www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bacanje i vristanje
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
vanja32
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Mar 2006
Poruke: 160
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sva deca to pokusaju. ja sam kod mojih to prevazisla samo ignorisanjem.
znaci, date se baca i vristi, a ja se ponasam kao da nista ne vidim i necujem..i naravno nikada nisam dozvilila da na taj nacin iskuka nesto sto zeli.
i jako brzo ukapiraju da to nema efekta.
tim sistemom su moja deca brze prosla tu fazu nego deca iz drugih porodica koja su za to dobijala batine...


 
Mara 82
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 41

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 847
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 28, 2006 10:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja jos uvek nemam dece ali me strasno nervira kad vidim razmazenu i nevaspitanu decu. Pogotovu ako roditelji na sve to mirno sede i ne obracaju paznju. Nisam za neku neznam kakvu "tiraniju" ali neke stvari moraju da se znaju i da se postave na svoje mesto. Mada ne moze se svako dete vaspitavati na isti nacin.
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 17, 2006 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne kaze se dzabe "Batine su iz raja izasle". Wink
Malo blagog "tabanja" po guzi nije na odmet, ako nije ni vreme ni mesto za drugaciji vid vaspitnih mera ( ne mogu na sred raskrsnice stati i "razgovarati" s njom o tome kako treba da mi da ruku da predjemo ulicu, dok se ona bacaka po asfaltu!? ), a mogu da posluze kao "na brzaka" resen problem. Naravno, ne treba na tome i da ostane, treba kasnije o tome razgovarati i sprovesti dalje neke druge vaspitne mere, ali tog trenutka mogu da budu KRATKOROCNO resenje. Smile Protiv sam onih ozbiljnih batina, gde moze doci do fizickog ozledjivanja. Ove koje ja prihvatam i primenjujem su vise nalik jacem stisku, malo grubljem hvatanju/gurkanju ili blagi "samari" po guzi ( i to iskljucivo samo sakom, a ne nekim predmetom Exclamation ).

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 12, 2006 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam.... tu bi batine pomogle,ali ja nikako ne bi tukla svoju decu... pa bi verovatno nesto drugo preduzela ili bi pustila da se izvristi pa bi se smirio.... Wink

_________________
Happy & Married
 
teodorinho
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Avg 2006
Poruke: 272

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 11:23 am    Naslov poruke: Bacakanje po podu... Na vrh strane Na dno strane

Da li ste imali iskustva sa ovim? Meni je moja cerkica to prvi put uradila sa nekih 13.5 meseci. Nisam joj dala nesto sto je htela, i ona je legla na pod i pocela da place, i nije mi dala da je podignem... Nisam znala kako da odreagujem. Sledecih nekoliko puta kada je ponovila svoj ritual, ja sam je maximalno ignorisala, pa se smirila, i sad to radi malo redje... Zna li neko kako da se izborim sa ovim problemom?
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo po guzi,za pocetak ako razgovor ne pomaze sto je cest slucaj.
Dijete mojih rodjaka se bas uzasno ponasa kada neko nece da mu udovolji,nema veze sta trazi.Njegovi ga vise i ne pokusavaju urazumiti vec mu samo ispunjavaju zahtijeve,sto je pogresno.

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 16, 2007 5:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa starijim sinom nikad nisam imala probleme tipa bacanje, vristanje ili ne znam sta jos. Mladji hoce da se krevelji jer nece recimo da ide kuci sa igralista. Na sta ja ne obracam paznju mnogo. Kazem mu, ok mi idemo, a tebe ce Batman posle da dovede. Mr. Green Brze stigne od nas kuci

A dal imam srece kad su prodavnice u pitanju ili su skromni, ne znam, al moj muz kaze da mu lakse sa decom ici u neku prodavnicu igracaka nego sa mnom. Lakse njima objasni da recimo nesto ne moze da se kupi,nego meni.
Mislim da sam sve tu rekla Very Happy

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 16, 2007 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a ja sam po pitanju kupovine bila katastrofa...nisam se valjala i vristala vec sam plakala i preklinjala da mi se nesto kupi...i to nisu bile igracke vec neke budalastine tipa konzerva pastete, cesalj i sl...sednem pored rafa sa proizvodom koji zelim i pocnem da moljakam i ronim suze...i to je tako trajalo sve dok mami nije dozlogrdilo...bile smo nas dve u radnji i ja sam krenula da kukam za nekim stapicima za usi (koj ce mi djavo oni, niko nije znao) i mama me je pogledala, sela na pod prodavnice i krenula da se valja i trazi da ja njoj kupim te iste stapice...kasnije mi je pricala da sam ja u momentu ucutala, pogledala je u cudu i pitala 'sta je tebi? sto me sramotis?'...izgleda da je pomoglo posto vise nikada nisam priredjivala slicne predstave ni njoj ni drugima Mr. Green

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 16, 2010 6:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako izaci na kraj sa ispadima besa kod dece?


Ništa ne može biti tako frustrirajuće kao bijesni ispadi kod djece. Česti izljevi bijesa ostavljaju roditelja zbunjenim, iznerviranim i emocionalno potrešenim.

Prvi korak za uspješno rješavanje ovakvih situacija je shavatanje odakle potiče sav taj bijes.

Prihvatite emocije vašeg djeteta
Umjesto da pokušavate smiriti i potisnuti taj gnjev, kao roditelj, morate prihvatiti činjenicu da je vaše dijete ljuto zbog nečega. Vaš posao je da naučite dijete kako da se nosi sa svojim bijesom na prikladan način. Morate se zapitati zašto je ljuto i pokušati dobiti tu informaciju od njega. Ovakva osjećanja ne možete ignorirati. Izljevi bijesa mogu biti pokazatelji ozbiljnog problema.

Uzroci
Bijes je obično vrsta obrambenog mehanizma kojim se prikrivaju stvarni osjećaji povrijeđenosti. Bijesni ispadi mogu se dovesti u vezu sa tugom i depresijom. Još neki mogući uzroci ovakvog ponašanja su izolacija, manjak samopoštovanja kod djeteta ili strah od situacije na koju ono ne može utjecati. Tuga i bijes su obično usko povezani, naročito kod djece. Ono što odrasli ispoljavaju kao tugu, kod djece se to izražava u vidu ljutnje.

Učite ih prihvatljivom ponašanju
Vaše ponašanje u ovakvim situacijama mora biti motivirano željom da pomognete vašem djetetu, a ne da ga kaznite. Pokušajte ga naučiti da na drugi način ispolji svoje emocije. Npr. pokažite šta vi učinite u situaciji kada ste ljuti. Djeca puno bolje uče na primjerima nego putem kažnjavanja, jer kažnjavanje je kontraproduktivno kada nešto očekujemo od njih.

Kako izaći na kraj sa bijesnim ispadima
Pohvalite svoje dijete kada se ponaša pristojno i dobro. Djeca puno bolje reaguju na pohvale, nego na kažnjavanje lošeg ponašanja. Pokušajte ignorisati neprikladno ponašanje. Djeca se nekada mogu ponašati loše samo da bi skrenuli pažnju na sebe i kada vide da ne reagujete, prestaće. Uključite vaše dijete u neke fizičke aktivnosti tako da može da se „ispuše“, npr. igranje vani ili vježbanje. Ako njegovi ispadi postanu jako izražajni, pokušajte da ga izmaknete od te situacije, vodeći ga na neko mirno mjesto. Ovo će smiriti situaciju dokle vaše dijete ne smogne snage da se nosi sa svojim emcijama.

Primjena discipline
Kao roditelj, morate poznavati granice, ali isto tako morate biti i fleksibilni. Ako vaše dijete razumije da postoje određena pravila, moraće se prilagoditi da reaguje na vaše disciplinske mjere na pozitivan način. Smirite se i ostavite vaš bijes po strani kada primjenjujete disciplinu. Pokušajte razumjeti ponašanje vašeg djeteta i reagujte u skladu sa njim. Primjena strogosti može rezultirati još negativnijim ponašanjem kod vašeg djeteta. Disciplina se mora primjenjivati sa ljubavlju i poštovanjem prema djetetu i njegovim osjećanjima.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 19, 2010 8:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poznata vam je dreka i lupanje nogama nasred trgovine samo zato što ne želite kupiti igračku?


Sigurno svi roditelji katkad dožive napad tvrdoglavosti kod svog djeteta koji zaista može izgledati strašno. Znate ono: nasred trgovine dreka i lupanje nogama samo zato što mu ne želimo kupiti igračku ili slatkiš? Vaše nadobudno dijete može napraviti cijelu »scenu«, a vi biste najradije propali u zemlju jer pojma nemate kako biste ga umirili.

Koji su uzroci takva ponašanja i kako dijete »ukrotiti«?

Činjenica je da je tvrdoglavost u starosti 2-3 godine nekako normalna pojava. Možda vam se čini čudno, ali tako je.
U 2. godini života dijete se počinje osamostaljivati. Počinje oblikovati vlastiti svijet u kojem otkriva svoje sposobnosti i pri tome otkrije da mnogo toga već može i zna samo. Sve češće od njega čujemo riječi »sam(a) ću« jer je zaista i sve više samouvjereno.

No djetetu ne ide uvijek sve po planu i tu se pokažu posljedice: ljuto je i uznemireno, lupa nogama, dere se, u najgorem se slučaju čak baca na pod gdje nastavlja svoju pobunu. Valja shvatiti da dijete to ne čini zato da bi vas naljutilo ili vam pod svaku cijenu »kontriralo«. Na taj način ono izražava očaj zbog svog neuspjeha. Očajno je jer ne ide sve tako kao što je očekivalo ili što ne može dobiti što bi voljelo.

Kako reagirati?

Iako ste šokirani, na djetetovu tvrdoglavost nikako ne odgovarajte ljutnjom i vikanjem. Najbolje je da mu pokušate mirno objasniti zašto mu neka stvar nije uspjela, odnosno zašto ne može dobiti to što želi. Vaša blizina i osjećaj da ga razumijete i volite pomoći će mu da spozna da njegov neuspjeh ne znači i potpun poraz. Mirnom reakcijom dajete mu primjer da ljutnjom i drekom neće postići što želi. Dijete mora pored svog svijeta upoznati i svijet drugih ljudi u kojem postoje određena pravila. Mora se naučiti obzirnosti prema drugima, prilagođavanju i dogovaranju. Jednostavno, mora spoznati da ne može uvijek dobiti što želi, da i drugi ljudi imaju svoje potrebe i da se zato mora ponekad odreći neke svoje želje.

Što možete učiniti da ublažite djetetovu tvrdoglavost?

Tvrdoglavost i ne možemo potpuno spriječiti, zapravo, i ne smijemo. Ona je nekakvo nužno zlo na putu odrastanja. Možemo je jedino na neki način malo ublažiti ili se na nju pripremiti tako da u ključnom trenutku ne izgubimo glavu. Ako vam se često događa da dijete uhvati tvrdoglavost u kupnji, držite se određenih dogovora. Prije nego što s njim uđete u trgovinu, dogovorite se što može izabrati, tj. što ćete mu kupiti. Tako će imati jasno zacrtane granice i u trgovini neće vama manipulirati. Ako mu taj dan ne namjeravate kupiti ništa, to mu objasnite prije. Možete mu obećati da će neku stvar (npr. špagete) moći izabrati sam. Zavarajte ga poslićima koji će mu dati osjećaj važnosti. Tu strategiju upotrijebite i kada se napad tvrdoglavosti već približava. Brzo mu preusmjerite pažnju i zaboravit će što je zapravo htjelo postići. Tvrdoglavost se može izbjeći ako mu postavite pravila.

Ako namjeravate ići nekamo s njime, recite mu to već prije da bi se pripremilo na to. Ako ga ometete baš u pola igre, postoji velika vjerojatnost da će se pobuniti i neće htjeti nikamo. S tvrdoglavošću se ponekad nije lako boriti, ali morate biti strpljivi i djetetov ispad podnijeti što mirnije. Vratit će vam se! Tješite se da je to razdoblje prolazno i da će uskoro doći vrijeme kada će se vaše dijete lakše prilagođavati i sukobljavati sa svijetom oko sebe. Pobuna će se (no, bar za nekoliko godina) završiti.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Bacanje i vristanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon