www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ko je ubio vise ljudi u bibliji?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 12:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

***Margarita*** je napisao/la sledeće:
to da svako ima svoje stavove i svoja misljenja stoji i u to ne treba zalaziti. Wink

Svako svoje, a pojedini se pronalaze iskljucivo u tudjim.. Wink



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

***Margarita*** je napisao/la sledeće:
govorim sve ovo jer zelim da bude jasno da je hriscanstvo najodgovornije od svih religija za davanje podsticaja nauci da ratuje.da je hriscanstvo stvorilo atmosferu nenasilja i da nije rat nazvalo svetim onda bi smo izbegli ratove.


Uuuuu al' se imam ovdje za naodgovarati...

Ali prvo - shvati da si na jednom "desnicarskom srpskom sajtu" koji se zove domaci.de, gdje dolazi dosta religioznih ljudi, gdje neces naci na bas previse ljudi koji ce se slagat s tobom. No dobro - ja nisam ni Srbin ni desnicar, pa me nekako dobri ljudi na ovom sajtu podnose evo vec preko 5 godina.

Sto me smeta ovdje u tvojem postu. Poprilicno iskljucivo ides djonom na Krscanstvo i neke tvoje teze su na staklenim nogama.

Na primjer:
***Margarita*** je napisao/la sledeće:

komunizam se ne pojavljuje u budistickom,hinduistickom,jinistickom,sikistickom,taostickom ili konfucijanskom okruzenju,pojavljuje se samo u hriscanskom.socijalizam,fabijanisticki socijalizam,nacizam-sve su to hriscanska deca,desa isusa hrista.ili su pod njegovim dikrektnim uticajem.on je taj koji je rekao "u mom kraljevstvu kamila moze proci kroz iglene usi,ali bogatas nece proci kroz njegove kapije" (?!?!?!?!?)


Fantasticno netocno. Komunizam se pojavljivao u mnogim "nekrscanskim" okruzenjima. Divlji Istok i dan danas ga sprovodi. A zapravo je ponikao u Zidovskom Miljeu, a doradjen je u Masonskim krugovima. Isusove ideje jesu bile slicne ali imamo to i stoljecima prije Isusa - Mojsije, dijelovi Tore...

***Margarita*** je napisao/la sledeće:

ja se zalazem za jedan svet,jedno covecanstvo,i konacno jednu nauku koja ce voditi racuna o spajanju religije i nauke.zalazem se za jednu nauku koja ce brinuti i o unustrasnem i o spoljanjem istovremeno.


Nije li sajentologija ("scientology") govorila o necem slicnom? Ne sjecam se dobro, ali mislim da sam citao, provjerit cu...

---

OKej. Imas neki Modus Operandi kako doci do ove jedne nauke?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nova vera.to nece biti ni hriscanstvo,ni judaizam,ni hinduizam.ova vera nece biti opisno odredjena.njena glavna osobina ce biti upravo njena celovitost.religija je podbacila nauka je podbacila.istok je podbacio kao i zapad.potrebno nam je nesto poput viseg spoja nesto gde se mogu susreti istok i zapad,religija i nauka.
ljudsko bice je poput drveta-ima svoj koren u zemljistu i potencijal da procveta.religija je podbacila jer je govorila samo o cvetovima-a oni su ostali na nivou filozofije,na nivou apstraktnog,nikada se nisu materijalizovali.nisu se mogli materijalizovati jer nisu imali podrsku iz zemlje.nauka je ipak podbacila jer je vodila racuna samo o korenu.religija je podbacila jer se bavila onostranim,zanemarivsi ovaj svet.a ovaj svet ne mozemo da zanemarimo-to bi znacilo odricanje sopstvenih korena.nauka je podbacila jer je zanemarila taj drugi unutrasnji,a ne mozete ni njega zanemariti.jednom kada zanemarite svetove,najintimniju sustinu bica zivot gubi svaku smisao.
kao sto je drvetu potrebno korenje tako je i potrebno ljudskom bicu-a ono moze biti samo u zemljistu.drvetu je potreban slododan prostor da bi raslo,razvilo veliku krosnju i procvetalo hiljadama cvetova.samo je tada drvo ispunilo svoju sustinu,tek tada oseca svoj znacaj,svoju srvhu,tek tada postaje korisno.
na zapadu dominira nauka dok na istoku dominira religija.sada nam je potrebno novo covecanstvo u kom ce religija i nauka biti dva njegova aspekta.a kada ostvarimo postojanje takvog covecanstva,zemlja prvi put moze postati ono za sta je predodredjena.moze postati raj.
da razjasnimo zamo,ja nisam vernik.vernik ne moze videti na isti nacin kao ja,uglavnom zato sto je mnogo toga ulozio u religiju.

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 9:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

***Margarita*** je napisao/la sledeće:
nova vera... i tako dalje, i tako dalje...


Post na forumu domacih.de,,. Koliko je realno da ce ovo sto si napisala pokrenut tu "novu vjeru".

Ili sam dobro rekao negdje? Salonski stil.

Utopija?

Ajmo se sad vratit na temu... Tko je ubio vise ljudi u Bibliji, Bog ili Satan?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 9:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam ja rekla da sam u stanju da pokrenemo novu veru,samo sam odgovorila na tvoje pitanje i iznela svoje misljenje.
svi znamo da je Bog olicenje dobra i da voli ljude, a da je Satana zao, i da ih zeli unistiti. ali eto zao mi je, ali nije tako. Iako sam i sama pazljivo proucavala Bibliju, pa znam da je 'dobri' bog dao smaknuti stotine hiljada ljudi, ipak sam se zgranula, kada sam na kraju videla ovo http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/ (sociologija-jahvino prokletstvo).gde su vrlo pedantno, sitnicavoscu kakvog racunovodje evidentirane sve zrtve boga, kao i one koje su ljudi na njegovo naredjenje lisili zivota.a on glasi:bog-2.419.045,satana-10.
ali to nije sve. ovo su samo zrtve koje su navedene brojkama. u prvu brojku treba jos dodati nepoznati broj ljudi koje je dobri bog ubio, a nije pomenut njihov broj u ‘Svetom Pismu’. sve sto je satana ubio jeste desetero jobove dece, i to sa bogovim odobrenjem.
pa, mozemo onda da se upitamo, ako je sef Jehova, da se malo nasalimo - obavljao i posao lenjeg satane zasto naprosto nije otpustio lenjeg sluzbenika? ako vrlo pazljivo procitas Izaiju, naci ces odgovor (45,7): “Koji pravim svjetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja gospodin cinim sve to.”
ja sam svesna da ce se veoma mala kolicina ljudi sloziti samnom ali opet ovde svako iznosi svoje mislje zar ne? Wink

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 12, 2010 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvinjavam se, da nisam i ja možda promašila temu? Malo me zbuniste. Koliko ja vidim, neko je iz čiste dosade prebrojao poimenice i masovno ljude iz Biblije i razvio temu, šta li? Ponavljam, Bog nije pobio te ljude, sami su sebi načinili pakao i završili u njemu (pod pretpostavkom da pakao postoji). Bog sa tim nema ništa. Sve što im je dao, a dao im je mnogo ( i opet: ako krenemo od pretpostavke da postoji ), ljudi su okrenuli na svoju štetu.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 13, 2010 12:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam,mislim da ce istorija pokazati..nisam kompetentna za te stvari..to ostavljam malo mudrijim glavama.. New Spiral
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ko je ubio vise ljudi u bibliji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon