo" sa njim.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Šta je to što ljude chini ljudima ??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon