www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Postoji li kraj kosmosa?
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 12:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kraj kosmosa?Koji kraj?Vremenski ili prostorni?Pitanje pročitano,ali malo nejasno.Molim vas pojasnite mi.

Pametnjaković Mladji Mr. Green


Ako se misli na to gde se kosmos završava,a gde počinje subkosmički prostor,tj. da li ''iza'' materije počinje anti-materija ili nešto drugo,mislim da ljudski um ne može spozna pravu istinu o tome.Kad se to desi doći će do pomirenja nauke i religije.Postoje razne teorije i hipoteze,ali za pravi odgovor na ovo pitanje su potrebni aksiomi,a ne teorije i hipoteze.
Po M-teoriji(teoriji struna) naš svemir se kreće u 11. dimenziji.Znači,po to toj teoriji svemir je konačan i pored njega postoje još svemira koje ne čini samo materija,već ima i onih od anti-materije.Neki od njih su sastavljeni isključivo od plazme.E,sad sve bi bilo u redu kad bi se sva materija ''pokoravala'' toj M-teoriji.Pre dve-tri nedelje sam čuo da voda ne podleže toj teoriji,tako da,izgleda da,i ova poslednja opšte-prihvaćena teorija,pada u vodu. Mr. Green (Kakva ironija! Laughing )

mali dodatak:

aksiom - Tvrdnja koja je sama po sebi tačna i nije potrebno nikakvo dokazivanje njene tačnosti i verodostojnosti.Svaki pokušaj dokazivanja je apsurdan(besmislen).

teorema - Skup aksioma ili različitih već dokazanih tvrdnji koje objašnjavaju neki postupak ili radnju.Teorema se dokazuju upravo na osnovu aksioma ili odredjenih tačnih tvrdnji.Teorema može biti i skup više manjih teorema.

hipoteza - Skup različitih pretpostavki ili tvrdnji baziranih na pretpostavkama logički povezanih u jednu celinu čine hipotezu.Hipoteza se može nazvati i nedokazanom teoremom.



_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Ce___
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 32
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

wizard50 je napisao/la sledeće:
Odgovor na pitanje da li je svemir konačan još uvijek nije poznat, prvenstveno zbog toga što su sve metode "mjerenja" volumena svemira vrlo neizravne. S druge strane, prilično je vjerojatno da svemir nema kraj tj. "rub" u onom smislu u kojem ga ima list papira.


Isto tako mis;im da kraja svemiru nema.
Kao prikaz svemira koji je kako kazu savrsen matematicki spoj, a kako znam da su i brojevi beskonacni, to jest da uvek jednom broju postoji veci i tako dalje u beskonacnost, tako verujem i da je kosmos u toj matematickoj beskonacnosti.
Ali to opet ne znaci da sam u pravu.

_________________
I know that I hung on the tree lashed by
winds Nine full nights,
And gave to Odin,Myself to Myself,
On that tree the depths of whose roots No one knows.
No bread sustained me Nor goblet. I looked down. I gathered the runes, Screaming I gathered Them;
And from there I fell Again.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 19, 2008 10:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoji li kraj kosmosa...Hmm, ako ne postoji pocetak kosmosa, kako možemo da gledamo gde se nalazi kraj? Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 7:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve ima svoj pocetak i kraj Wink

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
nemanja446
unique and unrepeatable
unique and unrepeatable



Godine: 32

Datum registracije: 19 Apr 2009
Poruke: 2143
Mesto: Trebinje, Republika Srpska

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 20, 2010 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, kad malo logicki razmislim, mislim da ne bi trebao da postoji, mada se nista ne zna... Confused

_________________
There isn't anything which is totally wrong. Even a stopped clock shows wright time twice a day.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 08, 2010 10:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako idemo po pretpostavci da sve ima svoj početak i svoj kraj, trebalo bi da ga ima i kosmos. Ali, gdje je taj početak, da li postoji i na koji način možemo da sagledamo dubinu i veličinu kosmosa, kada smo tako maleni pod ovom nebeskom kapom? Ne znam, možemo dosta filozofirati na ovu temu, ali mislim da na to pitanje generacije i generacije iza nas neće imati pravi odgovor, već samo puko nagađanje. Čak se ni ne trudim ga zamisliti, jer mi je to prosto nemoguće.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 10:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne postoji. Ligično je da prostor nema ograničenja, tj. Univerzum.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 07, 2011 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

brbljivac je napisao/la sledeće:
Da li postoji kraj svijeta (kosmosa) i ako postoji kako ga zamisljate?



Ne zamišljam ga, nešto u mojoj prirodi, tj u mojem biću (ako izuzmemo sve teorije beskonačnosti svemira) mi govori da kraja nema.
Onakvog kraja gde postoji granica izmedju "ničega" i "nečega" ...
Nama je dato onoliko koliko nam treba za život,onoliko za koliko smo stvoreni i koliko nam je dozvoljeno da vidimo i znamo.
Ali, uvek će postojati istraživači svemira i lagači i obmanjivači koji će zaludjivati svet svojim lažima kako su tamo štošta videli i našli i kako će se desiti ovo ili ono.
To su samo zavere, zastrašivanja i zaglupljivanja...
Samo Tvorac čitavog univerzuma zna svu istinu!

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2011 7:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne vjerujem u kraj kosmosa, jer mu ne mogu sagledati početak. Mi nismo sami u svemiru i di je tu kraj, ne bih mogla ni da naslutim a čisto sumnjam da će ikada tehnologija moći da dokuči takvo šta. Kosmos je beskrajan. Ogroman prostor bez početka i kraja. I nije svojstveno ljudima da ga otkriju, možemo samo nagađati i razmjenjivati mišljenja kao što to uvijek i radimo kada je u pitanju tajna potpuno nepoznata i nedokučiva običnom smrtniku.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
milacik88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 19 Avg 2013
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 19, 2013 9:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da ne postoji previse smo mali da bismo i mogli znati koliki je kosmos.
 
Eloxy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 105

Datum registracije: 01 Dec 2013
Poruke: 19
Mesto: Jug

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 01, 2013 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve ima kraj

_________________
Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Postoji li kraj kosmosa? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strana 16 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon