www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tri prsta
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 29, 2009 2:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A jes' vala, mi uvek preuzimamo ono najlepshe od svakoga: ustashke pozdrave, tursku muziku, moldavske ku... ooovaj, pogreshan primer Shocked

Holandjani su poceli g*vna da jedu, samo cekam kad' ce i kod nas da postanu specijalitet.



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
nemanja446
unique and unrepeatable
unique and unrepeatable



Godine: 32

Datum registracije: 19 Apr 2009
Poruke: 2143
Mesto: Trebinje, Republika Srpska

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 05, 2009 1:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

А вјероватно и љубљење 3 пута представља Свету тројицу. Само ми није јасно зашто се онда Хрвати и остали католички народи љубе 2 пута, и они су Хришћани. Чак се Хрвати сада поздрављају са 2 прста.

_________________
There isn't anything which is totally wrong. Even a stopped clock shows wright time twice a day.
 
shomy-delija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Jul 2008
Poruke: 3262

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 12, 2009 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemanja446 je napisao/la sledeće:
А вјероватно и љубљење 3 пута представља Свету тројицу. Само ми није јасно зашто се онда Хрвати и остали католички народи љубе 2 пута, и они су Хришћани. Чак се Хрвати сада поздрављају са 2 прста.


Ne pozdravljaju se hrvati, nego satanci...

Evo citata iz ziga zvijeri:

Citat:
Pogledajmo sada pozdrav sa podignuta dva prsta ’’V’’. Cesto se politicari i mocnici sluze ovim pozdravom i na televiziji i u javnom obracanju. Sta li ovo znaci ?
"V" je simbol satanistickog blagosiljanja tokom obreda. Petorostruki pozdrav kojim se sluze u masoneriji i magiji. Oznacava pentagram. V=5. Ali mnogi ovo ne znaju vec shvataju to kao ’’victory’’ ili pobeda....

_________________
 
energy_tmac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 03 Apr 2005
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 31, 2009 12:16 am    Naslov poruke: Re: Tri prsta Na vrh strane Na dno strane

Citat:


@preuzeto sa neta


samo ova informacija da je ovo preuzeto sa neta navodi me da je ovo nesitina.. tekst mi djeluje ralno i istinito... ali net je net Smile
 
Niko Belic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 04 Jan 2010
Poruke: 3

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 04, 2010 9:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto sam sve i svasta ovde procito resio sam da dam neke odgovore.Za prvo nije Vuk Draskovic napravio novu populaciju o tri prsta nego je to bio Jovan Raskovic 90 .
Dalje nije to znak SS ili slicno to je cist Srpski Pozdrav i se koristio i za vreme 1 Svetskog Rata

Evo vam slika o krunisanju Kralja i obratite paznju na ono crveno Wink


http://www.bilder-hochladen.net/files/big/9jhh-11.jpg

Mislim da je sve receno.
Pozdrav svima
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 29, 2010 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvini, a sta je receno?
Na slici se jasno vidi da samo jedan covek drzi podignuta 3 prsta rastavljena, a svi ostali imaju sastavljene prste prilikom zakletve.
Ova slika koju si objavio vise ide u prilog tome da to nije nash pozdrav nego sto jeste.

I nije pokojni Raskovic prvi propagrao ta 3 prsta nego Mirko Jovic i njegova druzina iz Stare Pazove.
U vreme kad su oni to uradili J. Raskovic josh nije usao ozbiljno u politiku.
Postoji slika/statua gde se vidi i hrvatski kralj Zvonimir sa ta tri prsta.
Sustina celog problema je...
U zapadnoj Hercegovini, bolan!!!
 
Niko Belic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 04 Jan 2010
Poruke: 3

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 02, 2010 5:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

velociraptor je napisao/la sledeće:
Izvini, a sta je receno?
Na slici se jasno vidi da samo jedan covek drzi podignuta 3 prsta rastavljena, a svi ostali imaju sastavljene prste prilikom zakletve.
Ova slika koju si objavio vise ide u prilog tome da to nije nash pozdrav nego sto jeste.

I nije pokojni Raskovic prvi propagrao ta 3 prsta nego Mirko Jovic i njegova druzina iz Stare Pazove.
U vreme kad su oni to uradili J. Raskovic josh nije usao ozbiljno u politiku.
Postoji slika/statua gde se vidi i hrvatski kralj Zvonimir sa ta tri prsta.
Sustina celog problema je...
U zapadnoj Hercegovini, bolan!!!



Na slici je receno da se koristi i u to vreme rasirena tri prsta. Da to nije kako treba bit jasno je svakom! Slike pokazuje takodje da je pozdrav koristen pre sto su ga nacisti koristili!
pokojni raskovic je krenuo pravit veliku populaciju stim pozdravom a da su ga drugi koristili pre njega , mislim da je sasvim normalno! Vidis moji su to vec od kada pamtim koristili a rodjen sam pocetkom sedemdesetih.

Naravno da postoji slika o zvonimiru sa tri prsta takodje imas mnogih slika isusa sa tri prsta. .
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 06, 2010 6:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se slike iz 3. poruke iznad tice
pokushaj da podinesh shaku k'o shto su oni i pazljivo gledaj kako ti se pomeraju prsti prilikom toga

a sto se komentara o Isusu tice preporucio bih ti da josh jednom pogledash koju (pravoslavnu) fresku, kao npr. http://www.svetistefan.ca/images/ikone/hristove/gospodIsusHristos-large.gif
Rashirena 3 prsta koriste pretezno katolici, kol'ko ja znam

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 28, 2010 12:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Niko, osvrn...
Zbuniste me ti i ovaj moj pashenog, svi imamo iste avatare pa se vishe ne zna ko je ko ovde.
Kao prvo, dobro doshao na forum domaci.de! Zhelim ti ugodan boravak ovde.
Jesi li ime dobio po piscu Niku Bartulovicu?
Sad znash gde uvek mozhes naci muziku sa prostora bivshe YU, kako staru, tako i novu.
I ne samo to... Na forumu su pokrivene gotovo sve oblasti i mislim da nema teme koja te interesuje, a da se ne nalazi na domacem.de.

Ti brani svoje stavove, ja cu svoje i nema frke.
A mi se ocito ne slazhemo oko ovog pozdrava.

Pokushacu da budem shto konkretniji i opshirniji, pa da vidimo ko je u pravu.

Evo, da krenem od stvari oko kojih se , valjda, slazhemo. Oko stvari koje su vishe nego ocigledne.

Srbi su povodljiv narod. I povodljiv i lakoveran, brzo prihvatamo trendove i sve shto ide uz njih, bez neke analize i logicnog rezonovanja . To ne mozhe niko da pobije, takvi smo i to je fakat. Dva primera su kao dushu dala za ovu moju konstataciju.

PRIMER 1.Nash satiricar Radoje Domanovic je napisao pre 100 godina cuvenu " Dangu" u kojoj je opisao sve ovo o cemu sad pricam. Treba li da podsecam koja je radnja tog dela?
Narod lakoverno krece za nepoznatim covekom za koga misli da je nekakav vodja, Mesija,shta_li_vec, koga treba slediti. Niko se nije ni pitao ko je taj covek, odakle je, da li je vredan toga da mu se ukazhe poverenje. Jok! Samo hajde za vodjom i eto blagostanja.
A vodja ih doveo do provalije?!
E, tad si morao da se obratish lideru da ti da bar neko objashnjenje otkud ti tu, kad si ocekivao neshto drugo. Tada usledilo novo iznenadjenje- vodja je slep covek!
Domanovic , kao Srbin, je kroz Dangu prezentovao te nashe mane.
Povodljivi smo , a to cu ilustrovati josh jednim primerom.

PRIMER 2. 2000. godine u Srbiji su bili predsednicki izbori. Izbori, po mnogima presudni za nashu buducnost, na kojima su samo dva ozbiljna kandidata: Slobodan Miloshevic i Vojislav Koshtunica. I svako krece u izbornu kampanju kako bi ostavio shto jaci utisak na birace. Izborni shtab Koshtunice je plasirao jednu pricu, koja je mozhda presudno uticala na birace. Naishla je prijem kod biraca i non-stop se o tome pricalo tokom kampanje. Mozda necu uspeti bash od reci do reci da citiram, ali to nece menjati samu sushtinu te price, to jest legende.
Ovako glasi...
" U Kremanskom prorocanstvu, Tarabici su lepo opisali da ce Srbiji biti bolje tek kad dodje na vlast covek iz naroda, covek iz srca Shumadije. Tada ce doci do preporoda i blagostanja".
Tako nekako je glasila ta prica. I toliko je bila popularna da se ,maltene, na njoj bazirala predizborna kampanja. Lepo je zvucala i masa ljudi se povela za tom prognozom ( koja je , kasnije se ispostavila, bila obicna izmishljotina).
OK, na izborima pobedjuje Koshtunica i zhivot ide dalje.
Posle izvesnog vremena, neko od njegovih politickih neistomishljenika se setio i uzeo Kremansko prorocanstvo da procita. Onako, reda radi da vidi shta to tamo pishe.
I stvarno je imao shta da vidi: ona prica koju su plasirali u kampanji ne postoji.
Ta prica o coveku iz srca Shumadije bla_bla_bla, ne postoji!!!
-Ljudi, pa ovi su lagali, neka objasne gde je taj deo u Kr. prorocanstvu na koji su se pozivali???

I jave se oni koji su sa tim kecom iz rukava krenuli u kampanju. Njihov odgovor na te napade politickih rivala je tek bio iznenadjenje.
-Ne postoji , pa shta onda? U politici su dozvoljeni trikovi tokom politicke kampanje, to je sastavni deo politicke aktivnosti. To svi rade.
Saznalo se i ko je autor te price. To je smislioDushan Kovachevic , nash poznati pisac dramski pisac, autor cuvenih Maratonaca i Radovana Treceg. On je znao , kao i njegov brat po peru Radoje Domanovic, da su Srbi povodljiv narod i da ne citaju mnogo. Cim je jedna takva fora mogla da prodje, a da se niko nije setio da uzme knjigu i proveri to, onda je sigurno da Srbi ne citaju mnogo. To govore i statistike na temu koliko nash narod voli knjigu.

Dakle, moc manipulacije je velika, a tamo gde je pogodno tlo i nije potrebno mnogo mashte i truda da se ostvari ta manipulacija.
Kako onda da ne prodje i ta tvrdnja da su 3 rashirena prsta nash sastavni deo folklora i tradicije.

Niko, osvrnuo sam se na tvoj prvi post gde si konstatovao da su 3 rashirena prsta cist srpski pozdrav ( tako si napisao) i to ilustrovao onom fotografijom.
Ne mozhe biti merodavniji taj jedan vojnik od onih dvadesetak koji drzhe tri sastavljena prsta tokom zakletve. Gde je tu logika?
To su neki usamljeni primeri da se na osnovu njih ne mozhe dati takva kvalifikacija.

Ako je to cist srpski pozdrav, kao sto kazhesh...
Zhivojin Mishic, Putnik, hajduk Veljko, vojvoda Bojovic su takodje bili Srbende. Kako je moguce da nema nijedne njihove slike sa tim pozdravom/zakletvom?
Ti ljudi su mnogo merodavniji i znacajniji za nashu istoriju nego taj jedan vojnik kome ni ime ne znamo.
O njima se zna mnogo toga, toliko da se navode i sitni detalji kao shto su uzrecice i poshtapalice tokom razgovora ( Karadjordju " Kojekude" i " Po dushi te tvojoj", a Miloshu Obrenovicu " Cinish 'voliko").
Ali mozhda ce se pojaviti, nemoj da te zacudi ako se pojavi neshto o njima kao pristalicama 3 rashirena prsta.Ni da te zacudi , a ni da utice na to kako je to nash pozdrav. Mozhda ce neki slikar/vajar napraviti njihovu sliku spomenik sa ovim detaljem, mozhda neki reditelj snimi film gde se i to vidi kod nashe istorijske licnosti.
Ali to je umetnicka sloboda, umetnicima je dozvoljeno da u svojoj profesiji upotrebe neshto shto smatraju da se uklapa , da je u trendu, da se poklapa sa nekim njihovim pogledom na tu temu.
Pogleda li stranac spomenik Drazhi Mihajlovicu na Ravnoj Gori, on mozhe da zakljuci da je Chicha bio clan stranke SPO, jer mu na spomeniku pise " Spomenik podizhe SPO".
Objasni sad ti njima da u vreme 2. svetskog rata nije ni postojala ta stranka, koja se sad prema Drazi odnosi kao da je bio njihov, u najmanju ruku, poslanik u skupshtini .
Kad se dizhe spomenik istorijs. licnostima, onda je besmisleno da se uz njega prikaci bilo koja stranka i ogrebe o njegovu slavu. To je zloupotreba.
Onda ce ostale politicke stranke da podignu spomenike po istom receptu drugim istorijskim licnostima i da napravimo smejuriju od toga.
SRS podigne spomenik Pavlu Djurisicu, DSS Kosti Pecancu, SDS vojvodi Manetu Rokvicu ( stricu Marinka Rokvica).

Vuk je u svom casopisu "Srpska rec" izjavio da ta 3 prsta predstavljaju slobodu, monarhiju i josh nesto. Ako je tako , onda to nije srpski pozdrav, jer treba poshtovati i stav velikog broja Srba, koji nije monarhistickog raspolozhenja.

A kako je sve pocelo...

1989. SNO ( VUK, SHESHELJ, MIRKO...)
pocetak 1989.je uvod u raspad SFRJ. Poceli su neredi na Kosmetu, takvih razmera da je policija morala dole da vodi borbe sa separatistima. Bash zhestoke borbe, a sve je pocelo naivno nekakvim shtrajkom rudara.
Buknuo je ceo Kosmet i dole je intervenisla savezna policija. Znaci Srbi , Hrvati, Slovenci, svi zajedno.
I nije bilo incidenata medju njima, zajedno su se borili protiv shiptarskih separatista, cuvali jedan drugom ledja, bili bash kao jedan.

Borbe su bile tako zhestoke da se razmishljalo o uvodjenju vanrednog stanja, a onda je vrh Slovenije povukao par cudnih poteza. Prvo su neke od vodja tog ustanka primili kod njih da nesmetano borave ( J. Karakushi, J. Zejnulahu...) i njie im palo na pamet da ih isporuce Srbiji. kao da su druga drzhava. Zatim podrzhavaju "jadni i ugrozheni shiptraski narod" i apeluju da ih Srbi ne terorishi. Slovenacka policija za to vreme deli dobro i zlo sa srpskim policajcima(ta ratuju zajedno, a drugarstva sa ratishta nisu maciji kashalj), i zajedno se bore sa iredentom.
Slovenacki vrh tad naredjuje svojim policajcima da se vrate u Ljubljanu, jer ne zhele da ucestvuju u tim akcijama. I slovenacki policajci su morali da se povinuju tom naredjenju.
A onda to isto rade i Hrvati. Dole ostaju Srbi , Crnogorci, valjda Bosanci.
To je znacilo samo jedno: raspad jednopartijsklog sistema i najava osnivanja stranaka.
Do tada su stranke bile zabranjene i nije smelo ni da se pomishlja na tako neshto.

Postojala je samo jedna stranka Savez Komunista Jugoslavije, svi ostali republicki ogranci su bili u okviru tog saveza.
Ali bilo je onih koji su vec bili spremni za stranacki zhivot.
Kad je pocelo na Kosmetu Mirko Jovic i druzhina iz Stare Pazove je osnovalo SNO ( Srpsku Narodnu Obnovu, po uzoru na jedno udruzhenje Srba u kojem je bio i naucnik Mihajlo Pupin).
Da ih ne bi hapsili, to udruzhenje se vodilo kao klub za ocuvanje srpske tradicije i folklora. Organizovali su folklorna okjupljanja, tribine na kojima se govorilo o aktuelnim dogadjajima i dovodili goste srpske intelektualce.
Jasno je da su cekali da se dozvoli osnivanje stranaka i da odmah krenu u kampanju.
Mirko Jovic nije bio covek koji je mogao da povede mase, nije imao taj autoritet i upoznao se sa Vukom Drashkovicem i V. SHesheljom.
Vuk i Sheshelj koji su kasnije doshli su videli taj pozdrav sa 3 prsta i pocinju i oni da ga koriste, preuzimaju to od Mirka. Onda se razilaze ali Vuk taj pozdrav i dalje zadrzhava. Cak je ime stranke koju je ubrzo osnovao bilo identicno SPO.
On kao recit covek je vec mogao da povede masu za sobom i mnogi odushevljeni njegovim govorom pristupaju SPO-u.
Uskoro je bila proslava 600 god. od kosovske bitke i snimanje filma Boj na Kosovu, gde su mirko jovic i njegovi iz Pazove statirali u tom filmu.

To je 1989. Problem Srba u Hrvatskoj tada ne postoji!!!
Nema barikada, nema stranaka, nema varnica.
ta 3 prsta je pozdrav koji se javio u vreme kad je na Kosmetu doshlo do oruzhane pobune, a ne u Hrvatskoj.
Kako je onda jovan Rashkovic mogao pre Vuka da koristi taj pozdrav, kao shto si ti napisao???

Sve oci su bile uprte na kosmet , a ne u Hrvatsku , gde je tad bilo mirno.
Ne boj se , nisu ni oni sedel iskrshtenih ruku.

Franjo Tudjmanje je u to vreme,1989. osnovao HDZ, ali je ta stranka radila ilegalno i nisu smeli da se eksponiraj u, jer bi bili uhapsheni.


Ti se posle toga slazhesh da ima slika hrv. kralja Zvonimira za koga se isto vezuju ta tri prsta. Pa kako je to onda srpski pozdrav???
Kralj Zvonimir je licnost iz 11. veka, kojeg je jedna grupa Hrvata ponovo "digla iz mrtvih" 1939. godine. kad je bila velika tenzija izmedju Srba i Hrvata i kad je bio rat na vidiku, oni se tad setili kralja Zvonimira.

Isus Hristos je centralna licnost hriscanstva. Kad se vidi slika Samaricanina sa ta 3 prsta, onda tu nema dileme na shta se misli. Ni najmanje dileme nema, misli se na sveto Trojstvo.
Hriscani ( a Srbi i Hrvati su to) se razlikuju od ostalih kvazireligija po tome shto veruju u sveto trojstvo.
Ali na shta se misli kad se to vezuje uz Srbe i Hrvate?
Pa Vuk je rekao da je to sloboda, monarhija, blabla...

A Hrvati i 3 prsta?
Verovatno su ga nekad i oni koristili, ali onako usput i nisu mu previshe pazhnje posvecivali. Nisu se opterecivali time, za razliku od shkutora ( pokatolicenih Srba) koji su bash opsednuti tim pozdravom.
Shkutori su toliko "veliki"katolici i hriscani da su polagali zakletvu sa tri rashirena prsta pred kamom , pishtoljem i raspetim Isusom?!
Polagali zakletvu i uzvikivali " U ime Krista, ubi antikrista!"

Ako i posle ovoga treba da polemishemo da li je tri prsta prvi 'izmislio" u novoj istoriji Vuk Drashkovic, Jovan Rashkovic ili...
E onda se predajem, nemam vishe nameru da to objashnjavam.

Sedamdesete kazhesh da se koristio? Imash li bilo kakav dokaz o tome?
Ja imam, ali ne da su ga Srbi koristili vec Hrvati!
Tacnije ne Hrvati, nego shkutori.
 
Dean33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 23 Mar 2009
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 28, 2010 2:40 pm    Naslov poruke: .. Na vrh strane Na dno strane

milsim da je ispravnije pozdrav sa spojena tri prsta jer se radi o jedinstvu svete trojice, o jednom bogu a ne tri... a i slike govore jasnije pogotovo pozdrav karadjordju

_________________
Dean33
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 05, 2010 1:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Andrija Artukovic i ostala bratija pozdravljaju sa tri prsta.
Velika Hrvatina sa "cistim"rvackim prezimenom.

artuk je turska rec i oznacava momka, deliju.
Mashala!
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 05, 2010 6:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aj' da ne bude da nisam postavio ni jednu slicicu u slikovnicu:













Cike na slickama su inace pape iz perioda od XIV veka do danashnjih dana.

I jedna slicka ispod, cisto da se obrati paznja na polozaj palca i domalog prsta, koji su spojeni, k'o i na ikonama. >


_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Tri prsta Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon